Pietryčių Azija: pasiruošimas (II dalis)

Pietryčių Azija: pasiruošimas (II dalis)
Pietryčių Azija: pasiruošimas (II dalis)

Kotryna ir Rytis užsidėję kuprines ant pečių išvyko „atrasti“ pasaulio. Atsisakę turizmo agentūrų paslaugų, jie keliauja pasikliaudami savo jėgomis. O kuo gi jų kelionė skiriasi nuo tų, kurias dažniausiai renkasi lietuviai per agentūras? Specialiai Alfa.lt, Kotryna ir Rytis atskleidžia savo kelionės detales.

Jau rašėme, kaip ruošėmės savo kelionei be turizmo agentūros pagalbos. Besiruošiant iškilo daug klausimų, į kuriuos turėjome sau atsakyti.

Nuo ko pradėti ruoštis? Ko gali prireikti pusmečiui - sunkus, bet tuo pačiu ir lengvas klausimas. Panašus klausimas iškilo prieš keletą metų, kai teko keliauti autostopu po Europą ir pusmetį mokytis Suomijoje. Tačiau kiekvienu atveju – viskas prasideda iš naujo.

Nutarėme pradėti nuo to, ką reikės nešti kiekvieną dieną, t.y. nuo kuprinės. Pagrindiniai kriterijai, kuriuos iškėlėme: patogumas nešti, patogumas susidėti daiktus, prisitaikymas prie kūno.

Kuomet Rytis keliavo autostopu (dar studijų universitete laikais), nuėjęs į prekybos centrą tiesiog nusipirko brangesnę, pirmą pasitaikiusią kuprinę. Tačiau vėliau teko daug gailėtis dėl tokio aplaidaus pasirinkimo, nes minkštos petnešos ir nesubalansuotas svorio pasiskirstymas spaudė pečius, suteikė daug nepatogumų. Šį kartą, tam skyrėme daugiau dėmesio.

Aplankėme keletą parduotuvių. Daugelyje konsultantai net neskyrė mums dėmesio, “valdiškai“ paaiškino, kad visos kuprinės beveik vienodos, ir viskas. Tačiau vienoje parduotuvėje sulaukėme dėmesio, paaiškinome ko norime, kelionės planus ir mums pasiūlė atkreipti dėmesį į slovakų kuprines „Treksport“, kurios iš karto patraukė mūsų dėmesį. Pradžioje galvojome pasirinkti didesnės talpos kuprinę, tačiau pasitarėme ir nutarėme: kuo mažesnė bus - tuo mažiau nereikalingų daiktų prisikrausime. Pasirinkome 55 ir 45 litrų talpos kuprines.

Nutarėme įsigyti ir miegmaišius, nes dalį laiko planuojame gyventi pas žmones pagal “CouchSurfing” programą (apie ją plačiau kituose rašiniuose), jų neapkrausime papildomais rūpesčiais, turėdami savo miegmaišius. Svarbiausia - svoris. Kadangi keliaujame į šiltus kraštus, miegmaišių komforto temperatūra yra 4-8 laipsniai C, o svoris nesiekia ir kilogramo.

Vėliau pasiruošėme smulkesnius daiktus: akinius (būtinai saugantys nuo UV saulės spindulių), pinigines (glundančias prie kūno), drabužius (kelnes, šortus su daug kišenių, marškinėlius, apatinius, sandalus, sportinius batus, kojines, elektros adapterį), 1,5 l lietuviškos degtinės „užmušti bakterijoms“, kremą nuo saulės, higienos reikmenis.

Foto aparatą mums padėjo išsirinkti kolega, šios srities profesionalas. Nenorėjome vežtis gigantiško aparato, kuris trauktų aplinkinių dėmesį, daug svertų, būtų nepatogus kelionėje. Ieškojome mažo, patogaus, kokybiško instrumento. Ir tokį radome! Tai Cannon G9.

Atrodytų smulkmena, tačiau nepakeičiamas dalykas kelionėje yra elektros kištukas – adapteris. Jį padovanojo buvę bendradarbiai. Svarbu, kad būtų kuo universalesnis, t.y. būtų pritaikytas Europai, JAV, Australijai, Didžiąjai Britanijai.

Pietryčių Azija: pasiruošimas (II dalis)

Pietryčių Azija: pasiruošimas (II dalis)