Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Ką daryti, jei jums svaigsta galva...

Galvos skausmas (Photos.com nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Jau kurį laiką man svaigsta galva. Buvau nuėjusi pas gydytoją, pasidariau kraujo tyrimus, bet jokių pakitimų nerado, o gydytojas sakė, kad kraujas geras. Bet man ji vis viena svaigsta. Ar taip gali būti dėl pervargimo, o gal tai - kokios rimtos ligos požymis? Jovita.

Vilniaus Centro poliklinikos Naujamiesčio filialo bendrosios praktikos gydytoja Daiva Berškienė:

- Galvos svaigimo priežasčių yra labai daug. Staiga atsiradęs stiprus galvos svaigimas, kurį lydi pusiausvyros sutrikimas, pykinimas, vėmimas, pablyškimas, prakaitavimas, kuriam laikui sutrikdo žmogaus aktyvią veiklą ir labai išgąsdina. Jis gali kamuoti įvairaus amžiaus žmones. Galvos svaigimas - ne liga, bet fiziologinė būklė.

Pajutus galvos svaigimą patariama:
· prigulti, taip bus išvengta kritimo bei susižalojimo,
· priepuolio metu geriausia sukoncentruoti žvilgsnį ties nejudančiu daiktu,
· jei supa, užmerkti akis,
· pasimatuoti spaudimą.

Už svaigimo funkciją “atsako” vestibiulinis aparatas, esantis vidinėje ausyje ir tampriausiais ryšiais sujungtas su centrine nervų sistema. Todėl infekcijai pakenkus, viduriniajai ar vidinei ausiai kyla didelės problemos su vestibiuliniu aparatu.

Priepuoliai, lydimi pykinimo ar prakaitavimo, prasideda staiga ir trunka iki poros minučių. Galvos svaigimas gali būti jaučiamas sergant išsėtine skleroze, migrena, turint auglį. Galvos svaigimas taip pat vargina nėščias moteris, kada staiga padidėja kraujagyslių sistemos apkrova arba augantis vaisius spaudžia arteriją.

Kraujagyslinis galvos svaigimas sudaro net iki 25 proc. visų svaigimų. Galvos svaigimo diagnostika neretai yra sudėtinga dėl priežasčių įvairovės.

Jei galvos svaigimas kartojasi, žmogus turi būti ištirtas, nustatyta svaigimo priežastis, skirtas gydymas, kuris gali būti arba simptominis arba priežastinis.

Tačiau šie gydymo metodai paprastai skiriami kartu.

Jei galva sukasi dažnai, reikėtų sureguliuoti mitybą, valgyti produktų, turinčių daug fosforo, mažinti druskos kiekį, atsisakyti kavos arba bent gerti jos mažiau.

Verta žinoti:

· varginantį lėtinį galvos svaigimą, lydimą ūžimo galvoje ir klausos susilpnėjimo, paprastai sukelia klausos nervų pažeidimas, kurį skatina ilgalaikis darbas triukšmingomis sąlygomis, apsinuodijimai, galvos smegenų kraujotakos pablogėjimas, degeneraciniai nervų sistemos pakitimai,

· staiga atsiradęs galvos svaigimas ir pusiausvyros sutrikimas, nesusijęs su staigiu kūno padėties pakeitimu, gali būti ankstyvu galvos smegenų kraujotakos sutrikimo (insulto) požymiu, nors pasitaiko ir dėl vestibulinio aparato ligų,

· pagyvenusiems žmonėms galvos svaigimas siejasi su pusiausvyros sutrikimais, dėl kurių vyresni ligoniai dažnai pagriūva,

· paauglių, kurių organizmas bręsta labai greitai, galvos svaigimai gali būti funkciniai, jie vėliau išaugami,

· jauname amžiuje galva gali svaigti sergant įvairiomis širdies ligomis.

„Sveika šeima“
Komentarai

Taip pat skaitykite:

6 populiariausi klaidingi įsitikinimai apie sveikatą

Sveikatos klausimai daugiau ar mažiau jaudina visus žmones. Ir vis dėlto, medicinos požiūriu, kai kurios paplitusios nuomonės šia tema iš tikrųjų neteisingos.
1. Dietos efektyvesnės už mankštą.
Pastaruoju metu vis dažniau galima susidurti su aiškinimais, kad dieta greičiau padeda atsikratyti antsvorio už sportą.

Ar tikrai juokas ilgina gyvenimą?

Juokas – užkrečiamas. Be to, užkrečiamas labiau nei kosulys, sloga ar čiaudulys. Juokas sujungia žmones, taip pat sukelia sveikus fizinius pakitimus organizme. Tai – patys geriausi vaistai, kurie yra lengvai vartojami ir nemokami.
Mokslininkų teigimu, juokas priklauso nuo lyties ir amžiaus. Vaikai juokiasi daugiau nei 100 kartų per dieną, o suaugusieji – tik 10. Naujagimiai pradeda šypsotis pirmomis dienomis po gimimo, o juoktis – suėjus 3 mėnesiams.

Trumpi sijonėliai – gražu, bet pavojinga?

Grožis ar sveikata? Ką pasirinkti? Toks klausimas neretai kyla jaunoms, siekiančioms nepriekaištingai atrodyti moterims. Ši dilema dažna darganotomis rudens dienomis. Ką rengtis – dailų kostiumėlį trumpu sijonėliu, aukštakulnius plonu paduku ar apsimuturiuoti šiltais megztiniais ir atrodyti daug storesnei, negu esi iš tikrųjų. Daugelis moterų nedvejodamos renkasi grožį ir… peršąla.

Ar visada naudingos šviežiai spaustos sultys?

Šviežiose sultyse būna daug vertingų mikroelementų ir vitaminų. Jos gali būti daug kam naudingos, su sąlyga, kad jos pagamintos iš tikrai ekologiškų vaisių ar daržovių, be pesticidų ir kitų kenksmingų medžiagų, neapdorotos dujomis, kad negestų. Deja, net garantuotai ekologiškos sultys tinka ne visiems. Kodėl?
Sergantiems kai kuriomis ligomis, šviežiai spaustos sultys gali pakenkti sveikatai. Nepatartina gerti rūgščių sulčių sergantiems skrandžio opalige, gastritu ir pankreatitu.

4 būdai, kaip kavą padaryti naudingesnę organizmui

Diskusijos apie tai, naudinga kava mūsų organizmui ar žalinga, matyt, niekada nesibaigs. Bet net didžiausi kavos priešininkai sutinka su tuo, kad du kavos puodeliai per dieną – nėra jau taip blogai. Vis dėlto, kas šį gėrimą padarytų sveikesnį?
Gerkite su sojų pienu
Kadangi karvės pienas daugeliui sukelia alergiją ir turi pakankamai daug kalorijų, geriau kavą gerkite su sojų pienu: jis – nekaloringas, nekelia alergijos, yra sveikesnis baltymų ir kalcio šaltinis.

Velykų simbolis, kasdien puikus maisto produktas. Kas?

Apie gražiausią pavasario šventę – Velykas – tikrai žinome nemažai. Apie jos kilmę, reikšmę žmogui ir papročius yra skirtingų hipotezių. Rinkimės sau artimesnę ir švęskime. Visais atvejais tai – atgimimo, žmogiškosios šilumos, artumo, sąlyčio su gamta, o svarbiausia, šeimos šventė.