Renkamės orkaitę: svarbu ir funkcionalumas, ir dizainas

Juodai balta virtuvė (Kitchen Design Ideas org.) (© Asmeninis albumas)

Taip pat verta atkreipti dėmesį į nerūkstantį kepimo padėklą, siūlomą vietoje įprasto padėklo.

Dviejų ar kelių padėčių kepimo padėklas leis tiksliai pasirinkti norimą kepimą.

Papildomos savybės, kurių reikėtų ieškoti įsigyjant orkaitę

Apsvarsčius visas svarbiąsias orkaičių savybes, kurios turi padėti išsirinkti orkaitę, galite pradėti ieškoti papildomų savybių, dėl kurių orkaitės tampa dar funkcionalesnės, efektyvesnės ir lankstesnės:

Orkaitės su ventiliatoriais paprastai kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau net ir vienas įmontuotas ventiliatorius užtikrins vienodesnį karščio paskirstymą. Jeigu orkaitėje yra keli ventiliatoriai, pavyzdžiui, kepimo ventiliatoriai arba atskiri ventiliatoriai galiniams ir apatiniams kaitinimo elementai – yra tikrai svarbus privalumas.

Jeigu renkatės elektrinę orkaitę, ieškokite „greito įkaitimo“ funkcijos.

„Atšildymo“ funkcija patogi, jeigu dažnai ruošiate šaldytą maistą.

Prekyboje siūlomi du „savaiminio išsivalymo“ orkaičių tipai. Katalitinė danga sugeria riebalus, o pirolitiniai valymo elementai įkaitina orkaitę ir sudegina riebalų likučius ir paverčia juos pelenais. Pirolitinio automatinio valymo funkciją turinčios orkaitės yra daug brangesnės nei orkaitės su katalitine danga, tačiau manoma, kad jos yra efektyvesnės.

Elektroniniai valdymo elementai palengvina maisto ruošimą, tačiau visų šių brangių papildomų priedų reikia tikrai ne visiems. Tačiau automatinis laikmatis, kuris išjungs orkaitę po tam tikro nustatyto laiką, yra tikrai patogi funkcija. Tai papildoma saugumo funkciją, kurią verta apsvarstyti.

Montuojamos nišoje, po stalviršiu ar atskirai statomos orkaitės?

Dažniausiai atskirai statomų orkaičių, integruotų, po stalviršiu montuojamų orkaičių ir mažų, nišose montuojamų orkaičių pasirinkimą lemia mūsų norai. Nišoje montuojamos orkaitės užims mažiau vietos ir tiks mažesnėms virtuvėms, tačiau daug namų savininkų renkasi šio tipo orkaitės dėl saugumo, nes orkaitė įtaisoma pakeltoje padėtyje.

Žinoma, kaina visada išlieka svarbus aspektas. Tačiau nepamirškite, kad orkaitę naudosite daug metų. Galbūt šiandien verta išleisti papildomi 50 ar 100 litų reikalingoms funkcijoms ir savybėms, kuriomis naudosite ilgą laiką? Kita vertus, apsvarstykite, kiek dažnai naudosite brangias papildomas funkcijas, kurių „galbūt“ norite ir kurias galbūt išbandysite kada nors ateityje.

Taip pat nepamirškite dujų prijungimo specialisto ar elektriko paslaugų kainos. Jeigu naują integruotą orkaitę norite įmontuoti esamoje virtuvėje, tada įsitinkite, kad ji tikrai tiks numatytai vietai. Jeigu atnaujinate virtuvės zoną arba planuojate įrengti naują virtuvę, prieš baigdami darbus, iš pradžių išsirinkite orkaitę.

varle.lt

Taip pat skaitykite: