Premjeras vėl skyrė priedus patarėjams (papildyta)

A. Kubilius
A. Kubilius
  © Fotobankas
Alfa.lt | BNS
2009-01-21 18:00

Susiveržti diržus raginantis premjeras Andrius Kubilius vėl skyrė 20 proc. pareiginės algos dydžio priedus savo patarėjams.

Trečiadienį vakare premjeras gynė savo sprendimą, sakydamas, jog net su priedais jo patarėjų alga yra mažesnė, nei praeito premjero Gedimino Kirkilo laikais. Bei tvirtino, jog, pridėjus priedus, jo neribotą darbo dieną dirbančių patarėjų atlyginimai atitinka darbo rinkos standartus.

„Priedai yra dabar egzistuojančios apmokėjimo sistemos dalis. Dirbantiems neribotą darbo dieną tai yra būtina. [...] Patarėjai išties dirba neribotą darbo dieną, ir toks jų darbo apmokėjimas, mano įsitikinimu, yra būtinas. Jų alga yra ženkliai sumažėjusi palyginti su tais priedais, kokie buvo mokami anksčiau. Nemanau, kad tai yra alga, kuri darbo apmokėjimo rinkoje ką nors stebintų. Iš tikrųjų žmonės ateina su dideliu pilietiniu įsipareigojimu padėti vyriausybei ir visam kraštui šituo nelengvu laiku“, - žurnalistams dėstė premjeras.

„Už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą nustatau nuo 2009 m. sausio 19 dienos ministro pirmininko patarėjams Raimundui Aleknai, Kęstučiui Škiudui, Loretai Zakarevičienei 20 proc. pareiginės algos dydžio priemokas“, – rašoma potvarkyje, kuris publikuojamas Vyriausybės interneto tinklapyje.

Gruodžio pabaigoje žiniasklaidoje skelbta, kad ekonominio sunkmečio laikotarpiu taupyti skatinantis A.Kubilius skyrė 20 proc. algos dydžio priemokas taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą dviem patarėjams - Jonui Survilai ir Mykolui Majauskui bei ministro pirmininko sekretoriato vadovei Vaidai Jauniškienei ir premjero padėjėjai Jardai Paukštienei.

Tuomet premjeras tikino, kad „patarėjai dirba krizės sąlygomis, kai darbo laikas yra visai nenormuojamas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.