Palestinos prezidentas: ugnies nutraukimas nepakankamas (papildyta 13.40)

Saulėlydis Gazos ruože.
Saulėlydis Gazos ruože.
Alfa.lt
2009-01-17 20:44

Izraelio vienašališko ugnies nutraukimo Gazos Ruože nepakanka, sekmadienį sakė palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas, ragindamas visiškai išvesti izraeliečių pajėgas iš šios teritorijos.

„Ugnies nutraukimas yra svarbus ir būtinas, bet nepakankamas“, – sakė M.Abbasas po derybų su Egipto prezidentu Hosni Mubaraku, kuris vadovauja pastangoms dėl paliaubų.

„Turi būti visiškas Izraelio pasitraukimas iš Gazos Ruožo ir (sienos) perėjų atidarymas, kad būtų galima vežti pagalbą Gazos (Ruožo) palestiniečiams“, – sakė M.Abbasas, kurį cituoja Egipto oficialioji naujienų agentūra MENA.

Islamistų judėjimas „Hamas“, nesutaikomas M.Abbaso judėjimo „Fatah“ priešininkas, taip pat ragino nutraukti jau pusantrų metų Izraelio vykdomą Gazos Ruožo apsiaustį ir išvesti visas Izraelio pajėgas, kad nutrauktų savo kovos veiksmus.

Po paliaubų kovos nesiliovė

Nepaisant vėlų šeštadienio vakarą Izraelio paskelbtų paliaubų, praėjus ne daugiau kaip keturioms valandoms iš Gazos teritorijos į Izraelį buvo iššautos šešios raketos.

Pranešama, kad bent keturios iš šešių raketų nukrito netoli Sderoto miesto, apie aukas pranešimų negauta. Prieš paleidžiant raketas Gazos teritorijoje įvyko susišaudymas tarp Izraelio karių ir „Hamas“ kovotojų.

Po paliaubų paskelbimo nesiliovus raketų apšaudymams, Izraelis pareiškė, kad jo pajėgos neketina trauktis iš Gazos, „Hamas“ su tuo kategoriškai nesutinka.

Po ugnies nutraukimo paskelbimo buvo nušautas vienas palestinietis, kai Izraelio oro pajėgos surengė antskrydį Gazoje.

Vienašališkos paliaubos

Vakar Izraelis pranešė, kad stabdo tris savaites trukusias atakas nukreiptas prieš „Hamas“ judėjimą Gazos ruože, vėlai šeštadienį patvirtino Izraelio premjeras Ehudas Olmertas.

Kaip praneša BBC, vienašalės Izraelio paliaubos turėtų įsigalėti 2 val. nakties vietos laiku (ir Lietuvos – Alfa.lt).

Keletas minučių prieš Izraelio ministro pirmininko kalbą iš Gazos ruožo teritorijos į Izraelį buvo paleista raketa.

Premjero E. Olmerto teigimu, Izraelis pasiekė visus keltus tikslus, tačiau šių paliaubų sėkmė priklauso nuo tolesnių „Hamas“ veiksmų.

„Jei raketų antskrydžiai Izraelio teritorijoje tęsis, mes atnaujinsime Gazos ruožo atakas“, – kalbėdamas per televiziją įspėjo E. Olmertas.

Anksčiau „Hamas“ yra paskelbęs, jog paliaubų sutarties laikytųsi tik tuo atveju, jei būtų išpildyti visi judėjimo reikalavimai.

Šeštadienį Egipto prezidentas Hosni Mubarakas prisijungė prie augančio pasaulio lyderių, raginančių skelbti neatidėliotinas paliaubas, skaičiaus.

Kalbėdamas per televiziją Egipto prezidentas ragino Izraelį kuo greičiau patraukti savo karines pajėgas iš Gazos ruožo. Jis taip pat atmetė galimybę tarptautinėms pajėgoms būti dislokuotoms Egipto teritorijoje.

Nutraukti susirėmimus Gazoje šeštadienį pareikalavo ir Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki–Moonas.

„Žiaurumai Gazoje neturi precedento. Serijiniai Izraelio kariuomenės sausumos ir oro puolimai prieš „Hamas“ atnešė regionui daugybę civilių mirčių, destrukcijos ir milžiniškų kančių“, – sakė JT vadovas.

Palestinos prezidentas: ugnies nutraukimas nepakankamas (papildyta 13.40)

Saulėlydis Gazos ruože.
+4