Rasmussenas išrinktas NATO generaliniu sekretoriumi

 Andersas Foghas Rasmussenas
Andersas Foghas Rasmussenas
  © SCANPIX
BNS
2009-04-04 17:52

Danijos ministras pirmininkas Andersas Foghas Rasmussenas bus kitas NATO generalinis sekretorius; tai šeštadienį patvirtino ir jis ir jo pirmtakas po to, kai aljanso lyderiams pavyko įtikinti šiai kandidatūrai pasipriešinusią Turkiją.

Dabartinis NATO generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis per bendrą su savo įpėdiniu spaudos konferenciją pareiškė: „Žinote, jog pastarąsias 36 valandas buvo diskutuojama, bet dabar tai, kad mes štai čia stovime greta vienas kito, reiškia, jog sprendimas surastas dėl Turkijos reikšto susirūpinimo; vadinasi, mes visi puikiai sutariame ir esame vieningi“.

A.F.Rasmussenas, dėl kurio paskyrimo būta abejonių, kurias sukėlė 2006 metais musulmonų kraštuose kilęs pasipiktinimas danų karikatūristais, pasišaipiusiais iš pranašo Mohammado (Muhamado), naujas pareigas pradės eiti rugpjūčio 1 dieną.

A.F.Rasmussenas mėgstamas Vakarų pasaulyje, bet dar reikia pažiūrėti, kaip jis bus sutiktas musulmoniškame.

Danijos premjeras pritarė 2003 metų invazijai į Iraką, įnirtingai gynė danų laikraščius, paskelbusius pranašo Mohammado karikatūras. Jis buvo geras buvusio JAV prezidento Georgeo W.Busho draugas ir gynė pastarojo „laisvės idealus“ bei pritarė įtariamų teroristų laikymui Gvantaname. Danija turi Afganistane savo karinių pajėgų.

Tačiau, kaip sakė šeštadienį Turkijos lyderis Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkija sutiko su minėta A.F.Rasmusseno kandidatūra, kai JAV prezidentas Barackas Obama pateikė „garantijų“.

Beje, B.Obama lieka patenkintas ir tuo, kad NATO sąjungininkės sutiko pasiųsti į Afganistaną papildomai iki 5 tūkst. karių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.