Dalis vyriausybės kanceliarijos darbuotojų gruodį paskatinti po 4000 litų

Vyriausybė
Vyriausybė
  © Fotobankas
BNS
2008-12-31 15:17

Gruodį keičiantis valdžiai Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas beveik dešimtadaliui kanceliarijos darbuotojų skyrė tūkstantines premijas, nors tuo metu premjeras Andrius Kubilius deklaravo būtinybę veržtis diržus ir taupyti kiekvieną litą.

Iš daugiau kaip 267 Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų premijas gruodį gavo 25. Pareiginės algos dydžio priedais pamaloninti tie, kurių veikla per kasmetinį valstybės pareigūnų vertinimą įvertinta gerai arba labai gerai, taip pat „ypatingas užduotis“ vykdę arba į pensiją išeinantys darbuotojai.

Pasak Vyriausybės kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjos Zitos Riškuvienės, iš viso priedams mokėti iš darbo užmokesčio fondo atseikėta 103 tūkst. litų arba vidutiniškai po 4100 litų.

„Yra ir ketvirtas punktas, pagal kurį gali būti skiriami priedai - tai švenčių proga. Bet pagal tą punktą priedai niekam neskirti, kalėdinių premijų, kaip anksčiau, darbuotojai negavo“, - BNS trečiadienį pabrėžė Z.Riškuvienė.

Dalį įsakymų skirti premijas V.Sarapinas pasirašė dar premjeru esant socialdemokratui Gediminui Kirkilui, dalį - pirmosiomis Andriaus Kubiliaus premjeravimo dienomis.

Informacija apie išmokėtas premijas Vyriausybės rūmuose kruopščiai slėpta. Antradienį paklausta apie gruodį išmokėtas premijas finansininkė aiškino, kad jokie priedai darbuotojams neskirti, nors po dienos jau pasakojo kitaip.

Vyriausybės kanceliarijos Personalo skyriaus patarėja Violeta Staskevičienė savo ruožtu BNS teigė, kad gruodžio mėnesio premijos nėra kuo nors išskirtinės - jos esą mokamos visus metus: už atliktas užduotis, pasiekimus ir kitais atvejais.

V.Staskevičienės teigimu, Vyriausybės kanclerio sprendimas skirti premijas nėra viešas. Jis talpinamas vidinėje dokumentų registravimo sistemoje ir esą nėra praktikos visuomenei skelbti premijuotųjų pavardžių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.