Valinskas dalyvaus prezidento rinkimuose?

Arūnas Valinskas
Arūnas Valinskas
  © Vytenis Petrošius
Alfa.lt
2008-11-25 10:27

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas sako savo sprendimą, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, pranešiąs tik paskutinę minutę.

Anot dienraščio „Vilniaus diena“, A. Valinskas rimtai svarsto galimybę kelti savo kandidatūrą gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Seimo pirmininkas esą neoficialioje aplinkoje yra užsiminęs, kad kels savo kandidatūrą, jei bus palankios politinės aplinkybės – sėkmingas koalicijos darbas, palankios visuomenės apklausos, pavykę bandymai pažaboti ekonominę krizę.

„Čia kol kas dėkime daugtaškį“, – taip dažniausiai atsako A. Valinskas, paklaustas apie galimybę dalyvauti prezidento rinkimuose.

Pirmadienį A. Valinskas buvo susitikęs su dabartiniu prezidentu Valdu Adamkumi. Po susitikimo A. Valinskas sakė, kad jo dalyvavimo prezidento rinkimuose klausimą svarstyti dar per anksti ir atsakymas bus paskelbtas ne anksčiau, nei numato įstatymas.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 10 arba 17 dieną. Kandidatai savo kandidatūras turėtų iškelti kovo viduryje – likus dviem mėnesiams iki rinkimų.

A. Valinskas tvirtino, kad susitikime su V. Adamkumi nebuvo nagrinėjama jo kandidatūra į prezidento postą.

„Tai ne prezidento ir Seimo pirmininko pokalbio tema. Būtų neetiška už akių aptarinėti kandidatūras, kurias turi pristatyti ministras pirmininkas“, – aiškino A. Valinskas.

Seimo pirmininkas taip pat sulaukė klausimų apie prezidento asistentę Boženą Krasovskają. Anksčiau A. Valinskas skelbė, kad vyksta į susitikimą ne tik su prezidentu, bet ir su Božena.

A. Valinskas sakė gerbiąs Boženą kaip darbo profesionalę ir kaip moterį. „Ji simpatiška, profesionaliai savo darbą atliekanti moteris, kaip ir visos prezidentūros damos“, – sakė Seimo pirmininkas.

Apie susitikimą su prezidentu A. Valinskas sakė, kad jie sutarė, jog svarbiausias valdžios darbas – patvirtinti naują vyriausybę ir biudžetą. Šiais klausimais V. Adamkus ir A. Valinskas žvelgia ta pačia kryptimi, dienraštį „Vilniaus diena“ tikino Seimo pirmininkas.