Mobiliosios interaktyvios knygos – ateities kompiuteriniai leidiniai

e-komercija (flickr.com)
e-komercija (flickr.com)
Alfa.lt
2009-01-30 16:53

Kompiuterinės knygos jau nebe stebuklas. Šitie žodžiai daug kam yra girdėti, kai kas net įsivaizduoja, ką šis žodžių junginys reiškia. Tačiau kol kas taip vadinami visi elektroniniai leidiniai – nuo sudėtingiausių programų ir žaidimų iki PDF failų ar paprasčiausiai nuskenuotų teksto puslapių, pateiktų kokiu nors elektroniniu formatu.

Leidykla TEV pristato visiškai naują technologinį produktą – mobiliąsias interaktyvias kompiuterines (MIKO) knygas. Tai naujos kartos elektroniniai įprastinių popierinių knygų analogai, turintys keletą svarbių savybių, būdingų kompiuterinėms programoms.

MIKO knyga iš tikrųjų yra kompiuterinė darbo priemonė, suprogramuota įprastiniame atmintukę. Ji leidžia skaityti, peržiūrėti, papildyti ir atnaujinti turimą informaciją (kuri yra pateikiama kaip specialiai parengti PDF failai). Jokių diegimų, jokių slaptažodžių – įsikišai į USB lizdą ir pradedi dirbti.

Valdymo programa leidžia naudotojui kurti savo puslapius, prisijungti puslapius iš kitų
e. leidinių, pasižymėti nuorodas į internetą ar savo pasirinktus failus – tokiu būdu MIKO knyga yra susiejama su virtualia aplinka, pildoma, atnaujinama. Pačioje MIKO knygoje yra išskirta naudotojo sritis, kur galima sudėti (ir prisijungti prie valdymo programos) reikalingus tekstus, iliustracijas, garso ir vaizdo failus.

Vilniaus knygų mugės metu (2009-02-13) rengiamas seminaras, kuriame bus parodyti pirmieji MIKO knygų pavyzdžiai, supažindinta su ateities perspektyvomis.