Pilvelytė „Dainų dainoje“ nedalyvauja dėl ekonominės krizės

Eurovizijos  konkursas A.Pivelytė
Eurovizijos konkursas A.Pivelytė
  © Andrius Petrulevičius
Jurga Gaidytė | Alfa.lt
2009-01-14 16:04

„Dainų dainos“ konkurso žiūrovus turėjo nuliūdinti žinia, kad Aistė Pilvelytė, kuri kiekvienais metais „Eurovizijos“ atrankose būdavo vos per žingsnį nuo laimėjimo, šiais metais į geriausios Lietuvos atlikėjos titulą nepretenduos.

Dainininkės apsisprendimą nedalyvauti „Dainų dainos“ konkurse lėmė dvi priežastys – naujų taisyklių įvedimas ir ekonominė krizė.

„Konkursui ruošiausi pusę metų, turiu ir savo dainą, bet dėl nustatytų taisyklių, kuriose sakoma, kad „Dainų dainos“ konkurse negali dalyvauti užsienio šalių kompozitoriai, teko atsisakyti ir man. Antra priežastis, lėmusi mano apsisprendimą – nepalanki ekonominė situacija. Manau, kad net jei taisyklės ir leistų dalyvauti, neišgalėčiau susimokėti savo kompozitoriui“, – sakė atlikėja.

Aistei apmaudu, kad LTV muzikos laidų prodiuseris ir Lietuvos „Eurovizijos“ konkurso koordinatorius Jonas Vilimas keičia konkurso taisykles: „Pats koordinatorius sakė, kad norima skatinti jaunuosius Lietuvos kompozitorius dalyvauti „Dainų dainoje“, bet nežinau kodėl draudžiama užsieniečiams. Gal išsigando didesnės konkurencijos, bet manau, kad Lietuvos ir užsienio kompozitorių bendras darbas būtų naudingas visiems. Juk konkurencija visuomet verčia viską daryti geriau ir labiau pasistengti.“

Kaip tikino atlikėja, jai dainą kūrė vienas garsiausių Graikijos kompozitorių, tad šiek tiek apmaudu, kad nesulaukė nei vieno svaraus paaiškinimo apie taisyklių pakitimus. Bet A. Pilvelytė nenusimena ir tikisi, kad ateinančiais metais šios taisyklės bus pakeistos ir ji nevaržomai galės dalyvauti konkurse.

Dainininkės nuomone, „Dainų dainos“ konkursas yra tarsi vienkartinis projektas ir ateinančiais metais jo jau nebebus.

Kol kas Aistė negirdėjo visų „Dainų dainos“ dalyvių atliekamų muzikinių kūrinių, bet tikino, kad savo balsą atiduotų jaunajam atlikėjui Dimai Šavrovui, geriau žinomam, kaip Sasha Son.

„Mačiau tik 12 atlikėjų, bet jau atspėjau pirmąją vietą, kurią užėmė Sasha Son. Džiaugiuosi dėl jo, nes kažkada teko pas tą pačią mokytoją mokytis muzikos, o jis yra labai gabus. Mačiau kaip jis tobulėjo ir perspektyviai augo“, – teigė A. Pilvelytė.

Anot dainininkės, atrankose į „Euroviziją“ ji jau dalyvavo šešis kartus, bet tikino, kad sustoti kol kas neketina, nes būtų kvaila sustoti pusiaukelėje: „Nenoriu nuvilti savo klausytojų, kurie atidavė man savo balsus ir tikėjo mano sėkme. Negaliu pasakyti, kad sustosiu ir nebedalyvausiu, nes esu pusiaukelėje.“

„Eurovizija“ atlikėjai – tarsi vienas sakinys, kurį pradėjus, reikėtų užbaigti. Kaip teigia Aistė, Lietuva nėra prastesnė už kitas šalis ir gali pasiekti savo norimo tikslo, bet tam reikia nemenkai pasistengti.

Pasiryžusiems dalyvauti „Dainų dainos“ konkurse atlikėjams Aistė pataria mąstyti pozityviai ir linki neprarasti pasitikėjimo savimi, nes net menkiausią mintį, abejonę jaučia žiūrovai bei klausytojai: „Reikia stengtis sužavėti visus iki pat širdies gelmių. Jei dainoje bus nuoširdumas, pasitikėjimas ir tinkamas atlikimas, klausytojai liks patenkinti.“