Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

​Savižudybės Lietuvoje – antkapis valstybei?

Rugsėjo 10-oji – Tarptautinė savižudybių prevencijos diena. Ta proga Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė ...

Nuo rugsėjo – geros žinios jaunoms šeimoms

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymams jaunoms šeimoms, įsigijusioms pirmąjį būstą ir jį ...

Kilpą darbuotojams veržia ne maži atlyginimai, o dideli mokesčiai

137 darbo dienos – tiek per metus prireikia statistiniam lietuviui, kad susimokėtų mokesčius valstybei.

Kaip minėsime Valstybės dieną?

Sekmadienį švenčiama Valstybės diena Lietuvoje bus paminėta koncertais ir kitais renginiais, vakare visi šalies ...

Ekspertai: valstybė skiria nepakankamai dėmesio rizikos šeimų vaikams

Lietuvoje kasmet daugėja pranešimų apie asocialių šeimų vaikų prastas gyvenimo sąlygas, smurtą šeimoje ir mokykloje patiriamas patyčias. Nors valstybė tokių šeimų globai skiria daug dėmesio, tačiau, specialistų teigimu, rizikos šeimų vaikai yra pasmerkti kartoti tėvų klaidas, o dažniausiai – net nusikalsti.
Ekspertai teigia, kad rizikos šeimų vaikams būtina ne tik socialinių darbuotojų pagalba, bet ir priemonės jų integracijai į visuomenę.

Sveikiname Alfa.lt skaitytojus su Vasario 16-ąja!

Vilniuje 1918 metų vasario 16 dieną pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuva atskiriama nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Kirkilas: Vasario 16-ąją Lietuva pasirinko demokratinį kelią Europoje

Prieš 96 metus, 1918 m. vasario 16-ąją, Lietuva pasirinko nepriklausomos demokratinės valstybės kelią Europoje. Nors šis kelias nebuvo tiesus, o ilgas ir kupinas sunkių išbandymų, sudėtingų iššūkių ir skaudžių klaidų, vis dėlto tai buvo lemiamas pasirinkimas būti laisvos ir demokratinės Europos dalimi.

„Dviračio šou“: Mazuronių klanas pradėjo vaduotis iš paksistų jungo

Šįvakar „Dviračio šou“ rodo:
Estijos darbo birža susidomėjo Lietuvos universitetų nekvalifikuotais absolventais.
Grybauskaitės apsisprendimą kandidatuoti kiti pretendentai laiko nepagarba Valstybei.

Apie naująją kartą, alternatyvias atramas ir Lietuvas

Ilgai buvo sakyta, kad Lietuvą ant kojų pastatys nauja karta, kuri apie sovietinę epochą galės kalbėti tik vadovėlinio patyrimo būdu, kuriai bus svetimos sovietinio nomenklatūrščiko savybės, siekiai ir veiklos būdai. Tai pradeda pildytis – pastaraisiais metais atsiranda daug jaunų politikų, kurie savo mentalitetu yra nepalyginami su Broniumi Bradausku, Viktoru Uspaskichu ir kitais panašaus tipo politikais.

Ištraukti „Eurovizijos“ dainų pasirodymo burtai

Šiuo metu Lietuvoje vykstanti „Eurovizijos“ dainų atranka dar neturi savo dainos nugalėtojos, tačiau jau aišku, kuriame pusfinalyje ir kelinti pasirodys lietuviai didžiajame konkurse gegužės mėnesį. Pirmadienio popietę Kopenhagoje buvo ištraukti „Eurovizijos“ burtai.Danijoje konkursas vyks gegužės 6–10 dienomis. Kaip ir kasmet, šešios valstybės pasirodys finale be konkurencijos pusfinaliuose: Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Italija ir konkurso šeimininkė Danija.

Ukrainos vadovas Janukovyčius grįžta į krizės apimtą šalį

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius penktadienį grįš į Kijevą po viešnagės Kinijoje, jo šalį apėmus didžiausiai per pastarąjį dešimtmetį politinei krizei, kurią išprovokavo jo vyriausybės atsisakymas pasirašyti sutartį dėl glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga (ES).
Per tris prezidento kelionės dienas už eurointegraciją pasisakantys demonstrantai įsitvirtino centrinėje Kijevo aikštėje ir blokavo svarbius vyriausybės pastatus, o JAV ir ES pareigūnai išsakė jų kovą palaikančių pareiškimų.

Kino paveldas sugrįš valstybės nuosavybėn

Iš privatizuotos įmonės Lietuvos kino studijos siekiama perimti jai priklausančias turtines autorių ir gretutines teises į nacionalinius dokumentinius, vaidybinius bei animacinius filmus, sukurtus nuo 1940-ųjų iki 2004 metų pradžios, taip pat audiovizualinių kūrinių archyvą.
Visa tai būtų perduota valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise Lietuvos kino centrui prie Kultūros ministerijos.

Grybauskaitė pasveikino šalies diplomatus su profesine švente


Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje, kur pasveikino mūsų šalies diplomatus su jų profesine švente – Diplomatų diena. Šiuolaikinė Lietuvos diplomatija šiemet švenčia 95–ąsias metines – 1918 m. lapkričio 7 d. įkurta Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.
Prezidentė pabrėžė, kad mūsų šalies diplomatinės tarnybos vaidmuo šiandien ypač svarbus – Lietuva pirmininkauja ES Tarybai ir yra išrinkta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą.

Valstybės sekretorius: JAV šnipinėjimas peržengdavo ribas

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) ketvirtadienį pareiškė, kad JAV vykdomas šnipinėjimas kai kuriais atvejais peržengdavo ribą.
Šis precedento neturintis Vašingtono prisipažinimas buvo paskelbtas įsiplieskus ginčui su Europa dėl didelio masto sekimo.
Diplomatijos vadovas taip pat patikino, kad veiksmai, sukėlę artimų Amerikos sąjungininkų, tokių kaip Vokietija, įtūžį, nebebus kartojami.

Generalinė prokuratūra dėl valstybės paslapties atkleidimo pradėjo ikiteisminį tyrimą

Valstybės saugumo departamentas (VSD) patvirtino ketvirtadienį perdavęs raštą valstybės vadovams apie galimas informacines provokacijas, tačiau paprašė prokurorų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto informacijos atskleidimo.
BNS ketvirtadienį pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Devynių mėnesių centrinės valdžios deficitas šiemet – mažesnis nei pernai

Devynių mėnesių centrinės valdžios deficitas, palyginti su tuo pačiu 2012-ųjų laikotarpiu, buvo mažesnis 1 mlrd. 412 mln. litų ir sudarė 1,4 proc. BVP (2012 m. devynių mėnesių deficitas buvo 2,7 proc.).
Finansų ministerijos duomenimis, devynių mėnesių centrinės valdžios pajamos buvo 24 mlrd. 306,5 mln. litų, išlaidos - 25 mlrd. 8,3 mln. litų. Sandoriai su nefinansiniu turtu per šių metų devynis mėnesius sudarė 948,2 mln. litų.
Centrinės valdžios perteklius, apskaičiuotas grynųjų pinigų pagrindu, rugsėjį

Graužinienė apie prezidentės sveikinimą: telefonas užlūžo


Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sakė negalinti pasakyti, ar prezidentė Dalia Grybauskaitė bandė ją pasveikinti, kai ji buvo išrinkta parlamento vadove, nes jai nuo skambučių gausos „užlūžo telefonas“.
„Na, žinote, tą dieną labai daug buvo skambučių, ir mano telefonas tiesiog užlūžo, tai negaliu atsakyti, ar kas nors skambino, ar ne. Tiesiog buvo techninių problemų“, – į LRT televizijos laidos „Laba diena, Lietuva“ žurnalistės klausimą apie prezidentės sveikinimą su naujomis pareigomis atsakė L.

Lietuvoje valstybės skola 2012 m. buvo viena mažiausių ES

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ patikslintais duomenimis, 2012 metais, lyginant su 2011-aisiais, tiek euro zonos, tiek Europos Sąjungos (ES) valstybės deficitas sumažėjo, tuo tarpu valstybės skola padidėjo abiejose zonose.
Euro zonoje valstybės deficitas BVP atžvilgiu 2012 metais, lyginant su 2011-aisiais, sumažėjo nuo 4,2 iki 3,7 proc., o ES - nuo 4,4 iki 3,9 proc. Valstybės skola BVP atžvilgiu euro zonoje padidėjo nuo 87,3 proc. 2011 m. pabaigoje iki 90,6 proc. 2012 m. pabaigoje.

Kalėjimo gultas mielesnis už tėvišką pareigą

Vai­kų iš­lai­ky­mas dėl neat­sa­kin­gų tė­vų kal­tės vis dar te­bė­ra di­džiu­lė ša­lies naš­ta. Iš­mo­kas iš vals­ty­bės gau­nan­čių mo­te­rų ir (re­tais at­ve­jais) vy­rų dau­gė­ja kaip ant mie­lių. Vai­kų iš­lai­ky­mo at­sto­vai pra­by­la, kad grau­džios sta­tis­ti­kos vei­dą ga­lė­tų pa­keis­ti ma­žė­jan­tis sky­ry­bų skai­čius.
Vals­ty­bės naš­tą są­ly­go­ja iš­tuo­kos
Vie­nam iš tė­vų ne­mo­kant ali­men­tų, vai­kus au­gi­nan­tis as­muo ga­li iš­mo­ką gau­ti iš Vai­kų iš­lai­ky­mo fon­do prie

Pasaka apie šluotą ir truputėlį

I
Kai jau ima rodytis, jog valstybiniai reikalai bei santykiai „mūsyse“ yra pernelyg supainioti, išpūsti, korumpuoti ir komplikuoti, norisi viską imti ir supaprastinti. Tarkim, sukurti pasaką, žiūrint į Seimo narius, ir pasižiūrėti, ar gali ji baigtis gerai? Ir ką daryti, kad būtent taip ir atsitiktų. Juk, kaip sakoma: kai sekasi pasaka, tai sekasi ir gyvenimas. O kai nesiseka, tada jau niekas nesiseka.

Blogos paskolos – valstybei, geros – bankui

Vos baigę vidurinę mokyklą jaunuoliai paverčiami komercinių bankų įkaitais. Kredito įstaigos noriai skolina studentams ne tik studijų kainai padengti, bet ir pravalgyti, tačiau pačios niekuo nerizikuoja, rašo „Respublika“.
Jei studentas negrąžina paskolos, bankams sumoka valstybė. Dalydami studijų paskolas, bankai iš valstybės jau uždirbo daugiau nei 2 mln. litų. Iki rugsėjo 27 d. studentai galėjo Valstybiniam studijų fondui (VSF) teikti prašymus dėl valstybės remiamos paskolos.

Pretendentai į valstybės tarnautojus informaciją gaus SMS žinutėmis

Valstybės tarnybos departamentas informuoja, kad nuo šiol norintieji dalyvauti konkursuose į valstybės tarnautojo pareigas ar pakaitinių valstybės tarnautojų atrankose svarbią informaciją galės gauti ir nemokamomis SMS žinutėmis.

Šimašius: tolesnis lėšų švaistymas spausdinant „Valstybės žinias“ – nepateisinamas

Valdantieji pratęsė išlaidavimo tradicijas, įpareigodami leidyklą „Valstybės žinios“ ir toliau spausdinti informaciją apie viešuosius pirkimus, kai tie patys pranešimai nuo 2014 metų bus pateikiami internete, – sako liberalas Remigijus Šimašius.
„Valdančiųjų rankomis priimtas Seimo sprendimas reiškia, kad grįžtame į akmens amžių ir mokesčių mokėtojų pinigai bus toliau švaistomi.

Nepopuliarus požiūris į laisvę

Kiek Lietuvoje yra laisvų piliečių? Keistas klausimas? Gal ne keistas, bet tikrai nepatogus. Valstybė gali vadintis laisva ir nepriklausoma tik tiek, kiek laisvi ir nepriklausomi yra jos piliečiai – tokia yra ir pagrindinė valstybės paskirtis, ir patriotizmo pagrindas.

Lauras Bielinis. Komunikacinis Grybauskaitės vaidmuo Lietuvos valstybėje

Asmuo, užėmęs tam tikrą aukštą postą valstybėje, įkliūna į šio posto funkcijų vidinės logikos srautą, tampa priklausomas nuo nusistovėjusių santykių bei priklausomybių inercijų. Iš Dalios Grybauskaitės laukiama autoritetingo ir kvalifikuoto esamo politinio diskurso suvaldymo. Bandydama ignoruoti tą logiką (tai ne visada formalūs konstituciniai politinės sistemos funkcionavimo akcentai) D. Grybauskaitė sukuria papildomų galios įtampų ir lūžių tikimybes.

Populiariausios naujienos

  1. Skolų liūnas: antstoliai pardavinėja dar du Aistės Pilvelytės namus
  2. Mantas Petruškevičius apie Žilvino Grigaičio stilių: tai – puiki apranga medžioti meškoms
  3. Rusija sulaikė Lietuvos žvejybos laivą, į URM iškviestas Rusijos ambasadorius
  4. Rusijos naikintuvai įsibrovė į Švedijos oro erdvę
  5. 5 vyrų neištikimybės priežastys
  6. ​Sharon Osbourne atskleidė šokiruojančią šeimos paslaptį
  7. Vilniuje apvirtus automobiliui sužeistus žmones vadavo gelbėtojai
  8. Sinoptikai ragina pasinaudoti gerais orais: nuo kitos savaitės į Lietuvą įžengs tikras ruduo
  9. Lietuviško futbolo grimasos: už A lygos mačą Azijoje buvo statomos kosminės sumos?
  10. ​Aistrai gęstant...