„Lietuvos rytas“ parklupdė pavargusį „Žalgirį“

Čempionų taurė atsidūrė "Lietuvos ryto" komandos kapitono Stepono Babrausko rankose
  © Šarūnas Mazalas

Mindaugas Lukauskis pataikė tritaškį likus žaisti 2,2 sekundės ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai paskutinėmis akimirkomis išplėšė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę iš Kauno „Žalgirio“ komandos rankų.

Šeštadienį Panevėžyje vykusiame LKF taurės turnyro finale „Lietuvos ryto“ ekipa 84:82 (20:25, 18:20, 21:23, 25:14) palaužė „Žalgirį“ ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo LKF trofėjų.

„Paskutinė ataka pavyko, todėl galima sakyti, jog buvo šitaip planuota“, – po pergalės šypsojosi Mindaugas Lukauskis. Per paskutinę ataką Chuckas Eidsonas sutraukė du varžovus ir perdavė kamuolį krašte stovėjusiam M. Lukauskiui, kurio tolimas šūvis skrodė krepšio tinklelį.

„Lietuvos rytas“: Donatas Zavackas 22 taškai, Marijonas Petravičius 15, Artūras Jomantas 13, Mindaugas Lukauskis 11, Chuckas Eidsonas 11, Milko Bjelica 7, Steponas Babrauskas 5 (Marius Prekevičius).

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 29 (7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 20 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 15 (6 rez. perd.), Dainius Šalenga 8 (6 rez. perd.), Eurelijus Žukauskas 6, Tadas Klimavičius 4 (Žygimantas Janavičius).

„Negalime ištempti žaisdami po 40 minučių per rungtynes, – apmaudo neslėpė „Žalgirio“ lyderis J. Mačiulis. – Iš nuovargio paskutinėmis minutėmis kiekvienas žaidėjas padarė po klaidą – taip viskas susidėjo“.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas siekė 14 taškų (66:52), tačiau per paskutinį ketvirtį „Lietuvos ryto“ ekipa kilo į lemiamą kėlinį. Steponas Babrauskas ir Donatas Zavackas pataikė iš toli, Marijonas Petravičius pridėjo dvitaškį ir vilniečiai priartėjo iki 70:72.

„Kai pirmavome 14 taškų, mus iš vėžių išmušė „Lietuvos ryto“ komandos aikštės gynyba, – prastą žaidimą aiškino „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas. – Be to, į krepšį pataikė net ir tiek vilniečiai, kurie paprastai atakuoja ne itin taikliai. Jomantas pataikė du tritaškius iš trijų bandymų“.

Likus 4 minutėms D. Zavackas realizavo tris baudos metimus ir sumažino deficitą iki minimumo (74:75), o likus 1 minutei ir 40 sekundžių po A. Jomanto dviejų taiklių baudų rezultatas tapo lygus 79:79.

Į priekį „Žalgirį“ išvedė J. Mačiulis, pataikęs tritaškį likus žaisti 50,7 sekundės – 82:79. D. Zavackas atsakė dvitaškiu, o kitas J. Mačiulio tritaškis buvo netikslus.

Per paskutinę ataką M. Lukauskis pataikė iš toli, o per 2,2 sekundės „Žalgiris“ rezultatyvios atakos nesurengė – desperatiškas J. Mačiulio bandymas pataikyti tritaškį buvo nesėkmingas.

„Be abejo, nuovargis buvo viena iš pralaimėjimo priežasčių“, – pažymėjo G. Krapikas. Jis LKF taurės turnyre vertėsi su 7 žaidėjais, o finale Ž. Janavičius aikštėje praleido tik 6 minutes.

„Mes irgi žaidėme septyniese, – aiškino „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis, kurio komandoje penki krepšininkai žaidė daugiau nei po 31 minutę. – Nesvarbu, kad ant suolelio 12 krepšininkų. Patikėjome savimi ir laimėjome. Septynių ar aštuonių žaidėjų pakanka rungtynėms“.

„Manau, pergalę lėmė fizinės jėgos, – po dvikovos svarstė M. Lukauskis. – Fiziškai tikrai esame geriau pasirengę. Nors dvikovos pradžioje mums nesisekė, kovojome iki galo ir pasiekėme rezultatą“.

M. Lukauskis išrinktas geriausiu „Lietuvos ryto“ ekipos žaidėju. „Žalgirio“ ekipoje naudingiausiu pripažintas J. Mačiulis. Tačiau jis prizu ilgai nesidžiaugė – ant grindų paliktą stiklinę statulėlę užkliudė ir sudaužė viena šokėjų. „Atidaviau prizą šokėjoms, – galvos nesuko J. Mačiulis. – Gal suklijuos ir į varžybas atneš“.

„Tai, ką padarėme, jau istorija“, – tvirtino R. Kurtinaitis. Jis rūbinėje krepšininkams pareiškė, kad laikas galvoti apie kitas rungtynes. Pirmadienį vilniečiai išvyksta į Belgiją, kur antradienį žais Europos taurės turnyro mačą.

LKF taurės turnyre „Lietuvos ryto“ komanda triumfavo pirmą kartą. Prieš tai dukart šiame turnyre triumfavo „Žalgirio“ ekipa.

Vilniečiams tai jau antrasis trofėjus šį sezoną. Rugsėjo mėnesį „Lietuvos ryto“ komanda iškovojo ir SEB Baltijos krepšinio lygos Prezidentų taurę.