Grybauskaitė apsisprendė dalyvauti prezidento rinkimuose?

D. Grybauskaitė
D. Grybauskaitė
  © Fotobankas
Alfa.lt
2009-02-14 14:15

Eurokomisarei Daliai Grybauskaitei nepateikiant aiškaus atsakymo į klausimą „ar dalyvaus prezidento rinkimuose?“, netyla kalbos apie įvairius šaltinius jau žinančius politikės apsisprendimą. Kaip pranešė dienraštis „Vilniaus diena“, prezidentas Algirdas Brazauskas pasisakė iš pačios eurokomisarės girdėjęs atsakymą į visus dominantį klausimą. Nepaisant to, prezidentas neatskleidė, ką išgirdęs.

Socialdemokratai privačiuose pokalbiuose tvirtina girdėję, kad Europos Komisijos narė jų partijos garbės pirmininkui pateikusi teigiamą atsakymą. Pasak šaltinių, toks D. Grybauskaitės apsisprendimas lemia, kad pats kadenciją baigęs valstybės vadovas nebegalvoja apie savo kandidatūros kėlimą. A.Brazauskas nenusiteikęs kovoti su buvusia savo vadovaujamos Vyriausybės finansų ministre.

Vis dėlto, D.Grybauskaitės planus sujaukti gali konservatorių pasirinkimas, teigiama portale 15min.lt. Anksčiau Andrius Kubilius teigė, jog konservatoriai paremtų D.Grybauskaitės kandidatūrą prezidento rinkimuose. Tačiau pastaruoju metu dėl to kilo abejonių, nes konservatoriai linksta link kito varianto. Krikščionys demokratai jau pareiškė norintys iškelti europarlamentaro Vytauto Landsbergio kandidatūrą. Esą tokiems planams gautas ir paties V.Landsbergio pritarimas.