Airijos premjeras: labai tikėtina, kad po „Brexit“ prašysime ES pagalbos

Enda Kenny (© SCANPIX)

Labai tikėtina, kad Airija prašys atskiros pagalbos iš Europos Sąjungos (ES) dėl ekonominių padarinių, kuriuos šaliai sukels „Brexit“, teigia Airijos ministras pirmininkas Edna Kenny.

Dėl artimų savo ekonominių sąsajų su Didžiąja Britanija Dublinas teigia, jog kreipsis į kitas ES šalis, kad šios padėtų Airijai susitvarkyti su „Brexit“ ekonominėmis pasekmėmis.

Nors kai kurie Airijos diplomatai mano priešingai, ypač jei britams ir ES pavyks susitarti dėl artimų prekybos santykių, E. Kenny spėja, kad pagalbos iš Europos Airijai prireiks.

„Labai tikėtina, kad šiuo klausimu turėsime apeliuoti į ES nares, nes didžioji dalis tyrimų rodo, jog Airija dėl „Brexit“ bus paveikta labiau nei bet kuri kita šalis“, – teigė premjero pareigas artimiausiu metu paliksiantis E. Kenny.

„Nors mes esame viena stipriausių ir greičiausiai augančių ES ekonomikų, ši problema mums yra itin svarbi“, – tikino jis.

Airių verslininkai bijo, kad dėl „Brexit“ kils tarifai, o dėl padidėjusių biurokratinių kliūčių sulėtės krovinių pervežimas.

ELTA

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.

Taip pat skaitykite: