Įregistruota Žemaičių partija žada laikytis centro politikos

egidijus skarbalius
egidijus skarbalius
© „Lietuvos žinios“
BNS
2009-02-12 20:31

Teisingumo ministerijos (TM) leidimą registruotis gavusi Žemaičių partija laikysis centro politikos krypties, teigia Žemaičių partijos lyderis Egidijus Skarbalius.

„Mes save laikome centristinės krypties organizacija ir laikomės principo, kad laisvoji rinka negali užgožti socialinės logikos“, – BNS ketvirtadienį sakė Žemaičių partijos vadovas.

reklama

Pasak jo, TM partiją leido registruoti trečiadienį, o penktadienį turėtų būti gauti registracijos dokumentai.

„TM trečiadienį partiją patvirtino, o ketvirtadienį dokumentus pateikėme Registrų centrui. (...) Pagal įstatymus ją turėtų užregistruoti per penkias dienas, tačiau kiek aš žinau penktadienį jau turėtume gauti registracijos dokumentus“, – teigė Žemaičių partijos lyderis.

Kuriant partiją, steigiamojo suvažiavimo dokumentus būtina pateikti Teisingumo ministerijai. Ji patikrina, ar partijos steigimas atitinka įstatymo nustatytas procedūras, ar steigiamos partijos programa ir įstatai nepažeidžia Konstitucijos, kitų įstatymų reikalavimų, ir patvirtina, kad partiją įregistruoti galima.

Artimiausiuose naujosios partijos planuose, pasak E.Skarbaliaus, yra partijos struktūros kūrimas bei pozicijų dėl Europos Parlamento ir prezidento rinkimų suformavimas.

Pirmasis steigiamasis Žemaičių partijos suvažiavimas įvyko pernai balandžio 20 dieną.

Gegužės pabaigoje Žemaičių partija sulaukė neigiamo TM atsakymo dėl partijos steigimo dokumentų. Ministerijai kilo abejonių, ar pirmajame suvažiavime dalyvavusiųjų skaičius su įgaliotaisiais asmenimis siekė vieną tūkstantį. Pagal Politinių partijų įstatymą, partijos steigėjų turi būti ne mažiau nei 1 tūkstantis.

Ministerijai taip pat užkliuvo partijos įstatų nuostatos apie žemaičių kalbos vartojimo skatinimą nuo šeimos iki administracinio sektoriaus. Tai esą reikštų, jog Lietuva de facto tampa federacine valstybe. Netikrumą paskatino ir žemaičių siekis savo kraštą atkurti apskrities vieneto pavidalu, nes tai gali kelti grėsmę valstybės teritoriniam vientisumui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.