Sukrečianti kaimo tikrovė: kaimynas daugybę kartų prievartavo brolį su sese, šių šeima tylėjo

Kaimas (© Eimantas Genys | Alfa.lt)

Nuo 14 metų su motina gerti pradėjęs, niekur nedirbęs ir nesimokęs vieno Anykščių rajono, Kavarsko seniūnijos kaimo, nepilnametis gyventojas daugybę kartų seksualiai prievartavo mažamečius broliuką ir sesutę. Jų motina, greičiausiai žinojusi apie seksualinę prievartą, užmerkė akis, mat tiek prievartautojas, tiek jo motina buvo šios sugėrovais. Galiausiai skriausti vaikai atsidūrė socialinių pedagogų priežiūroje, o prievartautojas buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau už grotų nekeliavo.

Vaikus skriaudė devynis mėnesius

Daug alkoholio, beveik jokių perspektyvų. Ir luošinantis, psichiką žalojantis smurtas nuo mažų dienų – tokia nepagražinta Anykščių rajono provincijos tikrovė atsiskleidė visu savo gražumu, Panevėžio apygardos teismui išnagrinėjus seksualinės prievartos prieš mažamečius bylą.

Paradoksalu, tačiau šios bylos herojus – mokslus metęs, niekur nedirbęs, tačiau alkoholį gausiai vartojęs ir kaimo gyventojus terorizavęs paauglys – net negali būti įvardytas vardu ir pavarde, mat taip pasielgti draudžia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas.

Baudžiamojon atsakomybėn paauglys buvo patrauktas už seksualinę prievartą prieš du mažamečius (broliuką ir sesutę) trukusią nuo 2015 m. sausio 1 d. iki tų pačių metų rugpjūčio 17 d. Nusikaltimai, kuriuos per šiuos mėnesius padarė paauglys, gausūs ir sunkiai suvokiami sveiku protu – bylos duomenimis, prievartautojas daugybę kartų oraliniu, analiniu ir kitokiais iškreiptais būdais prievartavo mažametę mergaitę, kartais surišęs šios rankas bei kojas ir paguldęs ant šieno, taip pat dešimtis kartų tokiais pačiais būdais prievartavo 2005 m. gimusį jos brolį.

Siaubingi nusikaltimai – vidury dienos

Pats prievartautojas teisme neigė padaręs šiuos nusikaltimus ir teigė, kad yra apkalbamas, nors dar pirmosios apklausos metu prisipažino, jog seksualiai prievartavo vaikus. Vėliau šių parodymų paauglys išsigynė, tikindamas, kad prisipažino tik todėl, kad pareigūnai grasino jį sumušią ir išvešią į Lukiškes.

Tačiau gerokai iškalbingesni yra prievartautų vaikų parodymai – seksualinę prievartą patyrusi mergaitė ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad ją prievartavęs kaimynas bendravo tiek su jos vyresniu broliu, tiek su mama, tačiau tai nesužadino jo žmoniškumo ir draugiškumo. Kaimynas, anot mergaitės, mažiausiai dešimtį kartų buvo ją jėga nusitempęs į sandėliuką, kur smurtu ir grasinimais užmušti priversdavo tenkinti jo aistrą.

Mergaitė atskleidė, kad kartą, vasarą, kaimynas ją surišo ir pabandė išprievartauti tiesiog pievoje už sandėliuko.

Į šį sandėliuką paauglys nebaudžiamas vedėsi ne tik mergaitę, bet ir šios brolį, kurį taip pat prievartavo. „Jis gerdavo, smirdėjo, būdavo prisirūkęs, buvo piktas, o aš jausdavausi blogai“, – vėliau pareigūnams guodėsi vaikas.

Neįtikėtina, tačiau seksualinės prievartos aktai vykdavo kone vidury baltos dienos – tiek brolis, tiek sesuo patvirtino ne kartą matę, kaip kaimynas smurtauja; brolis teigė netgi specialiai 10 ar net 20 kartų ėjęs stebėti, kaip kaimynas prievartauja sesę, o ši taip pat neneigė mačiusi, kaip paauglys tempiasi brolį į sandėliuką.

Prievartavo vaikus? Ne, nieko nematėme

Visai siaubą keliančios aplinkybės ėmė aiškėti pareigūnams apklausus prievartautų pareigūnų šeimos narius – paaiškėjo, kad visiems mažai terūpėjo, ką kaimynas darė su mažamečiais vaikais.

Štai vyresnis prievartautos mergaitės ir berniuko brolis pasakojo kaimyną matęs vienoje lovoje su jo sese – užklotas kilnojosi, o sesuo lyg ir norėjo rėkti, tačiau kaip liudytojas apklaustas brolis teigė tiesiog apsisukęs ir išėjęs (nors vėliau ir pasakęs apie tai mamai). Vėliau liudytojas ne kartą matė, kaip draugas seserį tempiasi į sandėliuką, kur ir pats išsirengia, ir seserį išrengia, nors ši to nenorėjo. „Kas vyko toliau, nemačiau, išėjau“, – teigė brolis ir atskleidė, kad tokių „išvykų“ į sandėliuką matęs gal aštuonias.

Tuo metu prievartautų vaikų motina pasakojo, kad nepilnametis kaimynas su savo motina buvo jos sugėrovais – paauglys jau ateidavo išgėręs, kartais dingdavo su jos atžalomis, tačiau kad šios buvo seksualiai prievartaujamos, ji esą sužinojusi tik dieną prieš tai, kai vaikai dėl nuolatinio motinos girtavimo buvo paimti į globos namus.

Tačiau kiti liudytojai tikino, kad nepastebėti seksualinės prievartos buvo neįmanoma – ne vienas matė, kaip paauglys su motina ateidavo į nukentėjusiųjų namus, kur vykdavo ne tik išgertuvės, bet ir muštynės, o aplinkiniai kalbėjo, kad konfliktiškas ir girtaujantis paauglys prievartauja vaikus. Galiausiai neapsikentusios močiutės ir kaimynės kreipėsi į Vaiko teisių apsaugos tarnybą, o ši paėmė vaikus valstybės globon.

Liūdesį keliantys yra ir socialinių darbuotojų parodymai; kaip paaiškėjo, į globos namus patekusi mergaitė, paklausta, ar skundėsi dėl seksualinės prievartos mamai, teatsakė, kad „mama buvo girta ir nieko nematė“.

Sulaukė auksinės progos

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas paauglys ne kartą seksualiai prievartavo vaikus, neigė savo kaltę, tačiau už grotų nekeliaus – taip nusprendė Panevėžio apygardos teismo teisėjas Evaldas Vanagas, išnagrinėjęs šią baisią bylą.

„Nusikalto būdamas labai jauno amžiaus, nepilnametis, nėra teistas, nors ir buvo baustas administracine tvarka, nedirbo ir nesimokė, charakterizuojamas neigiamai, kaip girtaujantis, užgauliojantis kaimo gyventojus“, – taip charakterizuotas prievartautojas, rodos, tik ir turėjo keliauti už grotų, juolab, kaip pažymima nuosprendyje, už jo padarytus sunkius nusikaltimus numatyta tik laisvės atėmimo bausmė, tačiau paaugliui buvo suteikta auksinė galimybė pasitaisyti.

Teisėjas E. Vanagas konstatavo, kad nusikaltimus paauglys darė paveiktas netinkamo girtaujančios motinos auklėjimo, tačiau bylos metu susigriebė ir pradėjo mokytis Technologijų ir verslo mokykloje, todėl yra tikimybė, kad nusikaltėlis dar pasitaisys ir taps naudingu visuomenės nariu. Dėl šios priežasties prievartautojui buvo skirta lygtinė ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, taip pat įpareigojant tęsti mokslus ar bent jau įsidarbinti.

Nors nekeliavo už grotų, prievartautojas taip pat turės atlyginti suluošintiems vaikams padarytą žalą – kiekvienam iš jų buvo priteista po 4 tūkst. eurų.


Alfa.lt

Taip pat skaitykite:

Populiariausios naujienos

Susijusios naujienos