Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Vakaras „Retro“ klube: šokiai „kam per trisdešimt“

Georgijus ir Virginija (Ievos Zubavičiūtės nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Drabužinėje besisukinėjančios damos ryškiai dažytomis lūpomis, žilus plaukus šukomis braukiantys džentelmenai, eilutė prie įėjimo į parketu klotą šviestuvų nušviestą salę ir nuotaikingi „gyvos“ grupės ritmai.

Taip kiekvieną savaitgalį „atgyja“ Kauno kultūros centras (buvę Profsajungų rūmai). Į „Retro“ klubą, liaudyje vadinamą „šokiai, kam per trisdešimt“, vėlyvą šeštadienio popietę (apie 17 val.) pamažu pradeda rinktis „užkietėję“ šokėjai, tarp jų pasitaiko ir nedrąsių naujokų. Garbaus amžiaus „jaunimas“, net nespėjus apšilti muzikantams, jau sukasi ratu, o maždaug po valandos nuo šokių pradžios parketas girgžda nuo daugiau nei kelių šimtų žmonių kompanijos.

„Nagi, ponas, bilietukai prie drabužinės. Penki litai. Negi matot, kad aš bilietus turėčiau? Šiandien apačioj, drabužinėj, pirkti reikia. Nusirengti pirma reikia. Apačioj į drabužinę eikit“, – duoda nurodymus prie durų į šokių salę šokėjus pasitinkanti Kristina.

Prie durų stovi ne tik bilietus tikrinanti ir viską apie šokių romanus žinanti Kristina, bet ir augalotas apsaugininkas. Tačiau moteris tikina, kad muštynių per aštuonerius jos darbo metus nebuvo. O gal būna meilės intrigų, susikuria meilės trikampiai? „Būna tai būna, bet tikrai neišduosiu, – juokiasi Kristina. – Galiu pasakyti tiek, kad čia ir šeimos susikuria, žinau bent tris. Daugelis ir antras puses susiranda – draugauja po penkerius ar net aštuonerius metus.“

Tikėdamasi susirasti antrąją pusę „Retro“ klube pirmą kartą šį vakarą apsilnkė ir ponia Virgutė: „Aš čia atėjau pirmą kartą, nes sūnūs jau užaugo, vienas jau vedė, o šiaip esu našlė. Liūdna pasidarė namuose, žiūriu – viena jau. Na, atėjau ieškoti draugo, kad suprastų, jog būtų su kuo laiką praleisti“.

Nors ponios Virgutės draugė jau ilgai vaikščiojo į šokius ir draugo nesusirado, moteris mano, kad pamėginti verta: „O jei čia nesusirasiu, tai galbūt kitur: gal darbe, gal į paveikslų galeriją nuėjus, į koncertą – reikia visur pamėginti. Mano dabar kaip ir antra jaunystė.“ Paklausta, ar jau matė sau patinkantį vyrą, anglų kalbos mokytoja sako, kad yra nemažai tvarkingų, pasipuošusių (kostiumuotų) šokėjų.

Šalia sėdintis lengvai „apšilęs“ besišypsantis maršrutinio autobuso vairuotojas sako į šokius ateina beveik kiekvieną savaitgalį: „Kad patinka man pašokt, o ką veikt šeštadienį? Nėra ką veikti namuose. Noriu gal kokią mergaitę gražią susirasti ar moteriškę, gal gyvenimo draugę. O ką?“ Muzikantai paskelbė, kad „kitam šokiui kviečia šauniosios damos“, Anglų kalbos mokytoja įsikibo į parankę maršrutinio autobuso vairuotojui ir „nuskriejo“ abu parketu.

Kita sutikta pora, pensininkas Georgijus ir jo draugė Virginija, į šokius ateina drauge, bet šokio ritmu juda ir su kitais patneriais: „Ai, mes įvairiai. Kaip kada. Ji kitus iškviečia, aš kitas moteris, o jei matom, kad abu liekam be partnerių, tai vienas kitą šokdinam“, – pasakoja Georgijus. Energija trykštantys šokėjai tvirtina ateinantys ne tik pašokti ar su žmonėmis pabendrauti, bet ir sveikatos pagerinti.

„Sveikatą pagerinu, kvėpavimą atidirbu. Šokis žmogui, ypač vyresnio amžiaus, labai daug duoda. Bendrauja žmogus, emocijos labai geros. Ir muzika labai svarbu. Muzika mano gyvenimo pagrindas apskritai. Muzika mane palaiko emociškai, morališkai ir fiziškai“, – emocijom dalijasi Georgijus. „Aš, pavyzdžiui, pasikraunu geros energijos“, – priduria Virginija. „Blogą energiją paliekam salėj, o namo grįžtam tik su gera“, – antrina Georgijus.

Virginija pasakoja, kad toli gražu ne visi šokėjai ateina tik pašokti ir juolab ne visi yra verti dėmesio: „Aš net nežiūrėčiau į apsmukusį, pagėrusį vyrą „su kvapeliu“, tokių čia taip pat pasitaiko (nenuostabu, juk visai čia pat – kultūros centro „bufetas“). Ateina ir visai degradavusių. Bet ką jie? Apeina aplinkui – niekas su jais nebendrauja, ir išeina.“

Kita nuolatinė „Retro“ lankytoja Alberta, šokiuose besilankanti jau dvidešimt metų, sako, kad čia susirasti padoraus vyro apskritai beveik neįmanoma, ir tikina, kad šokiuose inteligentų nedaug: „Vienas, kitas gal dešimtas – ne daugiau, o visi kiti – eiliniai. Tokie, kurie ieško kokio nors šanso. Kaip kokie žigolai. Tiesiog jie ieško tokių moterų, kad galėtų ten daugiau mažiau... suprantat.“

Šviesiaplaukė, jaunatviška palaidine ir džinsais apsitempusi sportiško kūno sudėjimo moteris sako, kad per tuos dvidešimt metų, kai ji lankosi šokiuose, beveik niekas nepasikeitė, tik „moterys jaunėja, o vyrai tie patys.“ Apbūdindama inteligentišką vyrą Alberta akcentuoja kultūringumą, eleganciją ir mandagumą ir priduria: „Pirmiausia žiūrim į batus, po to – į panages, ar nedvokia iš ausų, burnos ir visa kita“, – juokiasi.

Kaip ir pasakojo Alberta, šokėjai, pasibaigus šokiui, palydi savo partnerę į vietą, iš kurios ją pakvietė (panašiai kaip mokyklos šokiuose), o retas džentelmenas dar ir ranką pabučiuoja.

Jau penkerius metus „Retro“ klube besilankantis Jonas sako kad tikras džentelmenas turi tebūti pasitempęs ir neprasmirdęs, bet kritiškiau vertino bendraamžes moteris: „Nežinau, gal kiti vyrai ir ateina ieškoti „seksovų“ moterų, bet kaip jos gali atrodyti tokių metų? Jau ne tas amžius“. Šokėjas kritiškai žiūri ir į čia susikūrusias poras: „Čia, būna, susiranda porą, pabūna kartu savaitę kitą, už rankučių pavaikšto kaip vaikų darželyje ir išsiskiria. Trumpalaikiai santykiai – kurie karštai griebia – greitai perdega.“

Moterys sėdi ar stovi kairėje salės pusėje, vyrai – dešinėje. Muzikantai užtraukia „Balta žuvėdra danguje, o mano meilė širdyje...“ ir šokių salė pamažu prisipildo įvairaus amžiaus („kam per trisdešimt“) šokėjų porų. Kai kurie vyrai ar moterys nieko nelaukę šokdina pastovų ar iš anksto „nusižiūrėtą“ partnerį, kiti, patrypčioję minutę kitą, įsidrasinę pakviečia akį patraukusį džentelmeną ar žvilgsniui mielą damą. Kol galų gale ir vieni, ir kiti susilieja muzikos ir šokio ritme.

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Psichologo komentaras: kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Kaip sumažinti jaudulį prieš darbo pokalbį ir pasiekti geriausių rezultatų – būti priimtai? Ingrida
Į naujienų portalo Alfa.lt skaitytojos laišką atsako psichologė Agnė:
Ingrida, jaudintis prieš darbo pokalbį yra visiškai normalu, tačiau, jei Jūsų jaudulys yra labai stiprus, tai išties gali trukdyti Jums puikiai pasirodyti ir atskleisti stipriąsias savo puses. Sutinku, kad jaudintis yra dėl ko. Sėkmingas pokalbis reiškia smagius gyvenimo pokyčius, naują darbą ir pajamas.

Pažinčių svetainėse vyrai nutyli savo amžių, moterys – žalingus įpročius

Pažinčių svetainėse tiek vyrai, tiek moterys nori atskleisti tik geriausias savo puses. Norėdami sustiprinti teigiamą įspūdį 45 proc. pažinčių svetainių narių yra pasiryžę teikti netikslią arba nepilną informaciją apie save, paaiškėjo pažinčių svetainės flirtas.lt organizuotos apklausos metu. Ji taip pat atskleidė, kad norinčių pasirodyti geresniais dalis visose amžiaus grupėse išlieka panaši, o moterys ir vyrai pagražina skirtingą informaciją.

​Kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį?

1.Atrodykite dailiai. Nesistenkite atrodyti lyg nužengę nuo raudonojo kilimo.

9 patarimai, kaip atsikratyti prislėgtos nuotaikos

Nesibaigiantys rūpesčiai, vidinis nerimas, dažna depresinė nuotaika... Jaučiamės pavargę ir apatiški. Pateiksime 10 paprastų patarimų, kaip pasijausti laimingesniems ir įnešti daugiau džiaugsmo į kasdienybę
1. Rašykite rūpesčių protokolą
Rūpesčių protokolui reikės kartotekos kortelių, juodo, raudono ir žalio tušinuko. Užrašykite labai tiksliai, dėl ko jūs nerimaujate.

​Pažintis paplūdimyje: kaip elgtis, kad pavyktų?

Vyrai mano, kad nėra nieko lengviau, kaip „pakabinti“ merginą paplūdimyje. O štai merginos įsitikinusios: tai netgi labai sunku. Todėl, kad pliaže drabužių – minimumas, o konkurencijos – maksimumas.
Eidami į paplūdimyje, retai susimąstome, ką pasiimti su savimi. Paplūdimio aksesuarų rinkinys gana tradicinis. Tačiau, jei norite ne tik pailsėti prie vandens, bet ir susipažinti su svajonių vaikinu, susimąstyti reikia.

3 dalykai, kurių labiausiai reikia vyrui

Porų santykius nagrinėjantys psichologai neretai prisipažįsta, kad juos stebina moterų reakcija į pasiūlymą gerbti ir girti savo vyrą. Moterys dažniausiai iškart skuba aiškinti, kad jis to nenusipelno, kad turįs pirmas rodyti pagarbą žmonai ir kad jos nenori visą gyvenimą pataikauti ir tarnauti.
Apskritai moterys nėra patenkintos, kad gyvenant santuokoje reikia atsižvelgti į vyro poreikius, suprasti jo psichologiją ir sąmoningai kurti harmoningus santykius, supratimo ir abipusio palaikymo atmosferą.

Psichologo komentaras: sergu bulimija

Sveiki, daug metų kankinuosi dėl bulimijos.
Į naujienų portalo Alfa.lt skaitytojos laišką atsako psichologė Agnė:
Šiame skaitytojos laiške klausimo tarsi nėra. Galima tik nuspėti, kad norėta sužinoti, ką daryti sergant bulimija ir kokios pagalbos ieškoti. Tačiau tai – tik spėjimas, nes visai gali būti, kad šį laišką parašiusi skaitytoja jau gydėsi, tačiau valgymo sutrikimo epizodai vis tiek kartojasi.

5 būdai susipažinti su kaimynu

Kartais meilė tyko visai netoliese – tik už gretimų durų. Taip mano tie, kurie buvo įsimylėję kaimyną ar gretimo namo gyventoją.
Pagal vokiečių psichologų atliktus tyrimų rezultatus, 13 procentų apklaustųjų bent sykį gyvenime ieškojo meilės kaimynystėje.
Beje, dauguma iš 1 152 apklaustųjų buvo nusiteikę verčiau nuslėpti savo meilę kaimynui ar kaimynei. Slapti žvalgymaisi laiptinėje ir geismo objekto stebėjimai, be jokių pastangų artimiau susipažinti, laimės neatnešė.

​Stovyklavimas su vaikais

Naujienų portalas Learni.

Kaip išvengti konfliktų?

Gana dažnai mes pasijuntame įtraukti į konfliktą. Kaip laiku pastebėti augančią įtampą ir užkirsti jam kelią?
Konfliktas gali kilti ir tuščioje vietoje – jei bus tinkamai surežisuotas. Jų vystymosi scenarijus – ir šeimoje, ir darbe, ir viešoje vietoje – maždaug vienodas. Svarbu laiku sureaguoti į nerimą keliančius signalus.
Panagrinėkime konflikto vystymosi stadijas.
1 stadija. Pirmoji įtampa
Dar negalima pasakyti, kad santykiai blogi. Jūs normaliai bendraujate, tik kartkartėmis kyla įtampa.