Norima atkurti Baltuosius Vilniaus stulpus

Vilniaus katedros varpinė
Vilniaus katedros varpinė
  © Andrius Vaitkevičius
BNS
2009-01-27 18:56

Paveldo išsaugojimo entuziastai svarsto galimybę atkurti bent vieną iš Baltųjų Vilniaus stulpų, kaip istorinį akcentą ir simbolį, žymintį kur buvo senosios miesto ribos.

Šios idėjos iniciatoriai – M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas bei Nacionalinė UNESCO komisija.

Teigiama, kad tai nebūtų grandiozinis projektas ir neturėtų miestui daug kainuoti. Jis atliktų istorinę ir švietėjišką misiją. Ilgainiui tai galėtų tapti ir turistų lankymo vieta.

Siūlymas atkurti tik vieną, o ne abu stulpus, remiasi ir praktine galimybe tai įgyvendinti, nes atkurti abu stulpus būtų sudėtingiau, – tuomet vienas iš jų turėtų stovėti vos ne J.Basanavičiaus gatvės pabaigos (prie dabar esančio gėlių turgelio) ir Savanorių prospekto pradžios važiuojamosios dalies viduryje.

Fondo atstovai sako, kad galima būtų šalia atkurto stulpo atskirai lentelėje pažymėti, kad turėtų būti du analogiški stulpai, o planelyje nurodyti tikslią jų buvimo vietą ir kryptį.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Štabe Vilniuje organizuojama atvira apskritojo stalo diskusija apie Baltųjų Vilniaus stulpų atkūrimą.

Pasieniečiai kviečia dalyvauti visus besidominčiuosius idėja atkurti bent vieną senųjų Baltųjų Vilniaus stulpų, kadaise žymėjusių Vilniaus miesto ribą ir stovėjusių dabartinėje J.Basanavičiaus, S.Konarskio gatvių ir Savanorių prospekto sankirtos vietoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.