Dėl finansinių nuostolių nusižudė Vokietijos milijardierius Merckle

Geležinkelio bėgiai
Geležinkelio bėgiai
  © Andrius Petrulevičius
BNS
2009-01-07 12:46

Dėl pasaulinės finansų krizės jo įkurtai verslo imperijai atsidūrus prie žlugimo slenksčio Vokietijos milijardierius Adolfas Merckle nusižudė, antradienį pranešė šeima.

74 metų milijardieriaus kūnas buvo rastas netoli geležinkelio Vokietijos pietvakariuose.

A.Merckle, kuris už Vokietijos ribų nebuvo labai žinomas, valdė 94–ą pagal dydį pasaulio turtą – per palūkanas cemento ir farmacijos pramonėje. Žurnalas „Forbes“, kuris savo sudarytame turtingiausių pasaulio žmonių sąraše jam skyrė 94 vietą, jo turtą pernai įvertino 6,7 mlrd. eurų (23,3 mlrd. litų).

Tačiau prie jo finansinio kracho prisidėjo ne tik pasaulinė finansinė krizė. Pranešama, kad jis pernai rudenį, mėgindamas išlošti iš „Volkswagen“ akcijų smukimo, patyrė 400 mln. eurų nuostolių.

A.Merckle šeima neskelbia, kaip jis mirė, bet Ulmo prokurorai sakė, kad jo kūnas buvo surastas prie bėgių netoli jo namų. Policija turi „aiškių signalų“, kad tai tikrai A.Merckle palaikai, tačiau jie yra tokios būklės, kad teks atlikti DNR tyrimus, sakoma prokurorų pranešime.

„Šeima apie jo dingimą pranešė (pirmadienį) vakare. Jis po pietų išėjo iš namų ir negrįžo“, – sakoma pranešime.

Šeima nurodė, kad finansinės krizės padaryta žala ir „negalėjimas ką nors padaryti palaužė šį aistringą verslininką ir šeimos žmogų, ir jis nutraukė savo gyvenimą“.

Milijardieriaus šeima, kurioje yra keturi vaikai, sakė, kad A.Merckle gyveno ir dirbo dėl savo šeimos ir savo kompanijų, tarp kurių buvo farmacijos firma „Ratiopharm“ ir cemento gamykla „Heidelberg Cement“.

A.Merckle verslo imperijoje, kurios pajamos 2008 metais buvo 30 mlrd. eurų, dirbo apie 100 tūkst. žmonių.

A.Merckle padėjo paversti savo senelio didmeninę firmą didžiausia visoje Vokietijoje vaistų pardavimo bendrove „Phoenix Pharmahandel“, kurioje jam pačiam priklausė 57 proc. dalis. Jam taip pat priklausė automobilių visureigių, programinio aprūpinimo ir tekstilės bendrovės.

Tačiau jis patyrė didžiulių nuostolių dėl „Volkswagen“ akcijų, kurių vertė 2008 metų pabaigoje smarkiai svyravo.

Žinoma, kad pagrindinė A.Merckle verslo imperijos kompanija pastaruoju metu vedė derybas dėl paskolų bankuose.

Kaip tik tada, kai turėjo mėgautis ramiu gyvenimu ir rengti sklandų verslo perdavimą savo keturiems sūnums, jis patyrė krachą ir turėjo kreiptis į bankus, kuriuos bandė įtikinti gelbėti jį ir jo imperiją.

Atrodė, kad tos derybos artėjo prie patenkinamų rezultatų, ir jo holdingo kompanijos VEM atstovė per Kalėdas sakė, kad A.Merckle beveik baigia susitarti su maždaug 30–čia bankų.

A.Merckle gimė 1934 metais Dresdene, o eidamas ketvirtą savo gyvenimo dešimtmetį iš tėvo paveldėjo farmacijos kompaniją, kurioje tada dirbo 80 žmonių. Palaipsniui jis ją pavertė didžiule imperija, kurią valdė 19–ojo amžiaus stiliumi, kuris nelabai patiko profesinėms sąjungoms.

Jis atitiko apsukrių šeimos verslininkų, kurie sudaro Europos didžiausios ekonomikos pagrindą, tipą. A.Merckle išvaizda buvo niekuo neišsiskirianti, jis vengė viešumo ir palyginti kukliai gyveno Blauboireno meistelyje, bet mėgo atostogauti Anduose ir Himalajuose.

„Jau pergyvenau nemažai „vertybinių popierių rinkų krachų“, bet nebuvau pasirengęs tokio masto bankininkystės ir finansų krizei“, – praėjusį mėnesį interviu sakė A.Merckle, kuris retai bendraudavo su spauda.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.