Lietuvos gėjai ir lesbietės renka savo „pupulius“ ir „braškytes“ (APKLAUSA)

Asta Baukutė (Gayline.lt nuotr.)
Asta Baukutė (Gayline.lt nuotr.)
Alfa.lt
2009-02-09 11:56

Jau kelerius metus iš eilės Lietuvos gėjai ir lesbietės išrenka savo „pupulį“ ir „braškytę“. Tai rinkimai, kuriuose titulus gaus tie, kurių kalbos apie homoseksualumą nuskambėjo garsiausiai.

Šiais metais „pupuliais“ ir „braškytėmis“ pretenduoja tapti 14 žinomų Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjų. Lietuvos gėjų ir lesbiečių rinkimų organizatoriai žada leisti kojas nusivalyti į kilimėlį su užrašu „Žmogaus teisės“. Vis dėlto kokie prizai laukia rinkimų nugalėtojų – rinkimų organizatoriai neišdavė. „Prizai kiekvienam laimėtojui pritaikyti individualiai“, – rašoma Lietuvos gėjų ir lesbiečių tinklalapyje.

Anot šios akcijos organizatorių, homoseksualūs rinkėjai turi žinoti apie politikų ir visuomenės veikėjų veiklą, nukreiptą prieš jų teises.

Lesbiečių „braškyte“ pretenduoja tapti Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Rima Baškienė, Asta Baukutė, Irena Degutienė, Rūta Gajauskaitė, Nijolė Sadūnaitė ir Filomena Taunytė.

Į gėjų „pupulio“ vardą pretenduoja taip pat septyni kandidatai: Mykolas Drunga, Petras Gražulis, Juozas Imbrasas, Egidijus Klumbys, Andrius Kubilius, Andrius Kupčinskas, Ignas Vėgėlė.

   
Vilija Aleknaitė-Abramikienė  
 

Artima Degutienės draugė, konservatorė
„Už biologinio ginklo pavojaus paskelbimą“
„Už tikėjimą, kad gyvenimas - realybės šou“
„Už rūpestį Europos biurokratų sveikata“

Laiku pastebėjo pavojų, kurį tos pačios lyties asmenų santuokos kelią katalikiškam šeimos apibrėžimui. Kalbėdama konferencijoje „ES šeimos iššūkiai Lietuvos šeimos institutui“ tikino: „Kaip kitaip būtų galima apibūdinti reiškinį (past. Vienalytės partnerystės), savo nežabota sklidimo sparta artimą epidemijai, o griaunamąja jėga – biologiniam ginklui“ (Balsas.lt).

Priiminėdama įstatymus remiasi patirtimi, sukaupta žiūrint TV realybės šou su Ruslanu Kirilkinu („Žiūrovų balsavimas dėl LNK „Muzikos akademijos“ dalyvių įrodo, kad Lietuva - absoliučiai tolerantiška šalis, ir melas būtų sakyti, kad Lietuva - netolerantiška seksualinėms mažumoms.“) (Alfa.lt).

Praėjusiais metais aktyviai kovojusi su ES biurokratais šiemet susirūpino jų antsvoriu („Žinoma, iš ko dar gyvens nutukę Briuselio biurokratai, jei ne iš nereikalingų normų kūrimo ir jų tariamos priežiūros? Kaip gi tada prikursi visokių lyčių lygybių institutų ir iš to gyvensi?“ .) (Balsas.lt).

Mėgstamiausias personažas – Barbė Devyndarbė.

Agronomė, valstietė, į Seimą išrinkta Šiaulių kaimiškoje apygardoje
„Už gerus norus ir aistrą bausti“

Nuoširdžiai bijo visagalės gėjų agitacijos, kurią tik viena ir tesugeba įžvelgti („Ar mes norime, kad mūsų nepilnamečiai vaikai būtų agituojami tokiu būdu? Aš manau, nenorime.“) (Lrs.lt).

Vykstant diskusijoms dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos įstatymo (NANVI) projekto parodė, kad turi budrią akį, mokančią įžvelgti už oponentų nugaros stovinčius gėjų lobistus. Mėgstamiausias personažas – Seklys Morka. („Reikėtų priminti, kad praeitos kadencijos Seime jis (past. NANVI įstatymas) labai ir strigo dėl tam tikros mažumos įtakos.“) (Lrs.lt).

Seimo narė, šoumenė, itin smalsi moteris
„Už homoseksualumo kilmės išaiškinimą“

Savarankiškai atlikusi labai rimtą mokslinį tyrimą nustatė iš kur imasi gėjai: „Tai yra šiuolaikinio pleibojiško gyvenimo, ydingo šeimos auklėjimo ir kitų žalingų reiškinių pasekmė“ (Delfi.lt). Mėgstamiausias personažas – Tyrasis karalaitis Kazimieras.

Konservatorė, parlamentarė, aistringa „lesbiečių braškytės“ konkurso dalyvė
„Už netradicinių „prigimtinių teisių“ bei pareigos būti tokiu, kaip kiti, atradimą“

Konservatorių aktyvistė, išgirstanti ir pasirūpinanti kiekvienu. Šiuo metu labiausiai susirūpinusi, kad kažko negali suprasti: „Vaiko prigimtinė teisė yra turėti tėvą ir motiną. Koks vaikas išaugs, turėdamas tik du „tėvus“ arba dvi „mamas“? Kaip jam paaiškinti, kodėl jo šeima ne tokia kaip kitų? Būdama konservatyvi, to niekada nesuprasiu. Ir kiti vaikai jį užbadytų pirštais.“ (Vakarozinios.lt).

Tikėtina, kad susipyko su vyru, nes rūpinasi, kad G.Degučio ligoninėje nebedarytų lyties keitimo operacijų. Mėgstamiausias personažas – Nežiniukas.

81 puslapio Brošiūros „Sodoma ir Gomora“ autorė
„Už pasaulinio sąmokslo demaskavimą ir nuopelnus šiuolaikinei literatūrai“

Daugybės isteriškų straipsnių apie homoseksualumą autorė. Vienas žymiausių jos kūrinių yra brošiūra „Sodoma ir Gomora“ (nelaimei, atspausdinta ant per kieto popieriaus). Iki šiol negali atsipeikėti dėl pradėto ikiteisminio tyrimo, nes manė, kad jai, kaip nusipelniusiai Aukščiausios Tarybos deputatei, viskas galima. Mėgstamiausias personažas – Freken Bok. Tiki vaiduokliais („Pasišlaisčiusi po pasaulį socializmo šmėkla grįžo atgal į Europą, vedina „sekso revoliucijos“ benkartu (homoseksualizmu), ir jaukiai įsikūrė ES“), „Sodoma ir Gomora“ op. cit., p. 1-2.

Amžina disidentė, ginanti žmogaus teises nuo gėjų ir lesbiečių
„Už prokuratūrų darbo optimizavimą ir statistikos gerinimą“
„Už neblėstančią kovinę dvasią“

Atsiliepdama į Kubiliaus taupymo programą, siūlo bausti ne kaltininkus, o pareiškimą prokuratūrai pateikusius asmenis („Kyla klausimas, ar pagal „tolerantų“ pareiškimą prokuratūrai reikia bausti leidinio „Sodoma ir Gomora“ sudarytoją dr. Rūtą Gajauskaitę, surinkusią ir pateikusią abipusę informaciją visuomenei, ar reikia bausti „tolerantus“ (TJA), reikalaujančius privilegijų netradicinės orientacijos mažumoms likti paslaptingoje nežinioje ir toliau įgyvendinti savo grėsmingo „Manifesto“ nuostatas “) (XXIamzius.lt).

Pasižymi disidentine kovine dvasia - „Atsilaikėme naikinami Maskvos komunistų, luošinami moraliai ir skurdinami dvasiškai, atsilaikysime ir prieš Briuselio „mažumas“, kaltinimus diskriminacija bei „kitos orientacijos“ diktatą.“ (XXIamzius.lt).

Mėgstamiausias personažas – Rembo.

Filomena Taunytė

Gydytoja ir rašytoja, netradicinės medicinos propaguotoja
„Už statistiką, spalvingą žodyną ir pavydėtiną iškalbą“
 

Netradicinių požiūrių moteris. Veda gėjų statistiką. Viena pirmaujančių kandidačių į naujos brošiūros „Sodomos ir Gomora II“ serijos leidėjas – „Homoseksualams du viešnamiai Vilniuje pastatyti, kur yra kambariai, kuriuose jie krušasi. (...) čia toks pats iškrypimas kaip ir zoofilija (...) Tegu jie gyvena sau, jei kitaip negali, bet kodėl jie nori gatvėse kruštis?“ (Lrytas.lt). Mėgstamiausias personažas – Džiuljetos auklė.

2008 Metų tolerancijos žmogus
„Už toleranciją, vykusias analogijas ir racionalų gėdijimąsi“

Žino, kas yra normalu, o kas – ne. Štai, pavyzdžiui, žmogaus teisės būna normalios, o būna ir nenormalios („Tik čia yra vienas didžiulis skirtumas – lytinė orientacija gali būti nenormali, nenatūrali, net potencialiai nemorali, bet šios savybės visai netaikytinos rasei. Apskritai nėra jokia prasme gerų ar blogų rasių, yra tik įvairiais atžvilgiais geri ar blogi rasių atstovai. Užtat gėdytis pačios savo rasės, nors tai ir įmanoma, tačiau visais atžvilgiais neracionalu (galima ir reikia gėdytis tik kai kurių savo rasės žmonių). O gėdytis savo lytinės orientacijos yra racionalu, jei ta orientacija verčia gėdingai elgtis.“ (Bernardinai.lt).

Tačiau ponas Drunga nėra nei homofobas, nei antifeministas (kas drįstų taip pagalvoti?): Todėl „...ne kiekviena kritika viešo homoseksualų reiškimosi atžvilgiu yra „homofobiška“, kaip, beje, ir ne kiekviena kritika balsą keliančių moterų adresu yra „antifeministiška“. (Bernardinai.lt).

Pridurkime: kaip ir ne kiekviena kritika viešo žydų ar juodaodžių reiškimosi atžvilgiu (kai jie užsimiršta ir, pavyzdžiui, nebenori gyventi getuose ar sėdėti autobuso gale, taip keldami dorų tolerantiškų piliečių pasipiktinimą) yra antisemitinė ar rasistinė. Mėgstamiausias personažas – Atgailaujantis Nusidėjėlis.

Seimo narys, ilgametis „gėjų pupulių“ nominantas
„Už pastangas apsaugoti užpakalį“
„Už apsimetinėjimą rūpinimusi tradicijomis“

Pupulių konkurso laureatas, nuosekliai ir atkakliai kovoja su homoseksualiais žmonėmis – „Gėda , kada šitaip rūpinamasi tais iškrypimais. Juk visos šitos mažumos yra... Mes esame krikščionys, katalikų ir visi krikščioniški tikėjimai tai laiko nusikaltimu ir mes rašom į įstatymą kaip vertybę, šalia tikėjimo, šalia rasės. Kur eina Europa ir kur eina Lietuva?“ (Delfi.lt).

Neramūs laikai atėjo ponas Gražuli, kad net iš baimės užpakalį saugoti reikia: „Anksčiau Sovietų Sąjungai lindome į užpakalį, dabar – ES“ (Delfi.lt).

Mylimiausias Gražulio personažas yra tik veidrodėlis iš pasakų, kuris galėtų pasakyti, ar Petras pasaulyje gražiausias.

Vilniaus meras, Rolando Pakso bendražygis
„Už užsitęsusį brendimo laikotarpį“

Prisipažino, kad jo priešiškumo gėjams priežastis – jo nebrandumas: „Kol aš būsiu meras, homoseksualams reklamuotis mieste neleisiu. /.../ Tokiems dalykams dar nesu pribrendęs“ (Delfi.lt).

Pagarsėjęs tėvystės atostogų priešininkas tikriausiai irgi dėl to, kad branda mero dar neaplankė. Mere, dabar pats laikas susivynioti į Lietuvos vėliavą ir laukti, kol užaugs sparnai. Mėgstamiausias personažas – Vikšrelis.

Seimo narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“, „Tautos pažangos partijos“ valdybos narys
„Už ES kėslų atskleidimą“

Diskutuodamas apie pluoštinių kanapių auginimą, matomai, nejučiom pajuto jų poveikį: „Štai yra pavyzdys, kaip iš ES vyksta mūsų tautos žudymas. Dabar 0,2 proc. medžiagos [aktyvios medžiagos kiekis kanapėse], praeis dar pora metų – bus 2 proc. Taip eina homoseksualizmas. Dar pridėsiu kainų didėjimą“ (Lrytas.lt). 

Jei norite gerai prisiobuoliauti, nesvarbu, kieno sąskaita, tai kvieskit Egidijų. Jis – tikras didvyris: kad pasiektų didį tikslą ir išbrauktų draudimą diskriminuoti homoseksualus iš tuomet taisomo Lygių galimybių įstatymo, paaukojo ir negalią, ir amžių. „O kas čia tokio? – Tikriausiai galvoja vyriškis. – Vienu pagrindu daugiau ar mažiau. Svarbiausia, kad priemonės pateisina rezultatą. Juk aš esu Seimo narys – man viskas galima.“ Mėgstamiausias personažas – lenktynininkas Spydas Reiseris.

Tėvynės sąjungos pirmininkas, Seimo narys, ministras pirmininkas
„Už gėjų manifesto įteisinimą“
„Už tėvišką meilę“

Viskas jo rankose gali pavirsti dokumentais: ir satyros, ir legendos, ir kliedesiai („Noriu pacituoti vieną dokumentą, kuris labai dažnai yra cituojamas Jungtinių Amerikos Valstijų kongreso diskusijose. Tai dokumentas, kuris parašytas 1987 metais Maiklo Svifto ir vadinasi „Tarptautinis gėjų manifestas.“ Elta.lt).

Nesitiki, bet mano, kad jo vaikai gali būti homoseksualūs, todėl stengiasi juos nuraminti vaizduodamas save tolerantišką, nors kartu nepamiršta įspėti, kad su savo šeimomis jo akyse nesirodytų - kitaip tolerancijos barometras gali nukristi gerokai žemiau šimto procentų : „Esu 120 proc. tolerantiškas ir, nors to [homoseksualumo] ir nesitikiu iš savo vaikų, bet tikrai tai nebūtų kokia nors tragedija“. Tačiau „Labai aiškiai sakiau ir sakau, kad kartu gyvenančių homoseksualų negaliu vadinti šeima“ Delfi.lt.

Mėgstamiausias personažas – Montgomery Burns iš Simpsonų.

Tėvynės sąjungos Kauno skyrių sueigos pirmininkas, Kauno meras
„Už ryžtą išvalyti Kauną nuo homoseksualų“
„Už krikščioniškų vertybių propagavimą valstybės sąskaita“

Garsus Kupčinskų dinastijos atstovas. Obuolys nuo obels toli nenurieda: jei tėvas, tik kalba, kad administracinės atsakomybės (baudų) yra per mažai ir siūlo baudžiamąją atsakomybę už homoseksualumo paminėjimą ne neigiamame kontekste, tai sūnus neketina apsiriboti kalbomis ir rengiasi sutvarkyti (išvalyti) Kauną kaip savo ofisą. Ir nors, jam panorėjus, ponia Juknevičienė į Kauno gatves neatsiųs kareivių, jis nepasiduos - miestą nuo homoseksualų apvalys bent draudimais :„Kategoriškai nepritariu tokiems renginiams. Esu tradicinių pažiūrų, propaguoju krikščioniškąsias vertybes“. Mero nuomone, renginys, kuriame skatinama tolerancija seksualinėms mažumoms, gali įžeisti kauniečius (Kauno.diena.lt)

Andriau, yra tokia patarlė: „Kas sako apie kitus – sako apie save“. Mylimiausias personažas – Ponas pomidoras iš Čipolino nuotykių.

Dėstytojas, didis teisės išmanytojas
„Už kovą dėl teisės į orią ir garbingą homofobiją“

Giliai širdyje tiki, kad, net pabuvęs kandidatu į Seimo narius ir partijos pirmininku, vis dar gali save laikyti ne viešu asmeniu. Labai įsižeidė, kad praėjusiais metais tapo gėjų pupulio nominantu – „Manytina, kad „gėjų pupulio“ ir „lesbiečių braškytės“ nominacijos yra įžeidžiančios asmens garbę ir žeminančios orumą.“ (Balsas.lt).

Priekaištauja organizatoriams rašydamas straipsnius spaudoje, kad buvo pastebėtos jo neviešos kalbos konferencijose, spaudoje, radijuje. Ignai, nenusiminkite, kad praėjusiais metais nelaimėjote. Mėgstamiausias personažas – begemotas, kuris bijojo skiepų.

Lietuvos gėjai ir lesbietės renka savo „pupulius“ ir „braškytes“ (APKLAUSA)

Asta Baukutė (Gayline.lt nuotr.)
+10

Alfa.lt apklausa