Į Klaipėdos uostą atplukdytos vėjo jėgainės

Vėjo jėgainės
Vėjo jėgainės
BNS
2009-03-30 10:00

Į Klaipėdą pirmąkart atkeliavo didžiulės metalo konstrukcijos Lenkijoje statomam vėjo jėgainių parkui.

Savaitgalį du Vokietijos sausakrūviai laivai, kirtę Baltijos jūrą, iš Danijos į Klaipėdos uostą atgabeno apie 90 tonų sveriančius vėjo jėgainių bokštus ir sukamas jų mentes. Ilgiausioms 50 metrų ilgio mentėms išgabenti iš Klaipėdos konteinerių terminalo prireikė specialaus transporto - 100 tonų keliamosios galios vilkikų, pirmadienį rašo „Lietuvos rytas„.

Vilkikams su kroviniais išvažiavus iš uosto teritorijos, kai kuriose uostamiesčio gatvėse automobilių eismas laikinai buvo sustabdytas. Pavojingiausiuose plentų ruožuose irgi budėjo policininkai.

Iki gegužės pradžios iš Danijos į Klaipėdą bus atplukdyta 18 vėjo jėgainių. Jų užsakovai - alternatyvią energetiką plėtojančios Lenkijos įmonės. Vėjo jėgainių parkas kuriamas Suvalkų apylinkėse.

„Vežėjai Klaipėdos uostą pasirinko neatsitiktinai - esame krovę ir sunkesnių negabaritinių konstrukcijų“, - kalbėjo projektą vykdančios įmonės „Baltkonta“ vadovas Kęstutis Kairys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.