Profesinės sąjungos: teisėsaugos padėtis – daug niūresnė nei ją piešia ministras

Policininkai
Policininkai
Alfa.lt
2009-03-25 16:04

Policijos, priešgaisrinės apsaugos ir muitinės pareigūnų profesinės sąjungos stebisi vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio išsakytomis mintimis, jog situacija teisėsaugos sistemos įstaigose nėra bloga, rašoma išplatintame pranešime.

„Tokie ir panašūs ministro teiginiai tik parodo, kad jis nežino realios susiklosčiusios situacijos arba tiesiog ją slepia“, – teigia Vytautas Bakas, Nacionalinio pareigų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas.

Pasak V. Bako, situacija daugelyje teisėsaugos įstaigų yra tiesiog katastrofiška, o pareigūnai dažnai nebegali vykdyti savo tiesioginių funkcijų – užtikrinti Lietuvos žmonių saugumą.

„Pavyzdžiui, Alytuje, kur gyvena beveik 70 tūkstančių žmonių, dėl sumažėjusio sistemos finansavimo naktimis ir savaitgaliais patruliuoja vos vienas policijos ekipažas. Tad apie kokį operatyvumą ir saugumo užtikrinimą galime kalbėti?“, - stebisi V. Bakas.

Ignalinos rajone esančioje Puškų pasienio užkardoje šildymas atjungtas kovo 9 dieną, o naktį užkardos teritoriją apšviečia tik dvi lempos. Esant tokiam apšietimui pasienyje įdiegta moderni vaizdo stebėjimo sistema yra nefunkcionali. Panaši situacija yra ir kitose pasienio užkardose – postai nėra šildomi, sumažinus kuro normas vengiama patruliuoti, o 60 kilometrų ilgio išorinės sienos ruožą prižiūri vos viena sargyba.

Tokia pat padėtis yra susiklosčiusi visose teisėsaugos sistemos įstaigose, todėl, NPPSS vertinimu, ryškus kriminogeninės situacijos blogėjimas, kurio pirmiejo ženklai jau matomi, yra tik laiko klausimas.