Indijos partija nusipirko „Lūšnynų milijonieriaus“ dainą

„Lūšnyno milijonierius“ (nuotr. obuolys.lt)
„Lūšnyno milijonierius“ (nuotr. obuolys.lt)
BNS
2009-03-05 13:52

Norėdama paįvairinti savo rinkimų kampaniją, Indijos valdančioji Kongreso partija nusipirko teises į „Oskaru“ apdovanotą dainą „Jai Ho“ iš filmo „Lūšnynų milijonierius“.
Visuotiniai rinkimai didžiausioje pasaulio demokratijoje vyks nuo balandžio 16 iki gegužės 13 dienos – tai bus milžiniškas logistinis uždavinys, balsuos 714 mln. žmonių.

Kongreso partijos lyderiai sakė, kad ta daina, kurios pavadinimas hindi kalba reiškia „Teateina pergalė“, bus grojama per mitingus kaimuose, miesteliuose ir miestuose.

„Jei kuri nors partija ir nusipelno, kad per kampaniją būtų grojama ši daina, tai Kongreso partija - dėl savo įvaizdžio“, - sakė jos atstovas Manishas Tiwari.

Indijos opozicinės partijos šį Kongreso žingsnį pavadino rinkimų triuku.

„Ši daina nulems jų pralaimėjimą, nes primins kiekvienam indui, kad milijonai žmonių dėl ydingos Kongreso politikos vis dar turi gyventi lūšnynuose“, – sakė vienas BJP lyderių Prakashas Javdekaras.

Pagrindinė rinkimų kova vyks tarp Kongreso vadovaujamos koalicijos ir pagrindinio opozicijos bloko, kuriam vadovauja hinduistų nacionalistų BJP.

Prieš „Oskarų“ įteikimo ceremoniją „Lūšnynų milijonieriaus“ sėkmę visame pasaulyje temdė Indijoje pasigirdę protestai dėl šio filmo pavadinimo, kuris kai kuriems indams atrodo įžeidžiamas, dėl to, kad jame vaizduojamas skurdžiausių indų gyvenimas, ir dėl elgesio su jo aktoriais.

Tačiau po to, kai ši juosta gavo aštuonis „Oskarus“, tarp jų – geriausio filmo „Oskarą“, Indijos žiniasklaidą užvaldė patriotinis entuziazmas, o politikai puolė naudotis banga ir jį liaupsinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.