LRTC pradeda prekybą 4 G interneto paslaugomis

WiMAX
WiMAX
Alfa.lt
2009-03-03 10:21

Naujausios Telecentro paslaugos pristatymui skirtos konferencijos metu šios bendrovės generalinis direktorius Algirdas Vydmontas teigė, jog Lietuvos vartotojams pasiūlytas judrusis WiMAX 4G internetas yra revoliucinis žingsnis ne tik mūsų šalies, bet ir pasaulinėje telekomunikacijų rinkoje.

„Šiandien Lietuvos vartotojams pristatėme vieną pažangiausių ir novatoriškiausių telekomunikacijų technologijų Lietuvoje – judrųjį WiMAX 4G internetą MEZON. Džiaugiamės galėdami pranešti, jog ši projektas patenka tarp dešimties pirmųjų judraus WiMAX projektų pasaulyje, o Telecentras yra pirmasis operatorius visoje Europoje, sukūręs šio tipo tinklą 3,5 GHz dažnių ruože“ - sakė A. Vydmontas.

Pasak jo, Telecentro vykdoma WiMAX tinklo plėtra yra viena aktyviausių ir perspektyviausių Lietuvos interneto rinkoje, kurią lėmė aktyvus dalyvavimas pasauliniame WiMAX forume ir vienos iš pasaulio telekomunikacijų lyderių - „Samsung Electronics“, kaip techninio projekto partnerio, pasirinkimas.

Papildomo dažninio kanalo teikti paslaugas 3.5 GHz diapazone konkursą laimėjusi 2007 m. rugsėjo mėnesį, bendrovė Telecentras aktyvią judriojo WiMAX tinklo plėtrą pradėjo 2008 metų pabaigoje.

Per tris mėnesius Vilniuje buvo įrengtos 45 WiMAX bazinės stotys, o iki liepos mėnesio sostinėje jų bus įrengta daugiau nei šimtas. Jau bandymų metu, kurie buvo atlikti sausio mėnesį, reali judriojo interneto greitaveika vienam vartotojui pasiekė iki 10 Mb/s greitį. Tokias pačias charakteristikas atitinka ir vartotojams siūlomas judrusis MEZON 4G internetas.

Užsisakyti Telecentro paslaugas galima šiuo metu veikiančiuose dviejuose MEZON salonuose - prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ bei bendrovės būstinėje, prie Vilniaus televizijos bokšto įsikūrusiame pardavimo skyriuje.

Šiuo metu Telecentras tęsia šio tinklo plėtrą ir artimiausiu metu MEZON pradės veikti Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o netrukus juo naudotis galės Marijampolės, Alytaus, Tauragės ir Utenos gyventojai.

Artimiausi bendrovės planai vykdant WiMAX tinklo plėtrą yra iki 2010-ųjų metų pabaigos paslaugas pasiūlyti visų Lietuvos rajonų centrų gyventojams.

Per dvejus metus Telecentras į WiMAX 4G technologija pagrįstos judriojo interneto paslaugos plėtros projektą planuoja investuoti apie 100 mln. litų.