Antikrizinis planas iš tualetinio popieriaus?

Tualetinis popierius (intermeta.lt nuotr.)
Tualetinis popierius (intermeta.lt nuotr.)

Matote, žiema į Lietuvą sugrįžo. Su sniegu, su šalčiu, ledu keliuose. Iš karto pakelėse isteriškai sužibo avarinės šviesos, visose juostose atsirado kiškių bailių, nepasitikinčių savomis jėgomis, turinčių prastas padangas ir kitokios rūšies vairuotojų. Kamščiai mieste.

Kamščiai besibaigiant šeštadieniui ir kalendoriui perkopiant į sekmadienį (šiek tiek prieš vidurnaktį) prasidėjo ir sostinėje. Tiesa, ne visai todėl, kad pasnigo. Arba jei ir pasnigo – tai nuolaidomis. Prekybos ir pramogų sostinė, kurios pavadinimas šiek tiek susijęs su Graikija, paskelbė juodo apsipirkimo naktį – su 40 proc. nuolaidomis pramoninėms prekėms. Kas tos pramoninės prekės? Aš irgi ne visai tiksliai žinojau, todėl pasigūglinau ir radau: tai viskas nuo degtukų dėžutės iki įvairiausių technikos gaminių.

Namie po trumpo pasitarimo buvo nuspręsta, kad reikia. Ne, kad būtina keliauti ir nusipirkti virdulį. Vien todėl, kad senasis vienu metu gali užvirti vandens tik dviems vidutiniams puodeliams. Netgi kilo mintis, kad apsirengti nebūtina: vis tiek su mašina greitai palėksim, nueisim ir, kiek pastovėję eilėje, nusipirksime ir grįšime. Liemenė ant megztuko ir šalikas ant pasirodė pati ta apranga.

O šventas moteriškas naivume ir galvos neturėjime!

Kelionė iki pramogų sostinės baigėsi maždaug ties Šeškinės viaduku. Nes kamštis, nes vietos parkavimuisi toliau nėra, o gudresnieji mašinas paliko tiesiog ant pievų, šaligatvių, viešojo transporto stotelėse ir mainais į nuolaidą iškeitė didelę tikimybę atėjus rasti ratus užblokuotus.

Mums teko automobilį palikti saugioje vietoje ir smalsumo genamiems toliau žingsniuoti pėsčiomis. O šalta, vėjas pučia, plaukus draiko, minios žmonių jau skuba atgal. Tik, keista, vis be maišų, be vežimų, be nieko... „Negi nieko neliko?“ – Šauna į galvą mintis ir žingsnis spartinamas – ir šilčiau, ir vis labiau norisi pamatyti, kas dedasi šalia akcijų sostinės.

Ant šaligatvių ledas, gatvėse ledas, mašinos vos važiuoja, merginos aukštakulniais batais grakščiai it karvės (atsiprašau visų buvusių gazelių) vos slysčioja nuo perėjos iki perėjos. Visi niekur netelpa ir pyksta, kad tapo, kaip ir visi, reklamos aukomis... Vis dėlto šiaip ne taip pasiekiame pagrindinį įėjimą ir... užuot nėrę į pramoninių prekių jūrą – sustojame.

Pro duris niekas neįeina ir niekas neišeina. Žmonių – minia. Visi glaudžiai it broliai ir sesės mūrų stoja už savo teisę pasinaudoti 40 proc. nuolaida. Kažkur minioje suklykia mergina, prie jos prisijungia dar koks trejetas, pasigirsta stumiamų vyrų-ąžuolų riksmas. O man atmintyje iškyla Naujųjų metų sostinėje košmaras, kai turėjau budėti ir rašyti straipsnius. Suspausta it šprotas skardinėje tokių pat, graudžiai pravirkau ir gaudžiau orą kaip ir dar kelios merginos šalia. Nevalingai atsitraukėme ir, pamatę, kad situacija beviltiška, nuėjome kelio iki virdulio ieškoti pro kitus įėjimus.

Šalia antrojo įėjimo situacija buvo kiek geresnė kalbant apie žmoniškųjų išteklių vienetų skaičių, bet – viskas statiška. Išeit galima, o įeiti – šiukštu. Vis dėlto būreliai gudručių laukė progos, kol akylas apsaugos darbuotojas nuvargs ir visi galės įsmukti iki akcijų rojaus.

Apėjome visą prekybos ir pramogų sostinę. Pagaliau šalia žmonių tuščiomis rankomis atsirado ir tų, kurie stūmėsi pilnus vežimus, važiavo perkrautomis mašinomis. O dar sako, kad šalyje perkamoji galia mažėja ir siautėja krizė. Nė velnio – buvo kaip pasakoje: „Imk tiek, kiek paneši.“

Pamažu tapo aišku, kad situacija čia praktiškai nekontroliuojama, todėl geriausia grįžti namo (senasis žalsvas virdulys man pasirodė toks mielas grįžus). Šalia prekybos centro sustojo policijos pareigūnai švyturiuodami ir ūbaudami sirenomis, sankryžoje atsirado žaliaskvernių vyrų, pradėjusių reguliuoti eismą ir pamažu išvaikiusių kamščius...Slėpdami sugrubusias rankas rankovėse grįžome iki automobilio...

Antikrizinis planas iš tualetinio popieriaus?

Tualetinis popierius (intermeta.lt nuotr.)
+7