LRT darbuotojams vėluoja net ir sumažinti atlyginimai

Vytaras Radzevičius
Vytaras Radzevičius
  © Tomas Vinickas
Alfa.lt
2009-02-19 12:59

Valstybės išlaikomas nacionalinis transliuotojas susidūrė su krizės mestais iššūkiais. LRT buhalterijoje stringa algų perskaičiavimai, todėl nemažai darbuotojų iki šiol negauna atlyginimų už sausio mėnesį.

Alfa.lt šaltinių teigimu, atlyginimai už sausį daliai darbuotojų turėtų būti pervesti tik kovo pradžioje. LRT darbuotojai nerimauja, kad ir vėliau už kitus mėnesius pinigai jų nepasieks laiku.

Vėluojančios algos neslepiamos

LRT atstovas spaudai Vytaras Radzevičius ne iš karto galėjo paaiškinti LRT viduje susiklosčiusią situaciją dėl vėluojančių atlyginimų: „Darbuotojams buvo išplatintas vidinis pranešimas, kuriame pranešta, kad algos dėl naujos buhalterinės sistemos vėluos. Mes to neslėpėme ir visiems darbuotojams buvo aiškiai išdėstyta susidariusi situacija. Man šiandien (vasario 17 d. – Alfa.lt) alga buvo pervesta. Manau, tai turėtų būti padaryta ir kitiems. Pats šio fakto netikrinau“, – Alfa.lt kalbėjo V. Radzevičius.

Tačiau atlyginimų minėtą vasario 17 dieną sulaukė ne visi. Atlygį už darbą gavo tik darbo sutartis turintys darbuotojai. Tuo tarpu autorinių sutarčių pagrindu dirbantiems asmenims, kurių LRT yra ypač daug, algų už sausio mėnesį teks palūkėti iki kovo.

Kalta buhalterinė apskaita

LRT buhalterėms kaip niekad įtemptas metas. Pasikeitę mokesčiai, nauja apskaitos sistema privedė iki to, kad žmonėms tenka daugiau nei mėnesį laukti išsvajotos ir taip dėl mokesčių gerokai aptirpusios algos.

Alfa.lt pasiteiravo V. Radzevičiaus, ko turėtų tikėtis „autoriniai“ darbuotojai. „Jiems taip pat buvo pranešta, kad atlyginimai už sausio mėnesį vėluos iki kovo. LRT dirba daug kūrybinių darbuotojų ir dėl to atlyginimų perskaičiavimai užtruko. Ko reikėtų tikėtis ateityje? Kalbėjausi su buhaltere, ji tik pasakė, kad kitais mėnesiais algos gali vėluoti arba gali ir nevėluoti. Darbuotojai ir apie tai yra įspėti, kad algos ateityje daugiausia gali vėluoti savaitę. Nacionaliniam transliuotojui, kaip ir visoms žiniasklaidos priemonėms, tenka spręsti sudėtingus klausimus. Šis nestabilumas susidarė dėl nežinomybės. Pagal dabartines tendencijas ateityje sumažės pinigų srautai, nes kris iš reklamos gaunamos pajamos“, – detalizavo V. Radzevičius.

LRT atstovas spaudai pateikė dar vieną faktą, dėl kurio nacionalinis transliuotojas atsidūrė sudėtingoje finansinėje situacijoje: „65 proc. Nacionalinio transliuotojo biudžeto yra valstybės lėšos, o kitos pajamos gaunamos iš reklamos. Šiemet pasikeitė biudžeto paskirstymas. Anksčiau iš valstybės biudžeto į LRT sąskaitą pinigai kas ketvirtį buvo pervedami lygiomis dalimis (po 25 proc.). Šiemet yra kitaip. Pirmą ketvirtį bus pervesti 17 proc., o toliau – atitinkamai 19 proc., 28 proc. ir 36 proc. skirtų pinigų. Per pirmą pusmetį LRT gaus žymiai mažiau lėšų – 36 proc.“

LRT vadovai algas susimažino 10 proc.

V. Radzevičius pasakojo, kad darbuotojams algos sumažėjo tik dėl naujų mokesčių: „LRT vadovai iki šiol neatleido nė vieno darbuotojo ir oficialiai nesumažino jiems atlyginimų (jie sumažėjo dėl naujų mokesčių). Tuo tarpu pagal darbo sutartis dirbantys LRT direktoriai savo noru algą susimažino 10 proc.“

Prieš pat naujojo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinio direktoriaus rinkimus jo alga (neatskaičius mokesčių) padidinta iki 13 tūkst. Lt, t. y. naujojo vadovo Audriaus Siaurusevičiaus alga buvo 44 proc. didesnė nei prieš tai vadovavusio Kęstučio Petrauskio.

Nuo 2008 m. balandžio 3 d. Nacionaliniam transliuotojui vadovauti pradėjęs A. Siaurusevičius „į rankas“ jau gavo 9 566 Lt.