Sukrečianti istorija Plungės rajone: tėvas dukrą ėmė tvirkinti, kai šiai tebuvo šešeri

Lėlė (© Karolis Kavolėlis | Alfa.lt)

Toliau nuo miestų, tylioje provincijoje už namų sienų verdantis kai kurių šeimų gyvenimas kartais slepia tokias paslaptis, kurios tiesiog sukrečia. Ne išimtis ir istorija, kurią teko išnagrinėti Plungės rajono apylinkės teisme. Plungės rajone, Rietavo savivaldybėje, gyvenantis vyras ėmėsi tvirkinti savo dukrą dar prieš šiai sulaukus mokyklinio amžiaus, o motina ilgus metus dėjosi to nepastebinti, nors dukra jai ne kartą skundėsi.

Ikiteisminio tyrimo metu 1968 m. gimusiam vyrui teko pasiaiškinti tyrėjams dėl ilgus metus vykusios seksualinės prievartos – nustatyta, kad Rietavo savivaldybėje gyvenantis vyras nuo 2008 m. iki 2016 m. vasario 15 d. nenustatytą skaičių seksualiai tvirkino savo dukrą – lietė jos krūtinę ir lytinius organus. 2002 m. gimusią mergaitę tėvas ėmė tvirkinti, kai šiai tebuvo šešeri.

Tėvo vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau juos atskleidus Rietavo savivaldybės gyventojams gali tapti akivaizdu, kas tapo seksualinės prievartos auka, o tai gali pakenkti mažametei, todėl nuteistojo asmenybė atskleidžiama nebus.

Pats tėvas, apklaustas 2016 m. pavasarį, savo kaltę neigė – vyras teigė tikrai netvirkinęs savo dukros, o ši neva jį apkalbėjusi tam, kad galėtų ir toliau gyventi Rietavo socialinių paslaugų centre. Tačiau praeitų metų spalį, jau pateikus galutinius įtarimus, tėvas galiausiai pakeitė savo poziciją ir pripažino tvirkinęs atžalą.

Tiesa, net ir pripažinęs, vyras bandė sukti uodegą – aiškino, kad kartais tiesiog priguldavo dukros lovoje, kad galėtų pažiūrėti televizorių, ir užmigdavo, o dukrą grabinėdavo, nes būdavo „apsisapnavęs“ ir galvodavo, kad šalia guli jo sugyventinė. „Atsitokėdavau ir nieko daugiau nedarydavau“, – tyrėjams aiškino tėvas ir tikino, kad jam gėda dėl savo poelgio, o anksčiau neprisipažinęs, nes bijojęs bausmės.

Apklausta mergaitės motina, kaip tokiais atvejais dažnai būna, stojo mūru už gyvenimo draugą – moteris teigė nepastebėjusi, kad tėvas aštuonerius metus lindo prie dukros, tik tiek, kad ši pati kažkada užsiminusi, jog nemėgsta likti namuose su tėvu, nes tuomet negali žiūrėti televizijos. Tačiau vaiko problemas pastebėjo net Rietavo socialinės darbuotojos – liudytojos pasakojo, kad mergaitė atvirai pripažino, jog nenori eiti namo ir norėtų gyventi centre, tėvas prie jos priekabiauja, o mama apie tai žino. „Girtas lenda, stumiu nuo savęs, bet vis tiek daro“, – taip mergaitė pasakojo socialinėms darbuotojoms.

Seksualinės prievartos faktą patvirtino ir pati mergaitė, tikinusi, kad tėvas daugybę kartų rytais, kai nieko nebūdavo namuose, ateidavo pas ją į lovą ir tuomet ją liesdavo, nors ši ir priešindavosi. Nukentėjusioji teigė daugybę kartų apie tai sakiusi motinai, tačiau ši niekada nepatikėjo, todėl galiausiai pasiskundė socialinėms darbuotojoms – tiesiog jautėsi blogai ir nebenorėjo kentėti pastovaus tėvo elgesio.

Motinos palaikymo dukra nesulaukė ir prasidėjus teismo procesui – 600 eurų ieškinį atlyginti mergaitei padarytai žalai pareiškė Klaipėdos apygardos prokurorė.

Tačiau iki tol nė karto neteistas tėvas išsisuko palyginti lengvai – Plungės rajono apylinkės teismo teisėja Irena Šeškauskienė kaltę pripažinusį vyrą pasiuntė už grotų, tačiau tik 30 dienų atlikti arešto bausmę. Tiesa, tėvas privalės ir atlyginti dukrai padarytą žalą, kurią teisėja įvertino tokia suma, kaip ir prokurorė – 600 eurų.


Alfa.lt

Taip pat skaitykite: