Makabriška istorija: netiki, kad ramus jaunuolis išžagino ir bulve nužudė 91 m. senutę

Edvin Viničenko (© Dmitrijus Radlinskas | Alfa.lt)

Praeitų metų rugsėjo pradžioje viename Vilniaus daugiabutyje buvo įvykdytas šiurpus nusikaltimas, kurio sveiku protu greičiausiai nepaaiškinsi: vidury nakties buvo įsiveržta į 91 m. moters namus, tuomet šeimininkė buvo sumušta, išžaginta ir galiausiai uždusinta bulve. Kas galėjo taip pasielgti, iš karto buvo neaišku, tačiau po nuodugnių tyrimų ir surinktų beveik nepaneigiamų įkalčių paaiškėjo, kad žudikas gali būti jaunas senolės kaimynas Edvinas Viničenko (gim. 1995 m.). Aukos artimieji pasakoja apie baisias nužudymo detales, tačiau jaunuolį ir jo tėvus pažįstantys liudytojai teigia netikintys, kad ramus ir nekonfliktiškas, padėti linkęs vaikinas galėjo padaryti tokį nežmonišką nusikaltimą, kurio motyvai iki šiol yra labai mįslingi ir neaiškūs.

Prieš pat mirtį – smurto proveržis

Gan šiurpus nusikaltimas, kurio motyvus sunku paaiškinti vadovaujantis sveiku protu, buvo įvykdytas 2016 m. rugsėjo 5 d. Vilniuje, Karoliniškių rajone, Maciulevičiaus gatvėje. E. Viničenko kaltinamas tuo, kad jėga įsibrovė į senyvos kaimynės butą, smūgiais ją parvertė ant žemės, išžagino, o tuomet, siekdamas paslėpti nusikaltimą, bejėgiškos būklės moterį uždusino greičiausiai bulve.

Senolei prieš mirtį teko nemaža smurto porcija – moteriai buvo suduota apie 17 smūgių, iš kurių kai kurie buvo tokie stiprūs, jog aukai plyšo kepenys.

Moters lavonas buvo aptiktas jos namuose, o įtariamasis buvo surastas tik po mėnesio, apklausus daugybę asmenų. E. Viničenko išsisukinėjo ir iki šiol neigia padaręs baisų nusikaltimą, tačiau jaunuolį išdavė DNR tyrimai: ant aukos apatinių drabužių buvo rasta biologinių pėdsakų, kurie neabejotinai priklauso būtent E. Viničenko.

Kodėl prireikė įgyvendinti tokį sunkiai protu suvokiamą nusikaltimą, kaltės nepripažįstantis jaunuolis nepaaiškina. Tačiau Vilniaus apygardos teismas pamažu aiškinasi baisių įvykių detales.

Keistos detalės

Kadangi E. Viničenko kol kas tyli, sunku pasakyti, ar kas nors apskritai siejo šį jaunuolį su tame pačiame name gyvenusia senole. Tačiau penktadienį teisme prabilę nužudytosios artimieji teigė, jog aukos gyvenimo pabaigoje būta įsiminusių keistų detalių – pavyzdžiui, pas senolę nelabai aišku iš kur atsiradę trys gabalai ūkinio muilo ar kartą neaiškiomis aplinkybėmis dingusi pensija. Tokias detales nurodė nužudytosios dukterėčia, o kartu – ir krikšto dukra; moteris teigė, kad rūpinosi savo giminaite, padėdavo jai apsipirkti, tad kartą labai nustebo, kai apsilankiusi pas tetą išvydo nežinia iš kur atsiradusius ūkinio muilo gabalus.

Dukterėčia buvo pirmoji, pasigedusi tetos. „Skambinau, ji nekėlė ragelio – man jau neramu. Kitą rytą skambinau, vėl nekėlė“, – teisme pasakojo nukentėjusioji. Sunerimusi moteris paskambino savo broliui, gyvenusiam šalia tetos, kad šis nueitų pasižiūrėti, ar senolei nieko nenutiko. Tačiau brolis pranešė baisias žinias: teta – negyva.

Pasak nukentėjusiosios, nužudyta teta nebuvo lengva auka – moteris buvo atsargi, nakčia rakindavo duris, pykdavosi su kaimynais ir rašydavo policijai skundus, be to, sveikata, nepaisant garbaus amžiaus, nesiskundė. „Daktarė sakė – jos širdis stipresnė nei jūsų“, – teigė dukterėčia.

Nežinia, ar konfliktiškas aukos charakteris ir jos pareiškimai policijai galėjo tapti baisaus nusikaltimo priežastimi, tačiau E. Viničenko, kaip paaiškėjo dar bylos pradžioje, buvo baustas už triukšmavimą.

Pasak dukterėčios, tetos žudikas, kad ir kas jis būtų, nusikaltimo vietoje pasistengė. „Viskas išversta, iš sekcijos išversta ant žemės. Kambarys baisus – nė kojos neįkelsi. Sienos buvo kraujuotos, pirštų antspaudai ant kraujo matėsi“, – apie tai, ką išvydo po nusikaltimo apsilankiusi tetos bute, pasakojo dukterėčia.

Netiki kaltinimais: čia yra klaida

Tačiau E. Viničenko kaimynas Stanislavas teigė negalintis patikėti, jog į teisiamųjų suolą sėdęs jaunuolis padarė tokį kraupų nusikaltimą. „Kai išgirdau, galvojau, kad čia yra klaida. Jis niekada nebuvo piktas, niekam blogo nedarė. Buvo tylus, jei reikėdavo padėti, be jokių problemų“, – pasakojo vyras.

Anot Stanislavo, E. Viničenko jo kaimynystėje gyveno jau daugybę metų, iš pradžių su tėvais, vėliau – su močiute; liudytojas teigė, kad gerai sutarė su kaltinamojo tėvu, kadangi buvo vienmečiai, tuo tarpu E. Viničenko bendravo su jo posūniu, ne kartą lankėsi ir nakvodavo jo namuose.

Kaimynas teigė, jog šalia gyvenęs E. Viničenko buvo tylus, problemų nekėlęs jaunuolis, nesibaidęs žmonių, – jei tik reikėdavo, pavyzdžiui, patvarkyti automobilį, vaikiną drąsiai galėjai pasikviesti į pagalbą.

„Buvau labai nustebintas“, – teigė Stanislavas, apie E. Viničenko sūnaus galimai padarytą nusikaltimą sužinojęs iš pažįstamų ir žiniasklaidos.


Alfa.lt

Edvin Viničenko
Edvin Viničenko
Edvin Viničenko
+3

Taip pat skaitykite:

Populiariausios naujienos

Susijusios naujienos