Nepavykusio Turkijos pučo minėjime – Erdogano perspėjimas: išdavikams nukirsime galvas

LNK
2017-07-16 20:55

Turkija naktį nemiegojo – kaip ir prieš metus iš liepos 15-osios į 16-ąją, tik pernai vyko pučas, o šiąnakt to sužlugdyto perversmo minėjimai. Stambule ant tilto per Bosforo sąsiaurį, kur per pučą zujo tankai ir vyko kruvini susirėmimai, dabar surengtos eitynės. Į jas atėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Ironiška, jog tiek, kiek po perversmo tikrų ar tariamų pučistų pats režimas pasodino į kalėjimus: per metus 50 tūkst. suimta, dar kone triskart tiek buvo atleista iš pareigų. Mitinge prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kreipdamasis į mases pagrasino nė nebandyti nuversti valdžios – pučai esą ir ateityje žlugs, o išdavikams bus „nurautos galvos“.

„Pernai liepos penkioliktąją vykęs perversmas – ne pirmas. Ir jis nebus paskutinis. Todėl mes šitiems išdavikams nutrauksime galvas“, – įspėjo šalies vadovas.

Erdoganas pakartojo, kad grąžins mirties bausmę – tereikia tik parlamento sprendimo, o Briuselis prieš kurį įspėjo, jog jei tai nutiks, į Europos Sąjungą Turkija neįstos.

Pernai vykęs pučas žlugo tą pačią naktį – numalšino prieš tankus stoję gyventojai. Per jį žuvo pustrečio šimto žmonių. Erdoganas apkaltino islamo pamokslininką Fetullah Guleną, esą jis gyvendamas JAV organizavo perversmą, šis kaltinimus neigia.

reklama

Nepavykusio Turkijos pučo minėjime – Erdogano perspėjimas: išdavikams nukirsime galvas

Nepavykusio perversmo Turkijoje pirmosios metinės
+11