Paksas: tarp bankų ir skolininkų turi atsistoti vyriausybė

Balsavimas: Rolandas Paksas
Balsavimas: Rolandas Paksas
  © Vytenis Petrošius
Alfa.lt
2009-01-27 13:25

Prastėjant ekonominei situacijai Lietuvoje, gali atsitikti taip, kad valstybės institucijos bus priverstos įsikišti į gyventojų ir bankų tarpusavio santykius, mano partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas.

„Vyriausybei reikia pradėti galvoti apie tapimą tarpininku tarp finansinių problemų turėsiančių bankų skolininkų ir pačių bankų. Šiandien būsto paskolas Lietuvoje yra paėmę daugiau kaip 100 tūkstančių šalies gyventojų. Gali atsitikti taip, kad dalis jų, smaugiant ekonominei krizei, nebeišgalės laiku vykdyti savo įsipareigojimų bankams. Valdžios institucijos turi padaryti viską, kad iš laikinų finansinių sunkumų turinčių žmonių bankai neatimtų jų turto“, – sakė R. Paksas.

Politiko teigimu, kaimyninių valstybių valdžia, galvodama apie savo šalies žmones, imasi šios problemos. „Estijos vyriausybė pareiškė, kad ji pasiryžusi dengti nemokiais tapusių skolininkų paskolų palūkanas, Latvijos politikai nusiteikę įpareigoti bankininkus laikinai atsisakyti galimybių perimti laiku su banku nebeišgalinčių atsiskaityti skolininkų turtą. Apie šią problemą, kuri netrukus atsiras ir Lietuvoje, privalo galvoti ir mūsų valdžia“, – sakė partijos Tvarka ir teisingumas vadovas.