Skerdynės Kauno širdyje

Kaunas
Kaunas
  © Andrius Vaitkevičius

Kauno simboliu laikomoje Laisvės alėjoje savaitgalį vėl liejosi kraujas. Per gatvės konfliktą nužudytas studentas - jau trečias per 14 mėnesių pačioje Kauno širdyje nudurtas žmogus.

Kaip LŽ pasakojo velionio Lino Puodžiulaičio, studijavusio Kauno technologijos universiteto Mechanikos bei mechatronikos fakulteto antrajame kurse, kaimynai, jaunuolis kiekvieną savaitgalį parvažiuodavo pas Raseinių rajone, Girkalnio miestelyje, gyvenančią savo motiną pensininkę. Vyresnįjį sūnų bei vyrą palaidojusiai motinai jis buvo likęs vienintelis.

Mįslingas konfliktas

Šeštadienio rytą vietoj sūnaus į motinos duris pabeldė kartu su greitosios pagalbos medikais atvykusi policija.

L.Puodžiulaitis nudurtas naktį į šeštadienį. Birželį jam būtų sukakę tik 20.

Kartu su nužudytuoju buvęs draugas dar kvietė jam greitąją medicinos pagalbą. Tačiau, atvykus medikams, sužeistasis, kurio kūne žiojėjo 4 durtinės žaizdos, jau buvo miręs.

Kartu buvęs draugas nesužeistas. Pagal jo pasakojimą, po vidurnakčio, grįždami iš baro, jie Laisvės alėjoje apsižodžiavo su dviem nepažįstamaisiais. Šie buvo panašaus amžiaus.

Girkalnyje kalbama, kad vaikinui smogta peiliu iš nugaros. Bet LŽ kalbinta netoli žmogžudystės vietos gyvenanti kaunietė pasakojo buvus sukrėsta, kai policijai pakėlus vaikino striukę pamatė kruviną krūtinę.

Pyktis ir ašaros

„Mūsų kaimynystėje - kazino. Nebūna savaitės, kad naktį gatvėje kas nors nesusimuštų, - guodėsi moteris. - Tačiau policijos neprisišauksi. „O jums asmeniškai jie ką nors daro?!“ - toks dažniausias budėtojo atsakymas, pranešus apie dar vienas muštynes.“

„Mūsų kvartale vaizdo kamerų nėra. Valdininkai jas įsirengė tik prie savivaldybės bei teismo“, - piktinosi Laisvės alėjos gyventoja.

Girkalnio miestelis savaitgalį buvo ištiktas šoko. „Kai sužinojau, kad nužudytas kaimynės Linas, verkiau kartu su bendradarbėmis, - pasakojo LŽ velionio kaimynė. - Visada norėjau turėti tokį sūnų.“ Anot pašnekovės, vaikinas buvo ne tik gražiai nuaugęs, bet ir gerai mokėsi bei talkino savo 7-ą dešimtį pradėjusiai motinai visuose buities bei ūkio (šeima augino gyvulius) darbuose. Jis buvo vėlyvas vaikas, gimęs, kai vyresnysis brolis jau tarnavo kariuomenėje, iš kurios grįžęs, nusižudė.

Praeities šleifas

Prieš pusantro mėnesio viename iš Laisvės alėjos kiemų buvo rastas nužudytas 48 metų vyriškis, pastaruosius 10 metų gyvenęs Norvegijoje ir vos prieš porą dienų atvykęs į Kauną aplankyti motinos. Jo krūtinėje žiojėjo durtinė žaizda, o kišenėse aptiktas valiutos keityklos kvitas. Pinigų nerasta.

Dėl šio nusikaltimo buvo suimti du 37 ir 22 metų kauniečiai, kuriuos būsima auka vaišino alumi. Jaunesnysis iš įtariamųjų teistas už narkotikų laikymą. Nusikaltimą padėjo atskleisti vaizdo kamerų įrašai. Anot pareigūnų, apie 2 metrų ūgio jaunesniojo iš įtariamųjų - blondino, ryškiai dažytu viršugalviu, neįmanoma su niekuo supainioti.

Prieš pat 2007-ųjų Kalėdas Laisvės alėjoje buvo nudurtas 23 metų jaunuolis, iš Danijos atvykęs šventėms pas Balbieriškyje gyvenančius artimuosius. Paskutinį savo gyvenimo vakarą jis su Kaune gyvenančiu vaikystės draugu lankėsi klube „Siena“. Šis - už kvartalo nuo šio savaitgalio žmogžudystės vietos. Tada vaizdo kameros užfiksavo, kaip du iš klubo išeinančius jaunuolius pasiveja kiti du - užpultieji nokautuojami smūgiais rankomis ir kojomis, o po to badomi peiliu.