Mūsų kūno paslaptys: mįslingosios čakros

Jų negalima nei pamatyti, nei paliesti. Bet užtenka užblokuoti vieną iš septynių pagrindinių čakrų – iškart sunegaluos ir kūnas, ir siela. Šiuo mokymu remiasi tradicinė Indijos medicina.

Septyni nematomi ratai

„Ratas“ – būtent taip reikėtų išversti sanskrito kalbos žodį „čakra“. Šie neregimi ratai – energiniai kūno centrai. Jie gali sugerti gyvybinę jėgą iš aplinkos ir paskirstyti ją žmogaus viduje, nukreipdami į dešimtis tūkstančių energinių kanalų.  Įvairios sistemos priskaičiuoja nuo 4 iki 13 čakrų, bet labiausiai žinomos yra pagrindinės septynios, išsidėsčiusios palei stuburo liniją nuo tarpkojo iki viršugalvio.

Kaip rašoma senoviniuose tekstuose, čakros yra panašios į sūkurines spirales. Savo viršūnėmis jos remiasi į stuburą – pagrindinį energinį kanalą, o  plataus apskrito pagrindo kraštais siekia kūno  paviršiaus.  Kiekviena čakra turi savo įtakos zoną ir yra atsakinga už tam tikrų organų veiklą bei atitinkamą žmogaus dvasinę būseną.

Gyvybinė jėga srūva laikrodžio rodyklės kryptimi per visas čakras į viršų ir leidžiasi žemyn. Svarbu, kad jos tolygios tėkmės netrukdytų jokie energijos kriokliai, užtvankos, barjerai. Žinoma, mūsų amžini palydovai – stresai, nesveikas gyvenimo būdas – ir čia kaišioja pagalius į ratus.  Dėl to čakros gali būti užblokuotos,  tada natūralus nevaržomas energijos srautas sutrinka.  Indai mano, kad būtent tai sukelia visas ligas.

Kitos Rytų medicinos sistemos taip pat pripažįsta čakrų egzistavimą. Kinijoje kalbama apie energinius centrus, susijusius su akupunktūriniais kanalais, Tibete – apie dešimt „durų“, per kurias į organizmą patenka energija, kurią tibetiečiai vadina „vėtromis“.

Nors čakros yra eterinio kūno atributas, kurio negalima jausti ar operuoti, Vakarų medikai čakrų vietose įžvelgia nervų ir kraujagyslių rezginius. Žinomiausias iš jų – „Saulės rezginys“.

Kai kurie, ne taip skeptiškai nusiteikę šiuolaikiniai gydytojai, bando tyrimais nustatyti čakras. Pavyzdžiui, japonų fiziologas Hideakis Motoyama prietaisais išmatavo elektromagnetinius spindulius čakrų zonose ir patvirtino skirtingo ilgio bangas, susijusias su atitinkamais organais.

Manoma, kad čakros būna skirtingų spalvų, aprašytų senoviniuose tekstuose. Indų  fizikas Fritjofas Capra  net išleido knygą „Fizikos Dao“, kurioje įrodo šiuolaikinės kvantinės fizikos ir senovinio Rytų mokymo apie pasaulio sandarą  panašumą.

Čakrinė medicina

Ką daryti, jei čakros užblokuotos ir negali tinkamai aprūpinti energija kūno ir sielos? Rytų gydytojai savo pacientams siūlo meditaciją, masažą, akupunktūrą, hipnozę, ajurvedą, kvėpavimo pratimus, jogą, ciguną  ir daugybę kitų metodų. Čakrinė medicina Rytuose naudojama daugiausia profilaktikos tikslais arba kaip papildoma terapija, jei liga per toli pažengusi ir turi būti gydoma šiuolaikiniais metodais.

Atsargiai, čakra užsidaro…

Kokį poveikį gali padaryti užblokuota čakra mūsų fizinei būklei ir dvasinei savijautai?

Šaknies čakra (tarpkojyje)

Kūnui: kraujo apytakos sutrikimas, anemija, prostatitas, kiaušidžių uždegimai.

Sielai: egoizmas, nepasitikėjimas savimi, depresija.

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos