REKLAMA

Kita šalis – kiti prietarai. Kuo tiki kitataučiai?

REKLAMA

Ar pasukate į šalį, kai juoda katė perbėga kelią? Ar patuksenate į medį, kad neprisišnekėtumėte? Ne jūs vieni. Prietarai egzistuoja visose šalyse.

Dauguma jų atėję iš senųjų politeistinių religijų. Kai kurie jų pagrįsti logika ir sveiku protu, todėl analogiškų prietarų galima aptikti visame pasaulyje. Kiti būdingi tik siauram regionui ir kelia mums nuostabą.

Argentina

Argentinietis tiki, kad netyčia apsirengęs drabužį atvirkščiai netrukus gaus dovaną. Analogiškas veiksmas Rusijoje žada ne tokias malonias pasekmes – toks žmogus netrukus bus primuštas. Serbijos gyventojas tokiu atveju nuspręs, kad kažkoks asmuo jo labai ilgisi.

Puerto Rikas

REKLAMA

Puertorikiečiai nuo seno mano, kad kairiarankiui užkirstas kelias į rojų. Ir nors religija šiandien vaidina menkesnį vaidmenį, dauguma tėvų vis tiek stengiasi savo vaikus padaryti dešiniarankiais, todėl niekur pasaulyje nėra tiek daug žmonių, kurie valdytų abi rankas vienodai.

PAR

Bet kuris Pietų Afrikos Respublikos gyventojas žino, kad negalima namuose išskleisti skėčio. Priežastis yra visai ne ta, kad atliekant tokį veiksmą galima nustumti ant grindų ir sudaužyti brangų daiktą arba sužeisti šalia stovintį žmogų. Manoma, kad skėtis – magiškas daiktas, nes apsaugo šeimininką nuo lietaus ir saulės, kurie šioje šalyje garbinami. Kambaryje išskleistas skėtis gali užrūstinti Saulės dievą, kuris pasiųs nemalonumų visai šeimai.

Graikija

Graikų manymu, universali priemonė nuo užkerėjimo ir nužiūrėjimo esąs česnakas. Česnakų pynės, pakabintos prie restorano ar parduotuvės durų Graikijoje nebus paprastas dekoro elementas. Norintys apsisaugoti nuo tamsiųjų jėgų visą laiką su savimi nešiojasi česnako skiltelę. Kaip mano graikai, česnakas apsaugo nuo įvairiausių nemalonumų, susijusių su prietarais. Pavyzdžiui, anot jų, padu į viršų apverstas batas reiškia nelaimę ir mirtį. Tokiu atveju reikia skubiai jį atversti, du kartus garsiai pasakyti „česnakas“ (žinoma, graikiškai) ir du kartus nusispjauti.

Prancūzija

Prancūzai tiki, kad aukštyn „kojomis“ apverstas duonos kepalas reiškia nelaimę tam, kas jį valgys, kartu ir visiems namiškiams. Anksčiau buvo manoma, kad taip padėta duona reiškia badą. Kaip byloja legenda, inkvizicijos laikais, kai inkvizitoriai galėjo laisvai užeiti į bet kurią parduotuvėlę ir pasiimti patikusią prekę, kepėjai specialiai apversdavo duonos kepalus.

Vokietija

Nusprendę pasakyti tostą vokiečių kompanijai, jokiu būdu nedarykite to su taure vandens rankoje. Manoma, kad tas, kuris pažeidžia šią taisyklę, linki mirties visiems , sėdintiems prie stalo. Dėl tos pačios priežasties Vokietijoje nedera dovanoti peilio. Užtraukti nelaimę šeimos nariams galima ir paprasčiausiai padainuojant tradicinę Kalėdų dainą vasaros metu.

Didžioji Britanija

Viduramžiais Šiaurės Anglijoje atsirado paprotys: būsimos motinos turėjo pagaminti sūrį mažylio gimimui. Jį laikydavo devynis mėnesius ir, gimus kūdikiui, giminaičiai suvalgydavo sūrį, palikdami tik apskritą luobelę. Krikštynų dieną kūdikį simboliškai prakišdavo pro sūrio luobelę. Buvo manoma, kad toks veiksmas užtikrins mažyliui ilgą gyvenimą ir gerovę. Ši tradicija kai kur dar tebegyvuoja iki šiol.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA