Globėjų skriausti čečėnų vaikai nepasirodė teismo salėje

Teismas
Teismas
© Photos.com
Alfa.lt
2009-02-24 17:03

Vaikų iš Čečėnijos reketavimu įtariami jų globėjai Malikas Gatajevas ir jo žmona Khadižata stojo prieš teismą. Šiandien bylos nagrinėjimą pradėjo Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Almantas Lisauskas. Bylą teko atidėti, nes nepasirodė nė vienas iš sutuoktinių porą apkaltinusių vaikų.

„Nepavyko bylos nagrinėti iš esmės, nes teismo salėje nepasirodė nė vienas atstovas iš kaltinančios pusės. Mes patenkinome prokurorės prašymą bylą nagrinėti uždarame posėdyje, nes per ją gali išlįsti daug negražių šeimyninių detalių. Pilnamečiai vaikai nepasirodė teismo salėje, nes bijo globėjų. Daugiau kaip dešimt metų jie buvo globėjų valdomi, todėl nieko keista, kad neišnykusi baimė“, – Alfa.lt kalbėjo A. Lisauskas.

Globėjai tapo smurtautojais?

Leidimą gyventi Lietuvoje turėjusi pora iš Čečėnijos su būriu našlaičių buvo atvykusi kilus neramumams Čečėnijoje. Byla buvo pradėta įtarus, kad sutuoktinių pora vaikus pavertė pasipelnymo šaltiniu ir nuolatinės prievartos aukomis.

Vaikai esą buvo verčiami dirbti, o uždirbtus pinigus privalėjo atiduoti globėjams. Nepaklusnieji susilaukdavo griežtų bausmių.

Sutuoktinių porai iš Čečėnijos kaltinimai buvo pateikti praėjusių metų spalio mėnesį. Tada Kauno miesto apylinkės teisėjas Gerutis Varanavičius leido 3 mėnesiams suimti Rusijos Federacijos pilietį, čečėnų tautybės M. Gatajevą, jo žmonai paskirtas 1 mėnesio suėmimo terminas.

Dėl smurtaujančių globėjų į Kauno apygardos prokuratūra kreipėsi vyriausieji Gatajevų šeimos globotiniai.

Įregistravo globos organizaciją

M. Gatajevas prieš 12 metų įregistravo pelno nesiekiančią įstaigą „Gimtoji šeima“, kurios pagrindinė užduotis buvo rūpinimasis tėvų netekusiais čečėnų vaikais.

Netrukus sutuoktiniai gavo laikiną leidimą gyventi Lietuvoje ir kartu su 16 globotinių persikėlė į Kauną.

Gausią šeimyną priglaudė Pažaislio vienuolynas, netrukus į pagalbą atskubėjo miesto savivaldybė, kurios dėka šeima persikraustė į 100 kv. m butą.

Globotiniai iš Čečėnijos netruko susilaukti Kauno verslininkų ir ūkininkų paramos. Bet, anot globėjų, pinigų nuolatos trūkdavo.

Suėmus Gatajevus, jų nepilnamečiais globotiniais rūpinsis Kauno miesto vaiko teisių tarnyba.

„Atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 181 straipsnį dėl turto prievartavimo. Yra sulaikyti du įtariamieji, kuriuos teismas leido suimti. Daugiau informacijos teikti negaliu“, - ketvirtadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Zita Gaižauskienė.