Tailandas: sekso turizmas

Tailandas: sekso turizmas
Tailandas: sekso turizmas

Kotryna ir Rytis užsidėję kuprines ant pečių išvyko „atrasti“ pasaulio. Atsisakę turizmo agentūrų paslaugų, jie keliauja pasikliaudami savo jėgomis. O kuo gi jų kelionė skiriasi nuo tų, kurias dažniausiai renkasi turistai per agentūras? Specialiai svetainei www.alfa.lt Kotryna ir Rytis atskleidžia savo kelionės detales.

Tiesiai iš Vilniaus oro uosto

Prieš vykdami į Tailandą, lietuviškų kelionių agentūrų tinklalapiuose pažiūrėjome, į kokias jau suorganizuotas keliones siūloma vykti mūsiškiams. Beveik visos agentūros porą dienų siūlo praleisti Bankoke ir keletą dienų arba porą savaičių pailsėti paplūdimiuose. „Egzotiškasis Tailandas“ – siūloma nuvykti į Kančanaburį, pamatyti krioklius ir pajodinėti ant dramblių. Poilsiui siūlomi kurortai Pataja (angl. Pattaya) ir Puketas (angl. Phuket). Į Patają kelionės yra pigiausios, nes šis kurortas yra netoli nuo Bankoko, tiesiai iš oro uosto autobusu galima nuvykti per dvi valandas. Dar Lietuvoje viena pažįstama yra pasakojusi, kad Tailande ji pasibaisėjo vakariečiais vyrais, į Tailandą vykstančiais tik dėl pigių merginų, kitaip šie keliautojai vadinami sekso turistais. Net neabejojame, kad šį įspūdį ji susidarė būtent Patajoje. Nutarėme atlikti tyrimą ir savo akimis pamatyti, kas yra ta Pataja – europiečių rojus Azijoje.

Daugiau kaip tris savaites lankėme skirtingas Tailando vietas – miestus, kurortus, salas, buvome ir garsiajame Bankoko Patpong kvartale (panašiame į Amsterdamo „raudonųjų žibintų“ kvartalą), tačiau tik Patajoje akivaizdžiai pamatėme šią tamsiąją Tailando pusę.

Amerikietis Jerry Hopkins (www.jerryhopkins.com), vedęs tailandietę ir jau kelerius metus gyvenantis Tailande, knygoje „Thailand: Confidential“ rašo, kad šios šalies sekso industrijoje dirba apie 300–500 tūkst. moterų, vyrų ir „katoe“ (bendras žodis transvestitams ir transseksualams).

Vakarais pagrindinėse Patajos gatvėse atsidaro šimtai barų, į kuriuos kvietė užeiti menkai apsirengusios merginos (o gal „katoe“?). Tiek vakarais, tiek dienos metu gatvėse, baruose, restoranuose matėme daugybę porelių, tokių kaip šešiasdešimtmetis vakarietis ir smulkutė dvidešimtmetė (o gal penkiolikmetė?) tailandietė. Net pikta stebėti, ką pinigai čia gali.

Investicijos iš Rusijos

Pataja yra nemažas miestas, iki artimiausio paplūdimio – keletas kilometrų, labai tinkamas sekso turizmui arba vienam vakarui – tiesiog akis paganyti... Savo kelionių gide perskaitėme, kad Pataja labai populiari tarp turistų iš Rusijos ir Rytų Europos – galime tai patvirtinti. Gatvėse daug rusiškai kalbančių žmonių, restoranuose galima gauti meniu rusų kalba, kelionių agentūrose daug informacijos rusų kalba. Vakare viename bare netgi girdėjome rusišką muziką. Kitur Tailande rusų kalbos negirdėjome.

Vietiniame žurnale radome pateiktus statistinius duomenis, kad turistai iš Rusijos pirmauja Patajoje, 2007 metais jų čia apsilankė beveik milijonas. Kiek mažiau čia ilsėjosi britų, amerikiečių ir vokiečių.

Taip pat vietiniame žurnale perskaitėme, kad rusai noriai investuoja į nekilnojamąjį turtą Tailande, Patajoje. Pasak vieno tokio investuotojo, nekilnojamasis turtas Maskvoje pernelyg brangus, o čia kainos ne tokios aukštos, be to, čia puiki vieta praleisti atostogas...

Tailandas: sekso turizmas

Tailandas: sekso turizmas