Palšytė planetos pirmenybėse liko be medalio

Airinė Palšytė (© SCANPIX)

Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate šiandien startavo viena didžiausių Lietuvos vilčių – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Po traumos atsigaunanti lietuvė, sėkmingai įveikusi atranką, finale, deja, liko tik septinta.

Be problemų įveikusi 1 m 84 cm, 1 m 88 cm ir 1 m 92 cm karteles, lengvaatletė triskart suklydo ties 1 m 95 cm aukščiu bei buvo priversta pasitraukti iš kovos dėl medalių.

Aukso medalį iškovojo rusė Marija Lasickienė. Jis pirmu bandymu peršoko 2 m 3 cm aukštį ir dviem centimetrais aplenkė 19-metę ukrainietę Juliją Levčenko.

Nepasisekė ir olimpinei čempionei Ruth Beitiai. Ispanė iš trijų bandymų nesugebėjo įveikti 1 m 92 cm kartelės.

Atrankinėse varžybose A. Palšytė pirmuoju bandymu sėkmingai įveikė 1 m 80 cm, 1 m 85 cm ir 1 m 89 cm karteles. Tiesa, tik antruoju bandymu A. Palšytei pavyko įveikti 1 m 92 cm.

Šį sezoną uždarų patalpų čempionate A. Palšytė buvo peršokusi 201 cm ir pagerinusi Lietuvos rekordą. Už lietuvę iki čempionato aukščiau šoko tik rusė M. Lasickienė (206 cm).