Pietryčių Azija: pasiruošimas (I dalis)

Rytis Davidovičius ir Kotryna Grigentytė
Rytis Davidovičius ir Kotryna Grigentytė

Kotryna ir Rytis užsidėję kuprines ant pečių išvyko „atrasti“ pasaulio. Atsisakę turizmo agentūrų paslaugų, jie keliauja pasikliaudami savo jėgomis. O kuo gi jų kelionė skiriasi nuo tų, kurias dažniausiai renkasi lietuviai per agentūras? Specialiai Alfa.lt Kotryna ir Rytis atskleidžia savo kelionės detales.

„Keliauti“ pradėjome dar Lietuvoje, kai po truputėlį rinkomės informaciją apie keliones į įvairias šalis. Kiek vėliau informavome aplinkinius apie savo planus išvykti į kelionę pusei metų po Pietryčių Aziją. Tokios trukmės turistinės kelionės nesiūlomos, tad neturėjome kitos išeities, kaip tik ruoštis individualiai.

Pusę metų apsibrėžėme dėl turimo biudžeto, o vykti būtent į Pietryčių Azijos regioną bei Kiniją nusprendėme dėl gerokai mažesnių gyvenimo kaštų nei išsivysčiusiose šalyse. Labai norime aplankyti Australiją, Naująją Zelandiją, Japoniją, Jungtines Amerikos Valstijas ir kitus regionus, tačiau mūsų kelionei paskirtos lėšų sumos pakaktų vos dviem–trims mėnesiams. Kita vertus, noras aplankyti būtent šį regioną buvo stipresnis nei Pietų Ameriką ar Afriką.

Keliaujant su turizmo agentūra pakanka pasiimti drabužių, keletą lagaminų ant ratukų, visu kitu pasirūpinama už jus. Mūsų atveju niekas mumis nesirūpino.

Ruoštis mūsų laukiamai kelionei galima be galo: skaityti kitų keliautojų dienoraščius internete, įvairius forumus, kelionių tinklalapius ir knygas. To nedarėme, tik perskaitėme knygą „First time around the world“ ir keleto lietuvių keliautojų dienoraščius. Iš dalies dėl laiko trūkumo, o kita vertus, nenorėjome savęs apkrauti daugybe informacijos.

Bilietus į Bankoką (į vieną pusę) pirkome iš anksto, ieškojome įvairiuose rekomenduojamuose portaluose, tačiau pigiausią variantą (per Miuncheną) pasiūlė lietuviškas organizatorius – tai kainavo po 1660 Lt. Viešbutį Bankoke porai dienų rezervavomės draugų rekomenduojamame rajone Khao San Road paskutinę dieną prieš išvykdami. Šiame rajone pilna tokių kaip mes – backpacker'ių (taip vadinami keliaujantys tik su kuprinėmis, neieškantys komforto). Kaina dviem už kambarį parai – 400 Tailando bhat'ų, t. y. apie 30 Lt. Per agentūrą tai kainuotų daug brangiau.

Sveikata – svarbiausia. Skiepijomės „Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centre“. Tiesiog nuvykome, papasakojome, kur ketiname keliauti, kokias šalis aplankysime, ir gydytoja parinko mums reikalingus skiepus. Dar labai rekomendavo pasiskiepyti nuo Japoniškojo encefalito, bet Lietuvoje nėra galimybės, todėl patarė pasiskiepyti jau nuvykus – tą turbūt ir padarysime. Beje, išsiaiškinome: skiepijantis privačiuose kabinetuose, skiepai kainuoja apie 30 proc. brangiau.

Paklausę kitų keliautojų patarimų, vaistinėlę komplektavomės patys. Rėmėmės kelete šaltinių pateikta informacija, šeimos gydytojo ir draugų patarimais. Svarbiausia pasirūpinti vaistais virškinimui gerinti, nuo viduriavimo, apsinuodijimo, vabzdžių įkandimams gydyti, žaizdelėms dezinfekuoti ir vaistais nuo maliarijos.

Iš anksčiau žinojome, koks būtinas sveikatos išlaidų ir repatriacijos draudimas užsienyje. Kainų skirtumas draudimo bendrovėse labai didelis, nes tokių keliautojų nėra daug, o bendrovės apskritai nelinkusios drausti „sunkiai prognozuojamų“ keliautojų, nes sunku įvertinti riziką. Kaina priklauso nuo draudimo trukmės ir regiono, į kurį keliaujame. Mums draudimas kainavo po 550 Lt, draudimo suma – 70 000 EUR. Jei ketintume užsiimti ekstremaliu sportu, alpinizmu, profesionaliu nardymu, kainuotų daugiau.

Apie tai, kokius daiktus pirkome individualiai ruošdamiesi kelionei, kitą savaitę.

 

Kelionės žemėlapį galite pažiūrėti čia.