Premjerą nustebino koalicijos pozicija dėl automobilių apmokestinimo

A. Kubilius
A. Kubilius
  © Fotobankas
BNS
2009-01-15 20:00

Premjeras Andrius Kubilius teigė, kad jį nustebino balsavimas Seime, kai buvo nuspręsta kol kas neapmokestinti įmonių lengvųjų automobilių 150 litų mėnesiniu mokesčiu.

Vyriausybės vadovo teigimu, balsavimas kelia abejonių dėl kai kurių koalicijos partnerių patikimumo.

„Mane šiek tiek stebina toks balsavimas. Jie (koalicijos partneriai – BNS) buvo aiškiai pasakę, bent jau didžioji dalis, kad balsuos „už“ ir kad bus pritarta prezidentui“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A.Kubilius.

Anot jo, kadangi įmonių automobilius apmokestinti siūlė koalicijos partneriai, kurie po to pakeitė poziciją, tegu jie ir siūlo, iš kur gauti 300 mln. litų, kad biudžete neliktų „skylė“.

„Kai kurie koalicijos partneriai jaunesni, ne tiek patyrę, jie turi pasirūpinti, kad nekiltų abejonių dėl jų patikimumo kaip politinių partijų, veikiančių atsakingai“, – sakė premjeras.

Jis pabrėžė, kad pozicijos keitimas neprideda pasitikėjimo valstybe: „Tas pamokas koalicija turi labai greitai išmokti“.

Jo teigimu, dėl ketvirtadienio Seimo sprendimo neišvengiamai reikės keisti biudžeto įstatymą.

Seimas ketvirtadienį nepritarė įmonių lengvųjų automobilių mokesčio įvedimui ne nuo sausio, kaip anksčiau siūlė Seimas, nei nuo balandžio, kaip siūlė prezidentas V.Adamkus.

Už mokesčio įvedimą balsavo vos vienas Seimo narys, prieš – 91, susilaikė 35 parlamentarai.

Už tai, kad mokestis įsigaliotų nuo balandžio, kaip siūlė prezidentas, balsavo 54 Seimo nariai, prieš – 59, o susilaikė 14 parlamentarų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.