Ekonominė padėtis Latvijoje turėtų pagerėti 2010 metų antrojoje pusėje

Dešimt latų
Dešimt latų
  © Andrius Vaitkevičius
BNS
2009-03-26 16:24

Ekonominė padėtis Latvijoje ims gerėti 2010 metų antrojoje pusėje, ketvirtadienį pareiškė šalies ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis.

Susitikime su žurnalistais iš regioninės žiniasklaidos jis pripažino, kad šįmet jokio Latvijos ekonomikos pagerėjimo nesitikima. Tokia pat situacija, jo nuomone, yra ir pasaulyje.

Pasak premjero, Latvijos ekonomikos būklė gali pradėti gerėti, kai pradės atsigauti pasaulinė ekonomika, o tai ekspertai prognozuoja tik kitų metų antrojoje pusėje.

Jis papasakojo, kad iškelti keturi pagrindiniai uždaviniai, kuriuos vyriausybė turi atlikti.

Pirmasis – neatidėliotini darbai krizei įveikti: sumažinti biudžeto deficitą ir vesti derybas su tarptautiniais paskolų teikėjais dėl tolesnės jų pagalbos.

V.Dobrovskis sakė, kad pirmiausia reikia parengti biudžeto pataisas, numatančias sumažinti jo deficitą. Po to vyriausybė planuoja atlikti išsamų valstybės valdymo funkcijų auditą ir pašalinti tas, kurios dubliuojasi ir yra neveiksmingos, kad būtų galima sumažinti administracinį valstybės aparatą.

„Reikia pripažinti, kad jis pagal išlaidas ir pagal pareigūnų skaičių tūkstančiui gyventojų yra didesnis nei gretimose Estijoje ir Lietuvoje“, – sakė vyriausybės vadovas.

Pasak jo, artimiausiu metu bus pradėtos įgyvendinti verslo rėmimo programos, taip pat yra mažinamos biurokratinės kliūtys.

„Mes dabar negalime padėti verslininkams ir gyventojams papildomomis lėšomis, bet bent galime palengvinti jų gyvenimą, nestatydami nereikalingų administracinių barjerų“, – sakė V.Dombrovskis.

Vyriausybė taip pat ketina pasikalbėti su bankais, kaip atgaivinti paskolų teikimą, nes jeigu to nebus, neprasidės ir ekonomikos augimas.

„Tai, be abejo, labai svarbus klausimas“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.