Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Vakaras „Retro“ klube: šokiai „kam per trisdešimt“

Georgijus ir Virginija (Ievos Zubavičiūtės nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Drabužinėje besisukinėjančios damos ryškiai dažytomis lūpomis, žilus plaukus šukomis braukiantys džentelmenai, eilutė prie įėjimo į parketu klotą šviestuvų nušviestą salę ir nuotaikingi „gyvos“ grupės ritmai.

Taip kiekvieną savaitgalį „atgyja“ Kauno kultūros centras (buvę Profsajungų rūmai). Į „Retro“ klubą, liaudyje vadinamą „šokiai, kam per trisdešimt“, vėlyvą šeštadienio popietę (apie 17 val.) pamažu pradeda rinktis „užkietėję“ šokėjai, tarp jų pasitaiko ir nedrąsių naujokų. Garbaus amžiaus „jaunimas“, net nespėjus apšilti muzikantams, jau sukasi ratu, o maždaug po valandos nuo šokių pradžios parketas girgžda nuo daugiau nei kelių šimtų žmonių kompanijos.

„Nagi, ponas, bilietukai prie drabužinės. Penki litai. Negi matot, kad aš bilietus turėčiau? Šiandien apačioj, drabužinėj, pirkti reikia. Nusirengti pirma reikia. Apačioj į drabužinę eikit“, – duoda nurodymus prie durų į šokių salę šokėjus pasitinkanti Kristina.

Prie durų stovi ne tik bilietus tikrinanti ir viską apie šokių romanus žinanti Kristina, bet ir augalotas apsaugininkas. Tačiau moteris tikina, kad muštynių per aštuonerius jos darbo metus nebuvo. O gal būna meilės intrigų, susikuria meilės trikampiai? „Būna tai būna, bet tikrai neišduosiu, – juokiasi Kristina. – Galiu pasakyti tiek, kad čia ir šeimos susikuria, žinau bent tris. Daugelis ir antras puses susiranda – draugauja po penkerius ar net aštuonerius metus.“

Tikėdamasi susirasti antrąją pusę „Retro“ klube pirmą kartą šį vakarą apsilnkė ir ponia Virgutė: „Aš čia atėjau pirmą kartą, nes sūnūs jau užaugo, vienas jau vedė, o šiaip esu našlė. Liūdna pasidarė namuose, žiūriu – viena jau. Na, atėjau ieškoti draugo, kad suprastų, jog būtų su kuo laiką praleisti“.

Nors ponios Virgutės draugė jau ilgai vaikščiojo į šokius ir draugo nesusirado, moteris mano, kad pamėginti verta: „O jei čia nesusirasiu, tai galbūt kitur: gal darbe, gal į paveikslų galeriją nuėjus, į koncertą – reikia visur pamėginti. Mano dabar kaip ir antra jaunystė.“ Paklausta, ar jau matė sau patinkantį vyrą, anglų kalbos mokytoja sako, kad yra nemažai tvarkingų, pasipuošusių (kostiumuotų) šokėjų.

Šalia sėdintis lengvai „apšilęs“ besišypsantis maršrutinio autobuso vairuotojas sako į šokius ateina beveik kiekvieną savaitgalį: „Kad patinka man pašokt, o ką veikt šeštadienį? Nėra ką veikti namuose. Noriu gal kokią mergaitę gražią susirasti ar moteriškę, gal gyvenimo draugę. O ką?“ Muzikantai paskelbė, kad „kitam šokiui kviečia šauniosios damos“, Anglų kalbos mokytoja įsikibo į parankę maršrutinio autobuso vairuotojui ir „nuskriejo“ abu parketu.

Kita sutikta pora, pensininkas Georgijus ir jo draugė Virginija, į šokius ateina drauge, bet šokio ritmu juda ir su kitais patneriais: „Ai, mes įvairiai. Kaip kada. Ji kitus iškviečia, aš kitas moteris, o jei matom, kad abu liekam be partnerių, tai vienas kitą šokdinam“, – pasakoja Georgijus. Energija trykštantys šokėjai tvirtina ateinantys ne tik pašokti ar su žmonėmis pabendrauti, bet ir sveikatos pagerinti.

„Sveikatą pagerinu, kvėpavimą atidirbu. Šokis žmogui, ypač vyresnio amžiaus, labai daug duoda. Bendrauja žmogus, emocijos labai geros. Ir muzika labai svarbu. Muzika mano gyvenimo pagrindas apskritai. Muzika mane palaiko emociškai, morališkai ir fiziškai“, – emocijom dalijasi Georgijus. „Aš, pavyzdžiui, pasikraunu geros energijos“, – priduria Virginija. „Blogą energiją paliekam salėj, o namo grįžtam tik su gera“, – antrina Georgijus.

Virginija pasakoja, kad toli gražu ne visi šokėjai ateina tik pašokti ir juolab ne visi yra verti dėmesio: „Aš net nežiūrėčiau į apsmukusį, pagėrusį vyrą „su kvapeliu“, tokių čia taip pat pasitaiko (nenuostabu, juk visai čia pat – kultūros centro „bufetas“). Ateina ir visai degradavusių. Bet ką jie? Apeina aplinkui – niekas su jais nebendrauja, ir išeina.“

Kita nuolatinė „Retro“ lankytoja Alberta, šokiuose besilankanti jau dvidešimt metų, sako, kad čia susirasti padoraus vyro apskritai beveik neįmanoma, ir tikina, kad šokiuose inteligentų nedaug: „Vienas, kitas gal dešimtas – ne daugiau, o visi kiti – eiliniai. Tokie, kurie ieško kokio nors šanso. Kaip kokie žigolai. Tiesiog jie ieško tokių moterų, kad galėtų ten daugiau mažiau... suprantat.“

Šviesiaplaukė, jaunatviška palaidine ir džinsais apsitempusi sportiško kūno sudėjimo moteris sako, kad per tuos dvidešimt metų, kai ji lankosi šokiuose, beveik niekas nepasikeitė, tik „moterys jaunėja, o vyrai tie patys.“ Apbūdindama inteligentišką vyrą Alberta akcentuoja kultūringumą, eleganciją ir mandagumą ir priduria: „Pirmiausia žiūrim į batus, po to – į panages, ar nedvokia iš ausų, burnos ir visa kita“, – juokiasi.

Kaip ir pasakojo Alberta, šokėjai, pasibaigus šokiui, palydi savo partnerę į vietą, iš kurios ją pakvietė (panašiai kaip mokyklos šokiuose), o retas džentelmenas dar ir ranką pabučiuoja.

Jau penkerius metus „Retro“ klube besilankantis Jonas sako kad tikras džentelmenas turi tebūti pasitempęs ir neprasmirdęs, bet kritiškiau vertino bendraamžes moteris: „Nežinau, gal kiti vyrai ir ateina ieškoti „seksovų“ moterų, bet kaip jos gali atrodyti tokių metų? Jau ne tas amžius“. Šokėjas kritiškai žiūri ir į čia susikūrusias poras: „Čia, būna, susiranda porą, pabūna kartu savaitę kitą, už rankučių pavaikšto kaip vaikų darželyje ir išsiskiria. Trumpalaikiai santykiai – kurie karštai griebia – greitai perdega.“

Moterys sėdi ar stovi kairėje salės pusėje, vyrai – dešinėje. Muzikantai užtraukia „Balta žuvėdra danguje, o mano meilė širdyje...“ ir šokių salė pamažu prisipildo įvairaus amžiaus („kam per trisdešimt“) šokėjų porų. Kai kurie vyrai ar moterys nieko nelaukę šokdina pastovų ar iš anksto „nusižiūrėtą“ partnerį, kiti, patrypčioję minutę kitą, įsidrasinę pakviečia akį patraukusį džentelmeną ar žvilgsniui mielą damą. Kol galų gale ir vieni, ir kiti susilieja muzikos ir šokio ritme.

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Žmonių tipai, kurių jums reikia gyvenime

Gyvenime mus supa žmonės, kurių dėka mes jaučiamės laimingi. Dažniausiai tai būna šeima ir tie individai, kurie mus beatodairiškai priima tokius, kokie esame. Visi jie mums yra artimi ir brangūs širdžiai, o laikas, praleistas kartu su jais, neįkainojamas. Bet būna atvejų, kai mes sutinkame įvairius žmones, kurie, net nežinodami to, prisideda prie mūsų laimės. Štai keli žmonių tipai, kurių mums taip reikia, kad pajaustume gyvenimo pilnatvę.
Pavyzdys.

Psichologo komentaras: kaip nustoti kartoti praeities klaidas?

Kaip pabėgti nuo praeities ir nekartoti tų pačių klaidų?
Į naujienų portalo Alfa.lt skaitytojos laišką atsako psichologė Agnė:
Miela skaitytoja,
jūsų klausimas – labai abstraktus, sunku nuspėti, ką būtent jums reiškia noras pabėgti nuo praeities: ar tai – skaudi patirtis, kurią norite pamiršti, ar nenusisekę tarpasmeniniai santykiai, kurie vis dar jus skaudina, ar tai – noras dabar gyventi visai kitaip, nei viskas klostėsi iki šio momento.

Kaip jaučiasi vyrai, kurių moterys uždirba daugiau už juos?

Europos komisijos tyrimas apie moteris IT srityje parodė, kad įvairiuose paslaugų sektoriuose dirbančios moterys sudaro 45 proc. vadovių. Mažiausiai vadovių yra IT sektoriuje, čia vadovaujančias pareigas užima tik 19 proc. moterų. Įvairiuose verslo sektoriuose dirba 54 proc. verslininkių moterų. Organizacijų, kurios linkusios daugiau moterų patikėti vadovaujamas pareigas, kapitalo grąža didesnė 35 proc., o visa grąža akcininkams – 34 proc. didesnė negu kitose panašiose organizacijose.

Ar visada pirmas kūdikis sukelia krizę poros santykiuose?

Dauguma porų karštai trokšta susilaukti savo pirmojo kūdikio, tačiau jie dažniausiai net nenujaučia, kaip smarkiai vaikas pakeis jų santykius.
Neseniai britų psichologai apklausė 3000 jaunų tėvų. Jie skundėsi, kad, atsiradus kūdikiui, sutuoktiniams praktiškai nelieka galimybės pabūti dviese. Jauniems tėvams pavyksta ištrūkti iš namų dviese į kokius nors renginius vidutiniškai 15 kartų per penkerius metus nuo mažylio atsiradimo.

Parodyk vyro kojines – pasakysiu, koks jis

Norite dar vieno būdo, kuris padėtų atskleisti jūsų išrinktojo savybes? Psichologai siūlo atkrepti dėmesį į vyro... kojines! Nesistebėkite, pagal kojines, pasirodo, taip pat galima susidaryti nuomonę apie žmogaus charakterį ir netgi kai kuriuos įpročius.
Jūsų vyriškis mėgsta taškuotas, languotas ir rombo figūromis margintas ryškių spalvų kojines? Galime jums pavydėti, kadangi jis, greičiausiai, yra įdomi asmenybė, kompanijos siela, kompleksų neturintis ir lengvai bendraujantis žmogus.

Sėkmės paslaptis – sugebėjimas klausytis

Sugebėjimas klausytis, kaip ir sugebėjimas pateikti klausimus, yra sėkmingo bendravimo pagrindas. 50–80 proc. savo laiko mes praleidžiame būdraudami ir bendraudami. Apie 45 proc. to laiko mes klausomės, tačiau klausymosi menas mums nėra įgimtas. Jo reikia išmokti.
„Įtakos kitiems žmonėms paslaptis glūdi ne sugebėjime kalbėti, o sugebėjime būti geru klausytoju“, – rašė D. Carnegie.