Gynėjų dueto vedami slovėnai nuostabiose rungtynėse įveikė Latvijos krepšininkus

Luka Dončičius
© Edvard Blaževič
2017-09-12 23:38

Fantastiškas rungtynes laimėjusi Slovėnijos rinktinė pateko į Europos krepšinio čempionato pusfinalį. Ji Stambule 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31) po permainingos kovos įveikė Latvijos krepšininkus.

Slovėnai pirmajame kėlinyje turėjo 15 taškų pranašumą, tačiau tokia persvara jie ilgai nesidžiaugė. Latviai antrajame kėlinyje pelnė net 32 taškus, o likus žaisti kiek daugiau nei minutei Dairis Bertanis persvėrė rezultatą 50-49. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis dar tritaškį pataikė Janis Blūmas ir latviai prieš ilgąją pertrauką buvo susikrovę 4 taškų persvarą (55-51).

Trečiąjį kėlinį Slovėnijos rinktinė pradėjo atkarpa 11-0 ir po trijų kėlinių pirmavo dešimties taškų persvara, o likus žaisti 8 minutėms paskutiniame ketvirtyje turėjo 15 taškų persvarą, tačiau ją greitai iššvaistė.

Latviai per dvi minutes varžovams paliko tik 2 taškų persvarą, tačiau tuomet Luka Dončičius pelnė aštuonis taškus, du įmetė Goranas Dragičius ir slovėnai atitrūko 91-83.

Septyni Kristapo Porzingio taškai paeiliui likus 1:51 minutei sumažino skirtumą iki minimalaus, tačiau slovėnai sėkmingai užbaigė dvi atakas iš eilės ir turėto pranašumo nebepaleido.

Slovėnija: Luka Dončičius 27, Goranas Dragičus 26, Klemenas Prepeličius 17, Anthony Randolphas 16.

Latvija: Kristaps Porzingis 34, Davis Bertans 23.