Geriausių interjerų kūrėjams išdalytos „Auksinės paletės“

„Auksinė paletė“ privataus interjero kategorija – 1 vieta
„Auksinė paletė“ privataus interjero kategorija – 1 vieta

Ketvirtąjį kartą buvo apdovanoti gražiausių šalies interjerų kūrėjai. Dėl „Auksinės paletės 2008“ varžėsi net 103 interjerai, o daugiausiai darbų pristatyta „Privataus interjero“ kategorijoje – net 60.

„Privataus interjero“ kategorijoje rungėsi ir tie, kurie dailino paprastus butus, ir tie, kuriems teko puošti gyvenamuosius namus. Interjero specialistų vaizduotės niekas nevaržė, todėl čia buvo galima išvysti įvairiausių stilių darbų.

Netrūko sunkių baldų, raitytų stalų ir kėdžių kojų, gobelenais dengtų sofų, senovinių antikvarinių atnaujintų baldų. Interjero dizaineriai jaukumą ir namų šilumą kūrė sunkiomis užuolaidomis, šviesių ir ryškių spalvų deriniais, tarsi netyčia išbirusiomis pagalvėlėmis ant sofų, grakščiai išraitytomis spintų ir spintelių rankenėlėmis.

Kiti interjero specialistai bandydami sušildyti privačias gyvenamąsias erdves rinkosi kitą kelią: tamsios spalvos, griežtos formos, metalas, stiklas, lubose lempų taškeliai ir kur ne kur ryškūs elementai. Interjero dizaineriai drąsiai rinkosi neįprastas formas, derino, rodos, kartu nederančius baldus ir elementus, taip kurdami unikalią gyvenamųjų erdvių išvaizdą.

Pirmąją vietą „Privataus interjero“ kategorijoje iškovojo Vidos Vyšniauskienės ir Viliaus Adomavičiaus kurtas namo Ignalinos rajone interjeras. Jie kūrė beveik 400 kvadratinių metrų erdvių išvaizdą. Atsižvelgdami į tai, kad visame name vyrauja medis, šios temos griebėsi abu interjero specialistai ir dabar medžio galima rasti pačiose netikėčiausiose vietose ir netikėtomis formomis. Natūralios gamtos formos šias gyvenamąsias erdves nuramina ir suteikia šiaurietiškos rimties.

Antroji vieta atiteko gyvenamajam namui Marijampolėje, kurio interjerą kūrė UAB „A. Kančo studija“, o trečiąją vietą iškovojo buto interjeras Vilniuje. Interjero autoriai UAB „Inblum“.

„Visuomeninio interjero“ kategorijoje varžėsi 29 patalpų išvaizda. Čia buvo ir viešbučių, ir kavinių, ir kitokios paskirties patalpų, pavyzdžiui, kartodromas.

Šioje kategorijoje besivaržiusių dizainerių darbuose gausu šviesos, ryškių spalvų, kontrastų, kurie atgaivina darbinę atmosferą.

Pirmąją vietą šioje kategorijoje iškovojo „Omnitel“ salonas Vilniuje, kurio išvaizdą kūrė „A2SM“ architektai Aurimas Sasnauskas, Eivaras Rastauskas, Eglė Bazaraitė, Viačeslavas Malenko. Salonui jie parinko netradicinių formų baldus, erdves išskirstė pertvaromis, sienas išdailino grafiniais „Not Perfect“ kurtais elementais ir ryškiomis spalvomis.

Antroji vieta atiteko parduotuvės „Creme de la Creme“ interjero kūrėjai Evelinai Talandzevičienei, o trečioje vietoje – Vilniuje esančios kavinės-valgyklos interjeras, sukurtas Nijolės Norkūnienės ir Linos Šantaraitės.

„Biurų interjero“ kategorijoje rungėsi 14 darbų. Bendras bruožas, vienijantis visus darbus, yra modernumas. Beveik visi interjero kūrėjai patalpas dailino naudodami minimalias priemones, daugeliu atveju daugiausia dėmesio skiriamam spalvai, apšvietimui. Jei kuriant privačių patalpų interjerą daug ką lėmė ir baldai, čia jiems skiriamas ne toks svarbus vaidmuo.

Pirmąją vietą šioje kategorijoje laimėjo „AVON“ biuras Vilniuje. Jam dizainą kūrė UAB „A2 design“ dizaineriai Artūras Čižiūnas, Antanas Mačiulis, Mingailė Marcinauskienė.

Žvelgiant į jų kurtą patalpų interjerą, nejučia kyla mintis, kad visas grožis atsiranda dėl minimalaus spalvų naudojimo (balta, tamsi rožinė ir juoda).

Antroje vietoje – biuras „Inkiliukai“ Kaune, kuriam dizainą kūrė grupės „Archseptyni“ architektė Enrika Riaukaitė.

Trečią vietą iškovojo UAB „Daimas“ biuras Kaune. Jo išvaizdą kūrė biuro „4plius“ architektai Skirmantas Varnauskas, Elvina Varnauskienė.

Ne tik griežta žiuri vertino architektų darbus ir rinko nugalėtojus. Balsuoti už patinkančius sprendimus galėjo ir publika, todėl atskirai kiekvienoje kategorijoje buvo išrinkti ir visuomenės pagyrų nusipelnę darbai.

„Privataus interjero“ kategorijoje simpatijų prizą laimėjo „Provanso stiliaus“ namas Vilniuje, kurio išvaizdą sukūrė architektė Skaidra Mikalajūnienė. „Visuomeninio interjero“ kategorijoje dėmesio sulaukė „Top Dog“ šuniukų grožio salonas Vilniuje, o „Biurų interjero“ kategorijoje simpatijas pelnė kūrybinės dirbtuvės Palangoje ir jų interjero autorė Danylė Žulkutė.

Pirmąsias vietas atskirose kategorijose laimėjusiems interjerų autoriams įteiktos „Auksinės paletės“ ir suteikta galimybė aplankyti Guggenheimo šiuolaikinio meno muziejų Bilbao mieste, Ispanijoje.

Geriausių interjerų kūrėjams išdalytos „Auksinės paletės“

„Auksinė paletė“ privataus interjero kategorija – 1 vieta
+43