Žilinskas: praradau nekaltybę, bet jaučiuosi puikiai

Rokas Žilinskas
Rokas Žilinskas
  © Vytenis Petrošius
Alfa.lt
2008-12-09 10:52

Alfa.lt vaizdo konferencijoje bendravome su Seimo nariu Roku Žilinsku, kurio teisinė neliečiamybė šiandien parlamento balsavimu buvo panaikinta. „Šoumeno“ Arūno Valinsko partijos nariui, 36 metų žurnalistui, dar prieš parlamento rinkimus prokuratūra yra paskelbusi kaltinimus dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir dėl septynių policijos pareigūnų įžeidimo bei pasipriešinimo jiems. Už šiuos nusižengimus gresia iki trejų metų nelaisvės.

„Praradau nekaltybę, jaučiuosi puikiai, tarsi akmuo nuo širdies nukrito. Turiu puikią progą eiti į teismą, apsiginti ir išeiti pakelta galvą“, – sakė parlamentaras R. Žilinskas. Jis prisipažino, kad nebijo teismo ir neabejoja apsiginsiąs.

„Baugina tik prokuratūros buldozeris, susiuvo bylą ir pritempė prie baudžiamosios, manau, tai – aklas munduro gynimas“, – tvirtino politikos naujokas. Tiesa, krislelis dvejonės dėl teisinės valstybės, pasak R. Žilinsko, buvo. „Aš – Rokas Žilinskas, todėl policija ir prokuratūra darė šou, bandė mane parklupdyti“, – gynėsi politikas, patikinęs, kad jaučia ne tik kaltinimus, bet ir palaikymą.

Jis prisipažino nieko negirdėjęs apie jokius politinius susitarimus, kai Arūnas Valinskas bandė tartis su „darbiečiais“ dėl neliečiamybės atėmimo balsavimo Seime. „Nedalyvauju jokiuose žaidimuose“, – gynėsi R. Žilinskas.

Anot jo, politikos naujokus kaltinti populizmu ankstoka, nes kol kas parlamente sprendžiami tik techniniai klausimai. „Antikrizinis planas ir vyriausybės programa, tiesa, nėra tik techninis dalykas, bet mes prisidėjome juos kurdami. Antikriziniame plane intensyviai kalbėjomės dėl mokesčių didinimo, gynėme smulkiuosius verslininkus“, – vardijo parlamentaras, tiesa prisipažinęs, kad patentų smulkiesiems verslininkas, matyt, nepavyko išsaugoti.

Jis nepritarė, kad Tautos prisikėlimo partijos lyderis ir partiečiai Seime tik kalba. „Pripažįstu, reikia viešinti kitus dalykus, kuriuos darome“, – sakė R. Žilinskas, paneigęs, kad „priskėliečiai“ rūpinasi, tik draudimais fotografuoti tualetuose ir restoranuose. „Mes siūlome mažinti kanceliarines išlaidas arba padaryti taip, kad būtų galima jų atsisakyti. Seimo narių pajamas vis tiek susimažinsime“, – žadėjo „priskėlietis“. Jis nustebo išgirdęs, kad koalicijos partnerių požiūris į jų partiją – kritiškas.

„Gaila, kad taip yra, nes koalicija kaip klasė – turi susicementuoti. Mes nesutiksime, kad į mus žiūrėtų kaip į trečią brolį Joną. Atrodo, kad bendrauti sekasi, bet laikas parodys, ar tai nuoširdus bendravimas“, – sakė parlamentaras.

Jo partijos deleguoti ministrai, pasak R. Žilinsko, bus geri ministrai. „Privalau guldyti ir guldau galvą už tai, kad Remigijus Vilkaitis susitvarkys su ministro pareigomis, kaip ir į aplinkos ministrus deleguojamas Gediminas Kazlauskas“, – tikino „prisikėlietis“. Jis prisipažino, kad būti politikos naujoku nėra blogai. „Mes greitai mokomės, tai mūsų stiprybė“, – sakė R. Žilinskas.

Politikas patikino į Seimą ėjęs norėdamas nuveikti gerų darbų. „Nesiekiau teisinės neliečiamybės“, – gynėsi parlamentaras. Jis patikino nebijantis vadovauti Seimo Atominės energetikos komisijai.

Paklaustas, ką mano apie jį parodijuojančius humoristus, politikos naujokas patikino jų nesmerkiantis. „Jei žurnalistas Rokas parodijuojamas taikliai ir juokingai, tai – puiku“, – sakė buvęs žurnalistas, dabar politikas R. Žilinskas.

„Tuos žmones, kuriems nepatinka Valinskas, galima pavadinti vienu tarptautiniu žodžiu – ksenofobais“, - Alfa.lt vaizdo konferencijoje pareiškė Tautos prisikėlimo partijos narys Rokas Žilinskas.

Tuo metu Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovas Henrikas Mackevičius sako, kad žmogus ksenofobais pavadinęs asmenis, kurie kritikuoja A. Valinską, greičiausiai nesupranta termino prasmės.

„Gal trūksta žinių, o kai trūksta žinių, tuomet terminą galima pavartoti nelabai suprantant jo prasmės“, - mano H. Mackevičius.

Ksenofobija - perdėtas nepalankumas arba priešiškumas svetimšaliams ir tam, kas svetimšališka. Šią fobiją turintys žmonės bijo, vengia ar yra priešiškai nusiteikę prieš kitokios tautybės, rasės, religijos, kultūros atstovus.

Vaizdo konferenciją žiūrėkite ČIA!