„Keista Bendžamino Batono istorija“ – pasmerkta populiarumui

B. Pitas (nuotr. dailymail.co)
B. Pitas (nuotr. dailymail.co)
Alfa.lt
2009-01-20 00:05

Režisierius Davidas Fincheris apie „Keistąją Bendžamino Batono istoriją“ pirmą kartą išgirdo apie 1991 metus, sužinojęs, kad į filmo teises pretenduoja Steveno Spielbergo ir Tomo Cruise‘o kūrybinė komanda. Tačiau dėl įvairių priežasčių Holivudo grandai projektą apleido ir jis pakliuvo į džiūgaujančio D. Fincherio rankas. „Būčiau pats sau spyręs, jei kažkas kitas būtų jį sukūręs“, – teigė jis.

Bendžamino Batono istorija (pagal amerikiečių rašytojo F. Scotto Fitzgeraldo novelę) pasakoja apie vyrą, kuris gimsta būdamas senuku ir laikui bėgant jaunėja. Pagrindinis filmo kūrimo iššūkis – kaip įtikinamai sukurti atvirkštinio senėjimo efektą naudojant tik vieno aktoriaus veidą. „Prodiuseriai labiausiai nerimavo dėl senėjimo, bet aš esu iš vizualiųjų efektų pasaulio, todėl liepiau jiems nesijaudinti. Jie taip pat turėjo reikalų su novatoriškais vizualiųjų efektų filmais, tad manimi patikėjo“, – aiškino D. Fincheris.

reklama

Kadangi senėjimas yra vienas iš kertinių filmo elementų, visi labai norėjo, kad Bendžaminą Batoną vaidintų tas pats aktorius. D. Fincherio teigimu, net pagrindinį vaidmenį atliekantis Bradas Pittas dėl tos pačios priežasties pasiryžo kasdien ilgai vargti su grimuotojais. „Jis sakė, kad nori vaidinti Bendžaminą per visą jo gyvenimo laikotarpį, o ne tik nuo 30-ies iki 50-ies metų“, – aiškino režisierius.

D. Fincheris jau yra dirbęs su Bradu Pittu: jie susidūrė Davido režisuojamo „Kovų klubo“ filmavimo aikštelėje. Fincheris aiškino: „Bradas Pittas yra kiekvienos kino studijos sąrašo viršuje, todėl jie nesipriešino mano idėjai, kad jam turėtų atitekti pagrindinis vaidmuo. Bet manęs paklausė, ar jis gali vaidinti „paprastą“ vyrą. Turiu pripažinti, kad aktorius, vaidinantis penkiametį vaiką, kuris įkalintas 85-ių metų vyro kūne, yra tas žmogus, dėl kurio eisi pažiūrėti filmo. Todėl mintis, kad turėsiu formuoti tokį populiarų veidą, pasirodė labai įdomi.

„Žmonės juo labai domisi dėl kitų priežasčių. Kol nepamato jo ekrane, jie linkę pamiršti, kad jis iš tikrųjų labai geras aktorius.“

Istorija turėjo vykti Baltimoro mieste, bet buvo nuspręsta filmuoti Naujajame Orleane, nors Katrinos uraganas padarė daug žalos. „Mes praleidome septynis mėnesius Luizianoje. Buvo puiku, nes Naujajame Orleane atmosfera visai kitokia. Ir statistai buvo nuostabūs ir labai dėkingi. Jaučiu, kad tame mieste gavome tai, ko nebūtumėme gavę niekur kitur“, – sakė D. Fincheris.

„Keista Bendžamino Batono istorija“ – pasmerkta populiarumui

B. Pitas (nuotr. dailymail.co)