„flyLAL“ parduotas, iki sausio galo iš Vilniaus oro uosto dar skraidys

„flyLAL“ lėktuvas
„flyLAL“ lėktuvas
  © Alfa.lt

Penktadienį „flyLAL“ susitarė su Šveicarijoje registruota įmone „SCH Swiss Capital Holdings“ dėl bendrovės 100 proc. akcijų pardavimo ir su Vilniaus oro uostu pratęsė laikiną bendradarbiavimo sutartį iki sausio mėn. galo.

„Neseniai skambinau „flyLAL“ ir direktorius Vytautas Kaikaris patvirtino, kad pirkimo-pardavimo sutartis pasirašyta. Esmė, kad keičiasi kontrolinio akcijų paketų savininkas, tačiau daugiau komentuoti nenorėčiau“, – Alfa.lt sakė susisiekimo viceministras Arūnas Štaras.

reklama

„flyLAL“ išplatintame pranešime taip pat patvirtinama, kad, „SHC Swiss Capital Holdings“ įvykdžius įsipareigojimus, pirkimo-pardavimo sutartis įsigalios nuo sausio 23 d., tačiau bendrovės komunikacijos vadovė Gintarė Rimkuvienė nekomentavo nei už kokią sumą parduotos „flyLAL“ akcijos, nei kokius įsipareigojimus turės įvykdyti pirkėjas.

„Tarptautinis Vilniaus oro uostas su skrydžių bendrove „flyLAL“ pratęsė iki sausio galo aviacinių paslaugų teikimo sutartį. Vadinasi, bendradarbiavimas kol kas laikinai iki sausio pabaigos vyksta, o dėl skolų nieko naujo negaliu pasakyti, nes sutartis yra konfidenciali“, – Alfa.lt sakė TVOU atstovas spaudai Arūnas Marcinkevičius.

Pasak jo, 19,3 mln. litų skola oro uostui vis dar neapmokėta.

Šveicarijos bendrovių kataloge nurodoma, jog „SCH Swiss Capital Holdings“ Šveicarijoje buvo registruota praėjusių metų pradžioje. Šiame registracijos įraše taip pat nurodoma, kad steigiant įmonę Šveicarijoje dalyvavo Serbijos piliečiai Dobrica Serbic, Ivan Todosijevic, Branimir Djokic.

„Mes svarstėme įvairius „flyLAL-Lithuanian Airlines“ veiklos scenarijus ir ieškojome investicijų parengtam tolesnės veiklos planui įgyvendinti. Šveicarijos investiciniam fondui pareiškus susidomėjimą Lietuvos oro bendrove, derybos buvo pradėtos dar praėjusių metų pabaigoje. Investuotojai detaliai išanalizavo situaciją aviacijos rinkoje ir „flyLAL-Lithuanian Airlines“ veiklos perspektyvas, šiandien buvo pasirašyta akcijų pardavimo sutartis“, – sakė „flyLAL-Lithuanian Airlines“ generalinis direktorius Vytautas Kaikaris.

„SCH Swiss Capital Holdings“ valdybos pirmininkas, užimantis ir generalinio direktoriaus pareigas, Jan-Erik J Jansson sakė, kad Šveicarijos investicinis fondas perima Lietuvos oro bendrovę kaip strateginis investuotojas, „flyLAL-Lithuanian Airlines“ bus toliau vystoma kaip Europos regioninė oro bendrovė. Jo teigimu, įmonės pertvarkos ir konkretus tolesnės veiklos planas bus parengtas per artimiausias kelias savaites.

Pagal pasirašytą sutartį „SCH Swiss Capital Holdings“ įsigis visas keturių bendrovių turėtas „flyLAL-Lithuanian Airlines“ akcijas: „ŽIA valda“ (40,73 proc.), UAB „Indeco: Investment and Development“ (27,15 proc.), BĮ UAB „Sanitex“ (22,63 proc.) ir AB „VA REALS“ (9,49 proc.).

Ūkio ministras Dainius Kreivys vertino, jog „flyLAL“ pardavimas bus naudingas Lietuvos ekonomikai.

„Turint omenyje visą „flyLAL“ istoriją, manau, tai labai geras variantas. Jį perka ne tam, kad naikintų. Jei nupirks, tai nacionalinis vežėjas tam tikra prasme išliks. Kalbėkime paprastai: „flyLAL“ padėtis tokia, kad atsiradus investuotojui ir stabilumui, manome, kad tai Lietuvos aviacijos rinkai ir turizmui yra labai sveikintinas dalykas“, – kalbėjo ministras žurnalistams penktadienį.

„SCH Swiss Capital Holdings“, save pristatantis kaip pramonės holdingas, buvo įkurtas 1977 metais Bahamuose – lengvatinių mokesčių arba vadinamoje ofšorinėje zonoje. Įmonės būstinė 2003 metais buvo perkelta į Didžiąją Britaniją, 2008 metais – į Šveicariją.

Trečiadienį „flyLAL“ Tarptautinis Vilniaus oro uostas iškėlė ultimatumą – pervesti dalį skolos, antraip bus neaptarnaujami skrydžių bendrovės lėktuvai. Pinigai buvo pervesti, tačiau „flyLAL“ nekomentavo, iš kokių šaltinių.

Skrydžių operatorius oro uostui metų pradžioje buvo skolingas apie 19,3 mln. litų. Iš jų 6 mln. litų – pradelsti einamieji mokėjimai. Bendra skolų suma siekė 89 mln. litų ir bendrovė nevaldo jokio ilgalaikio turto.