Ekonominis nuosmukis – smūgis automobilių sportui

„Mitsubishi“ komanda Dakaro ralyje
„Mitsubishi“ komanda Dakaro ralyje
  © SCANPIX
Alfa.lt
2009-02-04 12:05

Pasaulinis ekonomikos nuosmukis sudavė dar vieną smūgį sportui. „Mitsubishi“ tapo eiline japonų kompanija, kuri traukiasi iš automobilių sporto.

Trečiadienį „Mitsubishi“ atstovybė pranešė pasitraukianti iš Dakaro ralio nepaisant daugybės pergalių. Prestižinį turnyrą Japonijos komanda laimėjo 12 kartų, įskaitant rekordines 7 pergales paeiliui. Šiemet „Mitsubishi“ pasirodymas Dakare buvo nesėkmingas.

„Labai apgailestaujame, – teigė „Mitsubishi Motors“ prezidentas Osamu Masuko. – Atsiprašome savo sirgalių. Mes buvome gera komanda“.

Anot O. Masuko, nuo 2004 metų „Mitsubishi“ tęsė dalyvavimą Dakaro ralyje nepaisant sunkių laikų. „Skaudu pranešti, jog daugiau negalėsime varžytis“, – kalbėjo „Mitsubishi Motors“ prezidentas.

Sausį Pietų Amerikoje vykęs Dakaro ralis „Mitsubishi“ komandai priminė košmarą. Čempiono titulą gynęs Stephane‘as Peterhanselis ir du jo komandos draugai iš ralio pasitraukė pirmą lenktynių savaitę. Jų nauji dyzeliu varomi „Lancer“ automobiliai neprilygo „Volkswagen“.

Pranešime spaudai „Mitsubishi“ pareiškė pasitraukianti iš visų ralių, priežastimi nurodydama „staigų ekonominį nuosmukį“.

Tai ne pirmas ekonominio nuosmukio dūris automobilių sportui. Praėjusį mėnesį kita japonų kompanija „Honda“ paskelbė pasitraukianti iš „Formulės-1” lenktynių, o dar dvi japonų kompanijos „Suzuki“ ir „Subaru“ pasitraukė iš pasaulio ralio čempionato.