Londono autobusai pasipuošė šūkiu „Dievo tikriausiai nėra“

Londonas
Londonas
  © Andrius Vaitkevičius
BNS
2009-01-07 11:22

Į Didžiosios Britanijos kelius antradienį išvažiavo apie 800 autobusų su užrašu „Dievo tikriausiai nėra. Liaukitės rūpintis ir džiaukitės gyvenimu“, o ši ateistinė kampanija surengta reaguojant į keletą krikščionių reklamos akcijų.

Kampanijai, kurios plakatai taip pat bus išklijuoti Londono metropolitene, buvo paaukota daugiau nei 140 tūkst. svarų (apie 525 tūkst. litų), nurodė Britų humanistų asociacija (BHA).

Komiškų televizijos laidų scenaristė, 28 metų Ariane Sherine, protestą dėl ant kai kurių Londono autobusuose išklijuotų krikščioniškųjų reklamų, perspėjančių, jog nuo Dievo nusigręžę žmonės bus pasmerkti visą amžinybė praleisti „pragaro kančiose“. Reklamose taip pat buvo nurodytas religinės organizacijos tinklalapio adresas.

A.Sherine paragino žmones paaukoti po 5 svarus (21,5 lito) „raminančiai“ priešingą žinią skelbiančiai kampanijai, prie kurios prisidėjo BHA ir garsus profesorius ateistas Richardas Dawkinsas.

„Teko laukti šimtmečius, kol pasirodys ateistinis autobusas, o dabar vienu metu jų atsirado 800. Tikiuosi, kad jie nuskaidrins dieną žmonėms ir privers juos nusišypsoti važiuojant į darbą“, – A.Sherine sakė antradienį, prieš autobusams išvažiuojant į Didžiosios Britanijos gatves.

„Labai džiaugiuosi, kad gyvename šalyje, kuriose žmonės gali laisvai tikėti, kuo tik nori“, – pridūrė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.