Tailandas: alkoholis padeda susirasti draugų

Tailandas: alkoholis padeda susirasti draugų (nuotr. R. Dovidovičiaus)
Tailandas: alkoholis padeda susirasti draugų (nuotr. R. Dovidovičiaus)

Kotryna ir Rytis, užsidėję kuprines ant pečių, išvyko „atrasti“ pasaulio. Atsisakę turizmo agentūrų paslaugų, jie keliauja pasikliaudami savo jėgomis.

O kuo gi jų kelionė skiriasi nuo tų, kurias dažniausiai renkasi turistai per agentūras? Specialiai svetainei www.alfa.lt Kotryna ir Rytis atskleidžia savo kelionės detales.

Saulėtekis Ao Nanyje

Ankstyvas vakaras Tailande, miestelyje ant Indijos vandenyno kranto Ao Nanjyje (angl. Ao Nang): dar tik 19 val., bet saulė jau pasislėpusi.

Rytoj mūsų laukia nardymas visą dieną, norime būti itin žvalūs, todėl keletą valandų pasivaikščioję apšviestomis gatvelėmis nutariame eiti savo svečių namų link. Gruodį–vasarį Tailande pats turizmo verslo karštymetis, todėl sunkiai radome kur apsistoti už dominančią 400–500 batų kainą (100B yra apie 7,6 Lt). Atvykę iš „pigesnės“ Šiaurės, sostinės Bankoko, tikėjomės rasti patrauklias kainas nedideliame miestelyje, bet dėl sezono piko čia kainos už nakvynę labai aukštos.

Klausinėdami vietinių žmonių, vos radome tvarkingus svečių namus, kur pasiderėję gavome kambarį vienai nakčiai už 450B. Gera kaina, atsižvelgiant į aplinkybes.

Ao Nanjis žinomas dėl savo geografinės padėties. Iš čia lengva pasiekti turistų pamėgtas salas, nardymo vietas. Vakarais grįžta laivai iš įvairių organizuojamų ekskursijų, todėl šalia pakrantės galima pamatyti jų begales. Vieni didesni, skirti vykti į gilius tolimesnius vandenis, mėgstamus nardytojų, atvykstančių čia akis į akį susidurti su didžiuliais bangininias rykliais (angl. whale shark), kiti mažesni, pritaikyti plukdyti keliautojus trumpais atstumais. Leidžiantis saulei, ji apšviečia kiekvieną laivelį, juos stebėti galima valandų valandas, nes kiekvienas įdomus, sunku rasti panašius.

Mus einančius namo užkalbino australų porelė, kuri čia atvyko savo jachta. Ilgai pasakoję apie save, jie galiausiai pasiūlė kartu su jais pavakarieniauti. Iš pradžių nelabai supratome kodėl. Bet vėliau jie patys paaiškino, jog ketina pirkti didesnę jachtą, o organizuodami vakarienes, jie planuoja savo svajonei užsidirbti papildomai. Gal ir įdomu, bet didelė kaina mus priverčia atsisakyti. Dėl viso pikto australas mums įdavė į rankas savo vizitinę kortelę, tikėdamasis galbūt apsigalvosime ir išgersime su jais vyno.

Koko „baras“ gatvėje

Lieka 30 metrų iki svečių namų, kai netikėtai prieš mūsų akis iššokęs gatvės pardavėjas pasiūlo iš jo nusipirkti gėrimų. Visi gėrimai – tarsi muziejaus eksponatai, išstatyti tikriausiai ant jo paties sukaltų lentynų, o tos lentynos pritvirtintos ant lengvojo automobilio priekabos, stovinčios ant šaligatvio. Padarytas metalinis stogelis apsaugo nuo lietaus, o įrengtos šviesos išryškina jo turimą asortimentą. Toks „kūrinys“ stovi tarp kitų pardavėjų, pardavinėjančių įvairius suvenyrus, maistą, „kūrinių“.

Pagalvojome, kad nusipirksime vietinio alaus bei kokteilį ir parsinešę išgersime namuose. Tačiau tik išgirdęs, ko norime, pardavėjas (vėliau sužinojome jo vardą – Koko) mikliai parodė, jog turėtume sėstis ant sustatytų miniatiūrinių kėdučių priešais jo priekabą. Atsisukę nustembame, nes ten jau sėdi tuzinas tokių pat keliautojų kaip ir mes. Tvarkingai susodinti eilute, jie gurkšnoja alų atsirėmę į Koko automobilio bagažinę. Mums net nespėjus susivokti, Koko dar mikliau nei anksčiau iš bagažinės ištraukė lede laikytus šaltus mūsų gėrimus. Tarsi geriausias padavėjas jis grakščiai atidaro butelius ir paduoda mums. Įdomu, kiek butelių atidarė per savo gyvenimą.

Netrukus jau bendraujame su šalia sėdinčiu suomiu, atvykusiu čia kasmetinėms žiemos atostogoms, bet geriančiu alų vienumoje, nes žmona išėjo apsipirkti su anglais, atvykusiais čia švęsti draugo vestuvių, su pagyvenusiais škotais – keliaujančiais po Pietryčių Aziją. Nėra jokių susipažinimo barjerų. Laikydami rankose alaus butelius kalbamės tarsi jau pažinotume vieni kitus. Priešais stovintis Koko toliau intensyviai dirba kalbindamas praeinančius turistus, akylai stebėdamas, kad jokiu būdu pas mus nesibaigtų gėrimai.

Apsiriboję dviem alaus buteliais einame linksmi namo. Jie čia pat. Kitą dieną vaikščiodami mieste net netikėjome, jog šalia mūsų svečių namų yra toks puikus baras tiesiog ant gatvės. Eidami pro jį dieną, pamojame Koko, o jis atsakydamas nusišypso ir leidžia suprasti, jog jis mūsų lauks čia kiekvieną vakarą.

Tailandas: alkoholis padeda susirasti draugų

Tailandas: alkoholis padeda susirasti draugų (nuotr. R. Dovidovičiaus)