„Wikipedia“ nebecenzūruojama

Wikipedia
Wikipedia
  © Organizatoriai
bbc.co.uk
2008-12-10 13:10

Internetą stebinti organizacija „Internet Watch Foundation“ (IWF) atsiėmė savo protestą, išreikštą „Wikipedia“ puslapiui, kuriame buvo nuogos mergaitės nuotrauka.

IWF nepatiko puslapis, kuriame rodomas vokiečių grupės „Scorpions“ albumo „Virgin killers“, išleisto 1976 metais, viršelis.

Didžiosios Britanijos interneto paslaugos tiekėjai šį puslapį užblokavo po to, kai IWF pareiškė, kad jis gali būti susijęs su „potencialiai nelegaliu vaikų seksualiniu išnaudojimu“.

Dabar IWF jau teigia, kad atsižvelgus į nuotraukos amžių ir pasiekiamumą, šis puslapis nebėra uždraustų adresų sąraše.

Savanoriai, tvarkantys „Wikipedia“ teigė, kad cenzūruoti populiariausią enciklopediją internete – ne IWF darbas. Jie taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad nuotrauka yra išspausdinta bent keliose knygose ir niekada nebuvo teisiškai pripažinta nelegalia.

Savo puslapyje IWF teigia, kad nuotrauka vis dar gali pažeisti vaikų apsaugos įstatymą, priimtą 1978 metais, bet „atsižvelgus į ilgą nuotraukos egzistavimą ir platų pasiekiamumą, buvo nutarta šį interneto puslapį pašalinti iš mūsų sąrašo.“

„Wikipedia“ savanoris Davidas Gerardas teigė, kad tiek jis, tiek kiti vartotojai buvo ypač pasipiktinę tuo, kad cenzūra nebuvo apribota tik paveikslėliu – tekstas irgi buvo blokuojamas.

„Blokuoti tekstą – visiška naujovė. Tai – pirmas kartas, kai jie taip pasielgia su tokiu matomu puslapiu“ – sakė jis.

IWF pripažino, kad jų mėginimai neleisti žmonėms pamatyti nuotraukos davė priešingus rezultatus, negu tikėtasi.

„IWF pagrindinis tikslas – internete sumažinti nešvankių nuotraukų vaikų kiekį iki minimumo, tačiau šiuo atveju mūsų pastangos turėjo priešingą efektą. Mes apgailestaujame dėl nenumatytų pasekmių, sukeltų „Wikipedijai“ ir jos vartotojams.“