Interneto svetainėse siūloma viešinti valdininkų atlyginimus

Kompiuteris
Kompiuteris
  © Andrius Petrulevičius
BNS
2009-04-07 10:54

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus siūloma valstybės ir savivaldybių institucijų darbuotojų atlygius skelbti tų institucijų interneto svetainėse.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Vyriausybės parengtame nutarimo projekte numatoma, kad valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, įmonės, viešosios įstaigos, kurių bent viena iš dalininkių yra valstybė ar savivaldybė, akcinės bendrovės ar uždaros akcinės bendrovės, kuriose valstybei ar savivaldybei priklauso daugiau kaip 50 proc. balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, savo interneto svetainėse privalo skelbti pareigų pavadinimus ir jas užimančių darbuotojų praėjusių metų vidutinį mėnesio užmokestį, neatskaičius mokesčių.

Jei įstaigoje yra vienintelis darbuotojas, užimantis atitinkamą pareigybę, darbo užmokestį numatoma pateikti tik gavus jo sutikimą, teigiama projekte.

Šią informaciją nurodoma skelbti internetinės svetainės skyriuje „Veikla“ srityje „Informacija apie darbo užmokestį“.

IVPK direktorius Aurimas Matulis pirmadienį BNS nurodė, kad darbuotojų priedai prie atlyginimo atskirai nurodomi nebus.

„Buvo padaryta taip, kad po visų diskusijų į tą skelbimą įeitų vidurkiai (atlyginimų - BNS), (...) bet vidurkiai yra praėjusių metų, todėl tai, kas bus paskelbta, vargu, ar atitiks tikrovę, nes bus paskelbta, kad algos didesnės, nei dabar iš tikrųjų yra“, - kalbėjo A.Matulis.

Anot jo, dėl praėjusių ir šių metų algų dydžių neatitikimo Vyriausybė gali nuspręsti dar patobulinti nutarimo projektą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.