Aiškėja, kurie matuokliai greičio mėgėjus „šaudo“ abiem kryptimis

Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas (© Edvard Blaževič | Alfa.lt)

Kai kurie stacionarūs greičio matuokliai persukti į kitą pusę ir dabar fiksuoja tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių transporto priemonių greitį. Teigiama, kad kol kas šalyje veikia keturi dvipusiai greičio matuokliai, tačiau tikslios jų vietos neatskleidžiamos.

Vis dėlto naujienų portalo Alfa.lt skaitytojo Romo pasidalyta informacija atskleidžia, kad vienas tokių radarų galimai stovi kelyje Vilnius–Kaunas šalia prekybos centro „Maxima Bazė“.

Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas

Patikrinus informaciją akivaizdžiai matyti, kad radaras persuktas.

„Kadangi radaras apsuktas, atrodo, kad jis fiksuoja priešingos eismo juostos dalyvius, tačiau taip nėra. Pirminis įspūdis klaidingas“, – informavo skaitytojas.

Tiesa, vargu ar galima sakyti, kad šis persuktas matuoklis yra dvipusis, tikėtina, jog jis fiksuoja greitį viršijančias transporto priemones tik iš galo.

Skaitytojas Andrius dalijasi dar vienu galimai dvipusiu greičio matuokliu, kuris yra kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai.

„Šiame kelio ruože išties pasitaiko nemažai avarinių situacijų, todėl ne veltui kelias pažymėtas įspėjamuoju kelio ženklu „Daug eismo įvykių“. Atkarpoje, kurioje stovi greičio matuoklis, yra ištisinė linija – draudžiami lenkimai.

Visai neseniai važiuodamas į Kauną pastebėjau, kaip greičio matuoklis nufotografavo vieną automobilį. Kadangi priešais mane nieko nebuvo, o iki greičio matuoklio man buvo gana nemažas atstumas, juolab ir greičio neviršijau, kilo mintis, ar kartais matuoklis nenufotografavo automobilio iš galo. Vėliau Alfa.lt portale perskaičiau, kad atsirado dvipusių matuoklių, kas tik patvirtino mano spėjimą“, – teigė redakcijai parašęs Andrius.

Greičio matuoklis kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai

Šioje atkarpoje leistinas važiavimo greitis – 70 km/val., tačiau, kaip teigė skaitytojas, automobilių vairuotojai nevengia viršyti greičio ir atlikti lenkimo manevrų, taip sukeldami pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Galimos dvipusių greičio matuoklių vietos:


Kitų greičio matuoklių, kurie būtų persukti ar dvipusiai, vietos kol kas nežinomos. Tačiau LAKD neslepia, kad iš viso šalyje yra keturi greičio matuokliai, kurie fiksuoja tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių transporto priemonių greitį.

Alfa.lt

Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas
Greičio matuoklis kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai
Greičio matuoklis kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai
+7

Taip pat skaitykite: